Ποιο θεωρείτε το κορυφαίο αυτογεμές και γιατί;

Πουθενά δεν έχω έρθει μπλέξει τόσο άσχημα όσο εκεί Βασίλη! Έχω πολλά περιστατικά που απλά αναρωτιέμαι πώς μου χαρίστηκε η ζωή! Από μπουρίνι μέσα στη λίμνη με φουσκωτό από τα Τζάμπο μέχρι βουτιά στο κανάλι με πάρα πολλά μείον!

Κάποια φεγγάρια μου είχε γίνει εμμονή και ήμουν συνέχεια εκεί!
Έπρεπε να δεθεις από έξω με μια πετονια! Αλλά κόλπα!
 
Το έμπα νύχτα..παλευεται:cool:
Θυμήθηκα ένα 682 Gold που μου έπεσε από την βάρκα στο έμπα νύχτα! Ευτυχώς πατωνα ακόμα και μετά από κάνα δεκάλεπτο ψηλαφώντας τον βυθό με την γαλοτσα το βρήκα και το ανέσυρα! Επειδή είμαι κύριος, το είπα στον αγοραστή αλλά αμφιβάλω αν με πίστεψε!🤣🤣🤣🤣🤣
 
Θυμήθηκα ένα 682 Gold που μου έπεσε από την βάρκα στο έμπα νύχτα! Ευτυχώς πατωνα ακόμα και μετά από κάνα δεκάλεπτο ψηλαφώντας τον βυθό με την γαλοτσα το βρήκα και το ανέσυρα! Επειδή είμαι κύριος, το είπα στον αγοραστή αλλά αμφιβάλω αν με πίστεψε!🤣🤣🤣🤣🤣
Σκέψου να είχες μπει με πενελι
α)δε θα το εψαχνες

β)θα έχανες το κυνήγι σου γ)δε θα έβρισκες αγοραστή
 
Με χοντρή πετονιά συνιστούσαν παλιά κάποιο αρθρογράφοι να δένονται τα όπλα που θα έμπαιναν στον βάλτο.
Δέσιμο στον πίσω αορτηριούχο του όπλου και όχι στον εμπρός με χοντρή πετονιά και καθόλου αορτήρες.
Η πετονιά έμενε και συγκρατούνταν στην βάρκα.
Σε περίπτωση ατυχήματος ο κυνηγός απλά τραβούσε την πετονιά και το όπλο ανέβαινε με ασφάλεια - με τις κάννες (ή την κάννη) να δείχνουν πρός το νερό.
 
Με χοντρή πετονιά συνιστούσαν παλιά κάποιο αρθρογράφοι να δένονται τα όπλα που θα έμπαιναν στον βάλτο.
Δέσιμο στον πίσω αορτηριούχο του όπλου και όχι στον εμπρός με χοντρή πετονιά και καθόλου αορτήρες.
Η πετονιά έμενε και συγκρατούνταν στην βάρκα.
Σε περίπτωση ατυχήματος ο κυνηγός απλά τραβούσε την πετονιά και το όπλο ανέβαινε με ασφάλεια - με τις κάννες (ή την κάννη) να δείχνουν πρός το νερό.
Μετά το "συμβάν" το έδενα κι εγώ
 
Άμα φυσάς την κανη ξεψυχάει το θήραμα αμέσως!😂
Επίσης και εμένα η 390 έχει χρυσή σκανδάλη αλλά με τα χρόνια ξεβαψε και έχει πέσει βλητικα.....
Αφήστε μας Ωρε παιδιά με αυτές λαγάνες από τον καιρό του τοχαμον.. όσο υπάρχει η μπενελι τα αλλά είναι για κρέμασμα στο τζάκι!!!!
 
Back
Top