Παρουσίαση Φυσιγγίων

Οι μονοβασικες πυρίτιδες δεν έχουν κανένα προβλημα στο κρύο........είναι πολύ καλύτερες από τις διβασικες..........στην υγρασία θα συμφωνήσω αλλά να λάβεις υπ όψιν σου ότι στο κυνήγι της μπεκατσας οι αποστάσεις είναι μικρές και βάζοντας ένα νούμερο σκάγια πιο χοντρά πχ από 9 πας στο 8 δεν υπάρχει κανένα πρόβλημα.......τα γράμμαρια είναι άσχετα........... Παραπιπτοντως τη συγκεκριμένη χρονική περίοδο που επικρατούσαν τόσο χαμηλές θερμοκρασίες εριχνα γνωστό 34αρι με τεκνα και ήταν τραγικό.......σα να πέταγα χαρτοπολεμο..........με ξελασπωσαν τα special game εκείνη τη μέρα..........
Για το κρυο συμφωνω αλλα οχι στο υγρο κρυο τοτε μου φαινεται πωs χανουν πολυ σε ταχυτητα και σε δυναμη ενω οι διβασικη συνεχιζει με την τεκνα τα εχω βρει πολυ καλα και την κυνηγαω.Ακομα και στιs μικρεs αποστασειs θελειs το 100% του φυσιγγιου σε μπεκατσα και λαγο ειδικα οταν οι τουφεκιεs ειναι του δευτερολεπτου
 
S&B Red Hare έχω δοκιμάσει και είμαι πολύ ευχαριστημένος.
Το θέμα είναι ότι τα βρίσκω 12-13€. Αν το Fantom είναι ισάξιο με 7€ , έχει γνήσια μάλλινη, είναι και ελληνικής κατασκευής γιατί να μην το προτιμήσουμε;
Ρωτάω γνώμες διότι δεν έχω ρίξει ποτέ με φυσίγγι Fantom ....
Φυσικά και θα προτιμήσεις τα Ελληνικά.........Απλά πάρε ένα ,δύο κουτιά δοκίμασε τα και θα αποφασίσεις !!!!! Άλλωστε θεωρώ υπερτιμημένα τα φυσίγγια με μάλλινη που φτάνουν 10-11-12&13 ευρώ ..........είναι κοροϊδία......... Το φάντομ είναι σε εξαιρετική τιμή και θα ήθελα να το δοκιμάσω ........ πιστεύω ότι δεν θα υστερεί σε κάτι ......
 
Φυσικά και θα προτιμήσεις τα Ελληνικά.........Απλά πάρε ένα ,δύο κουτιά δοκίμασε τα και θα αποφασίσεις !!!!! Άλλωστε θεωρώ υπερτιμημένα τα φυσίγγια με μάλλινη που φτάνουν 10-11-12&13 ευρώ ..........είναι κοροϊδία......... Το φάντομ είναι σε εξαιρετική τιμή και θα ήθελα να το δοκιμάσω ........ πιστεύω ότι δεν θα υστερεί σε κάτι ......
Να τα δοκιμασειs αλλα δοκιμασε και τα δυο ειμαι σιγουροs οτι θα σου αρεσουν οπωs μου ειχε πει και καποιοs φιλοs απο εδω οταν εκανα και εγω την ιδια ερωτηση. Το S&B δε σου φαινετε χελωνα για τετοια κυνηγια?
 
S&B Red Hare έχω δοκιμάσει και είμαι πολύ ευχαριστημένος.
Το θέμα είναι ότι τα βρίσκω 12-13€. Αν το Fantom είναι ισάξιο με 7€ , έχει γνήσια μάλλινη, είναι και ελληνικής κατασκευής γιατί να μην το προτιμήσουμε;
Ρωτάω γνώμες διότι δεν έχω ρίξει ποτέ με φυσίγγι Fantom ....
Μην θεωρηθεί διαφήμιση αλλά ο Φαντομ εκτός από χαρακτήρας διαμάντι έχει κ πολύ ποιοτικά κ οικονομικά φυσίγγια. Πρέπει όλοι να στηρίξουμε ανθρωπους έντιμους κ σωστούς
 
Να τα δοκιμασειs αλλα δοκιμασε και τα δυο ειμαι σιγουροs οτι θα σου αρεσουν οπωs μου ειχε πει και καποιοs φιλοs απο εδω οταν εκανα και εγω την ιδια ερωτηση. Το S&B δε σου φαινετε χελωνα για τετοια κυνηγια?
Είναι από τα πιο γρήγορα μαλλινοταπα σύμφωνα με παλιότερα άρθρα εκδόσεις άλφα ωμέγα και από τα καλύτερα 32αρια γενικως
 
Είναι από τα πιο γρήγορα μαλλινοταπα σύμφωνα με παλιότερα άρθρα εκδόσεις άλφα ωμέγα και από τα καλύτερα 32αρια γενικως
Το S&B ειναι γρηγορο? Τα S&B ειναι γενικα ολα τουs απο τα πιο αργα φυσιγγια τηs αγοραs σε μπεκατσα δεν θα στο προτεινα
 
Το S&B ειναι γρηγορο? Τα S&B ειναι γενικα ολα τουs απο τα πιο αργα φυσιγγια τηs αγοραs σε μπεκατσα δεν θα στο προτεινα
Το έχω δοκιμασμένο χρόνια και χρόνια και σε μπεκατσα και σε πέρδικα...........ως αναφορά την ταχύτητα το διάβασα σε τεστ φυσιγγιων από τις εκδόσεις άλφα ωμέγα (Ιορδανογλου Κοσκινας) εκείνοι το ταχογραφησαν αν και προσωπικά δεν δίνω ιδιαίτερη σημασία στις αρχικές ταχύτητες πιστεύω ότι είναι υπέρ εκτιμημενες!!!!!Εγώ παντως σε αποτελεσματικότητα το βρίσκω εξαιρετικο.......... Από κει και πέρα είναι και πως κάθεται στο κάθε όπλο και κάθε κυνηγό!!!!!!!
 
Το S&B ειναι γρηγορο? Τα S&B ειναι γενικα ολα τουs απο τα πιο αργα φυσιγγια τηs αγοραs σε μπεκατσα δεν θα στο προτεινα
Νίκο μόλις το τσεκαρισα v1423 m/sec 518 bar ψάξε παρουσίαση sellier bellot red her θα στο βγάλει αμέσως.......... Αυτά τα φυσίγγια της σελλιερ Μπέλλο λόγω της ιδιαίτερης κατασκευής του εσωτερικού του κάλυκα είναι μαγικά ........δεν έχουν ανάκρουση και ίσως γι αυτό σου δίνουν την αίσθηση του αργού........... Εγώ θυμάμαι έναν τύπο που εισάγονταν παλιά το LORD της εταιρείας ....... εξαιρετικό κι αυτό ειδικά για ελαφρά δίκανα!!!!!!
 
Καθολου αργό το αντίθετο
Γιάννη το αγαπημένο μου φυσιγγι για το δίκανο,κλώτσημα αεροβόλου και σκοτώνει!!!!!! Και το κορώνα το αντίστοιχο με συγκεντρωτηρα 32γραμμαρια κι αυτό πολύ καλό!!!! Δυστυχώς δεν τα βρίσκω πια στα Γιάννινα που μένω και παίρνω το special game nci για μπεκατσα και το classica nsi 32gr με αντιτζελο συγκεντρωτηρα για πέρδικα...... Δε Μ αρέσουν τα βαριά με πολλά σκάγια....... Κυνηγάω από 28gr μέχρι 33 άντε 34 το πολύ!!!!!
 
Γιάννη το αγαπημένο μου φυσιγγι για το δίκανο,κλώτσημα αεροβόλου και σκοτώνει!!!!!! Και το κορώνα το αντίστοιχο με συγκεντρωτηρα 32γραμμαρια κι αυτό πολύ καλό!!!! Δυστυχώς δεν τα βρίσκω πια στα Γιάννινα που μένω και παίρνω το special game nci για μπεκατσα και το classica nsi 32gr με αντιτζελο συγκεντρωτηρα για πέρδικα...... Δε Μ αρέσουν τα βαριά με πολλά σκάγια....... Κυνηγάω από 28gr μέχρι 33 άντε 34 το πολύ!!!!!
Ουτε εγω ειμαι φαν τον γραμμαρίων ληγα και καλα
 
Ουτε εγω ειμαι φαν τον γραμμαρίων ληγα και καλα
Τώρα άρχισα να γεμίζω,μαζεύω ακόμη εργαλεία.......πήρα για αρχή τη c7 αργότερα σκέφτομαι ίσως τη sipe περισσότερο για μαλλινοταπο και όχι μόνο ......θα τα πούμε!!!
 
Γιάννη το αγαπημένο μου φυσιγγι για το δίκανο,κλώτσημα αεροβόλου και σκοτώνει!!!!!! Και το κορώνα το αντίστοιχο με συγκεντρωτηρα 32γραμμαρια κι αυτό πολύ καλό!!!! Δυστυχώς δεν τα βρίσκω πια στα Γιάννινα που μένω και παίρνω το special game nci για μπεκατσα και το classica nsi 32gr με αντιτζελο συγκεντρωτηρα για πέρδικα...... Δε Μ αρέσουν τα βαριά με πολλά σκάγια....... Κυνηγάω από 28gr μέχρι 33 άντε 34 το πολύ!!!!!
Βαγγέλη το classica από ανάκρουση και σκότωματα τι λέει? ? Θα το πρότεινες για ένα ελαφρύ δικανο στα 3 κιλά?
 
Βαγγέλη το classica από ανάκρουση και σκότωματα τι λέει? ? Θα το πρότεινες για ένα ελαφρύ δικανο στα 3 κιλά?
Από σκότωμα τα είμαι πολύ ευχαριστημένος....... Το χρησιμοποιω και στο δίκανο και στην καραμπίνα πολλά χρόνια......από τότε που το έβγαζε η maiongi ως ΑΖ20!! Είναι αποσπώμενος πατου ο γνωστός αντιτζελο και βγάζει πολύ μεγάλες συγκεντρώσεις! Αποδίδει καλύτερα με τσοκ5*-4*&3*!!!! Το κλώτσημα του είναι σε φυσιολογικά πλαίσια για 32γραμμαρια!!! Το καλό είναι ότι το βρίσκεις σε πολλά νούμερα!
 
Από σκότωμα τα είμαι πολύ ευχαριστημένος....... Το χρησιμοποιω και στο δίκανο και στην καραμπίνα πολλά χρόνια......από τότε που το έβγαζε η maiongi ως ΑΖ20!! Είναι αποσπώμενος πατου ο γνωστός αντιτζελο και βγάζει πολύ μεγάλες συγκεντρώσεις! Αποδίδει καλύτερα με τσοκ5*-4*&3*!!!! Το κλώτσημα του είναι σε φυσιολογικά πλαίσια για 32γραμμαρια!!! Το καλό είναι ότι το βρίσκεις σε πολλά νούμερα!
Για πέρδικα για την 2η τουφεκιά με το ***αρι το θέλω. Για να μην βάλω το περκορσο που είναι 36αρι στο δικανο. Από τι καταλαβαίνω μια χαρά θα είναι ευχαριστώ..
 
Back
Top