Παρουσίαση Φυσιγγίων

Κώστα ρώτησα τελικά ισχύει η τιμή που αναγράφει οπότε τέλη Οκτωβρίου φορτώνω λίγα κουτιά
Και γω το σκέφτομαι.
Ενδιαφέρομαι και για τα Fantom Target Διασποράς 36γρ, που τα έχει επίσης σε τιμή προσφοράς 7€.
Είμαι υπ' ατμόν ....
 
Και γω το σκέφτομαι.
Ενδιαφέρομαι και για τα Fantom Target Διασποράς 36γρ, που τα έχει επίσης σε τιμή προσφοράς 7€.
Είμαι υπ' ατμόν ....
Χαχαχα ......τα έχει πολύ καλές τιμές εγώ για την τσίχλα θέλω το 28αρι και θα δώσω και στον πατέρα μερικά κουτιά να έχει για παγανα τέτοια τιμή νομίζω δύσκολα να βρεις
 
Η τιμή μπορεί να είναι καλή αλλά εγώ σε 32 γρ δεν το συνηστω θα παίρνει ς ζωντανά πουλιά σίγουρα και με τα κρύα θα είσαι μόνιμα πίσω.το 34 Άρι του δαγκωτο για μένα,να έχεις το κεφάλι σου ήσυχο
Το δίκανο μου είναι Verney Carron Becassier , ζυγίζει 2700 kgr και πάντα προτιμώ όσο πιο χαμηλές πιέσεις γίνεται.Θα δούμε ....
 
Το δίκανο μου είναι Verney Carron Becassier , ζυγίζει 2700 kgr και πάντα προτιμώ όσο πιο χαμηλές πιέσεις γίνεται.Θα δούμε ....
Δεν παίζει ρόλο αυτό,μην μπερδευεσαι.αλλο το λάκτισμα άλλο η φονικοτητα.δεν συμβαδίζει καλά αυτό το set up.
 
Η τιμή μπορεί να είναι καλή αλλά εγώ σε 32 γρ δεν το συνηστω θα παίρνει ς ζωντανά πουλιά σίγουρα και με τα κρύα θα είσαι μόνιμα πίσω.το 34 Άρι του δαγκωτο για μένα,να έχεις το κεφάλι σου ήσυχο

Εγω τα εχω δοκιμασει και τα δυο.. συμφωνω απολυτα οτι το 34αρι γαζωνει, εχω κανει απιστευτες ντουφεκιες περσυ και λιγο φετος, με τα 32αρια δεν τα πολυβρηκα, τωρα θα μου πεις tecna η μια csb1 η αλλη..
 
Η τιμή μπορεί να είναι καλή αλλά εγώ σε 32 γρ δεν το συνηστω θα παίρνει ς ζωντανά πουλιά σίγουρα και με τα κρύα θα είσαι μόνιμα πίσω.το 34 Άρι του δαγκωτο για μένα,να έχεις το κεφάλι σου ήσυχο
Και για μένα και μην ξεχνάμε τι μπαρούτι έχει μέσα το 34
 
Η τιμή μπορεί να είναι καλή αλλά εγώ σε 32 γρ δεν το συνηστω θα παίρνει ς ζωντανά πουλιά σίγουρα και με τα κρύα θα είσαι μόνιμα πίσω.το 34 Άρι του δαγκωτο για μένα,να έχεις το κεφάλι σου ήσυχο
Όχι Κωστή.
Δν είμαι και fan των csb....Δν θα το έπερνα.
Το 34 που είναι με Tecna πολύ ευχαρίστως
 
Όχι Κωστή.
Δν είμαι και fan των csb....Δν θα το έπερνα.
Το 34 που είναι με Tecna πολύ ευχαρίστως

Εχει ο Βενδρας ενα φυσιγγακι με csb1 και οχταρι κλεισιμο που αν το δοκιμασεις, δεις τι φτιαχνει αυτο το φυσιγγι, και το συνηθησεις θα σε κανει να την λατρεψεις,..:p
 
Το δίκανο μου είναι Verney Carron Becassier , ζυγίζει 2700 kgr και πάντα προτιμώ όσο πιο χαμηλές πιέσεις γίνεται.Θα δούμε ....
Αυτό φοβόμουν και εγω μέχρι που το έριξα με δίκαννο γύρω στουs 30 βαθμού και δεν το κατάλαβα καθόλου πολύ γλυκιά τουφεκια
 
Εχει ο Βενδρας ενα φυσιγγακι με csb1 και οχταρι κλεισιμο που αν το δοκιμασεις, δεις τι φτιαχνει αυτο το φυσιγγι, και το συνηθησεις θα σε κανει να την λατρεψεις,..:p
Λες να μη τα έχω ρίξει......στην έναρξη στα παπιά...:cool:
Μήπως λες αυτά...;; .yelling..sarcastic.

3976
 
Εισαι αρχοντας.... .sarcastic. επειδη και αυτα ειναι με csb δεν σου αρεσαν? σφαξε και ενα να το δουμε αφου εχεις ολα τα εργαλεια.
Δν θυμάμαι αν το έχω ξανά παρουσιάσει... :rolleyes: ....ίσως ναι....Αν το έχω παρουσιάσει ξανά ζητώ συγνώμη....

@Jimmakos91 ....πάρε μάτι το Σωτηράκι....sarcastic....όπως λέει συνέχεια.."Που'σε ρε μαγκάκι"... .sarcastic. ;)
Δν έχω πιο λεπτομερείς φωτό διότι δν είμαι σπίτι...(αν θες κάτι περαιτέρω στείλε Π.Μ.)... ;)
Το συγκεκριμένο το είναι στημένο για βάλτο όπως μου έχει πει....το δουλεύουν περισσότερο στις μπάλιζες......

Κάλυκας: RM
Βύσμα: Καρδαράς 21 ή 22 (δν θυμάμαι)..
Πυρίτιδα: CSB 2 (τη βλέπω σκούρα)..
Κλείσιμο: 8*


3979398039813982
 
Δν θυμάμαι αν το έχω ξανά παρουσιάσει... :rolleyes: ....ίσως ναι....Αν το έχω παρουσιάσει ξανά ζητώ συγνώμη....

@Jimmakos91 ....πάρε μάτι το Σωτηράκι....sarcastic....όπως λέει συνέχεια.."Που'σε ρε μαγκάκι"... .sarcastic. ;)
Δν έχω πιο λεπτομερείς φωτό διότι δν είμαι σπίτι...(αν θες κάτι περαιτέρω στείλε Π.Μ.)... ;)
Το συγκεκριμένο το είναι στημένο για βάλτο όπως μου έχει πει....το δουλεύουν περισσότερο στις μπάλιζες......

Κάλυκας: RM
Βύσμα: Καρδαράς 21 ή 22 (δν θυμάμαι)..
Πυρίτιδα: CSB 2 (τη βλέπω σκούρα)..
Κλείσιμο: 8*


View attachment 3979View attachment 3980View attachment 3981View attachment 3982
Η ένα είναι ρε
 
Επειδή έχω ένα maniufrance saint etiene becassier στο ίδιο βάρος κυνηγάω στα Γιάννινα με πολλά κρύα μπορώ να σε βεββαιωσω ότι τα καλύτερα μαλλινοταπο που έχω ρίξει χωρίς κανένα πρόβλημα από θέμα αποδόσεις ακόμη και σε πολύ χαμηλές θερμοκρασίες πχ-12 που είχαμε για ένα μήνα το χειμώνα ήταν τα 32γραμμαρια και συγκεκριμένα εξαιρετικά αποτελέσματα έχω με το nsi special game, sellier bellot red her και το εξαιρετικό victory που δυστυχώς δεν βρίσκω πλέον,φαντάζομαι και το fandom κάτι ανάλογο είναι........ Δεν είναι λίγα τα 32γραμμαρια όταν το φυσιγγι είναι σωστό δεν σου δίνουν κάτι παραπάνω περισσότερα γραμ ειδικά σε τέτοιο όπλο!!!
Το δίκανο μου είναι Verney Carron Becassier , ζυγίζει 2700 kgr και πάντα προτιμώ όσο πιο χαμηλές πιέσεις γίνεται.Θα δούμε ....
 
Επειδή έχω ένα maniufrance saint etiene becassier στο ίδιο βάρος κυνηγάω στα Γιάννινα με πολλά κρύα μπορώ να σε βεββαιωσω ότι τα καλύτερα μαλλινοταπο που έχω ρίξει χωρίς κανένα πρόβλημα από θέμα αποδόσεις ακόμη και σε πολύ χαμηλές θερμοκρασίες πχ-12 που είχαμε για ένα μήνα το χειμώνα ήταν τα 32γραμμαρια και συγκεκριμένα εξαιρετικά αποτελέσματα έχω με το nsi special game, sellier bellot red her και το εξαιρετικό victory που δυστυχώς δεν βρίσκω πλέον,φαντάζομαι και το fandom κάτι ανάλογο είναι........ Δεν είναι λίγα τα 32γραμμαρια όταν το φυσιγγι είναι σωστό δεν σου δίνουν κάτι παραπάνω περισσότερα γραμ ειδικά σε τέτοιο όπλο!!!
Σε κρυο και υγρασιεs θα εμπιστευομουν καλυτερα το 34 λογο πυριτιδαs
 
Δν θυμάμαι αν το έχω ξανά παρουσιάσει... :rolleyes: ....ίσως ναι....Αν το έχω παρουσιάσει ξανά ζητώ συγνώμη....

@Jimmakos91 ....πάρε μάτι το Σωτηράκι....sarcastic....όπως λέει συνέχεια.."Που'σε ρε μαγκάκι"... .sarcastic. ;)
Δν έχω πιο λεπτομερείς φωτό διότι δν είμαι σπίτι...(αν θες κάτι περαιτέρω στείλε Π.Μ.)... ;)
Το συγκεκριμένο το είναι στημένο για βάλτο όπως μου έχει πει....το δουλεύουν περισσότερο στις μπάλιζες......

Κάλυκας: RM
Βύσμα: Καρδαράς 21 ή 22 (δν θυμάμαι)..
Πυρίτιδα: CSB 2 (τη βλέπω σκούρα)..
Κλείσιμο: 8*


View attachment 3979View attachment 3980View attachment 3981View attachment 3982
Αυτό μου είχε πει ότι το έχει φτιάξει για τις μπαλιζες... Παλιά το είχε με μβ32...
 
Επειδή έχω ένα maniufrance saint etiene becassier στο ίδιο βάρος κυνηγάω στα Γιάννινα με πολλά κρύα μπορώ να σε βεββαιωσω ότι τα καλύτερα μαλλινοταπο που έχω ρίξει χωρίς κανένα πρόβλημα από θέμα αποδόσεις ακόμη και σε πολύ χαμηλές θερμοκρασίες πχ-12 που είχαμε για ένα μήνα το χειμώνα ήταν τα 32γραμμαρια και συγκεκριμένα εξαιρετικά αποτελέσματα έχω με το nsi special game, sellier bellot red her και το εξαιρετικό victory που δυστυχώς δεν βρίσκω πλέον,φαντάζομαι και το fandom κάτι ανάλογο είναι........ Δεν είναι λίγα τα 32γραμμαρια όταν το φυσιγγι είναι σωστό δεν σου δίνουν κάτι παραπάνω περισσότερα γραμ ειδικά σε τέτοιο όπλο!!!
S&B Red Hare έχω δοκιμάσει και είμαι πολύ ευχαριστημένος.
Το θέμα είναι ότι τα βρίσκω 12-13€. Αν το Fantom είναι ισάξιο με 7€ , έχει γνήσια μάλλινη, είναι και ελληνικής κατασκευής γιατί να μην το προτιμήσουμε;
Ρωτάω γνώμες διότι δεν έχω ρίξει ποτέ με φυσίγγι Fantom ....
 
Σε κρυο και υγρασιεs θα εμπιστευομουν καλυτερα το 34 λογο πυριτιδαs
Οι μονοβασικες πυρίτιδες δεν έχουν κανένα προβλημα στο κρύο........είναι πολύ καλύτερες από τις διβασικες..........στην υγρασία θα συμφωνήσω αλλά να λάβεις υπ όψιν σου ότι στο κυνήγι της μπεκατσας οι αποστάσεις είναι μικρές και βάζοντας ένα νούμερο σκάγια πιο χοντρά πχ από 9 πας στο 8 δεν υπάρχει κανένα πρόβλημα.......τα γράμμαρια είναι άσχετα........... Παραπιπτοντως τη συγκεκριμένη χρονική περίοδο που επικρατούσαν τόσο χαμηλές θερμοκρασίες εριχνα γνωστό 34αρι με τεκνα και ήταν τραγικό.......σα να πέταγα χαρτοπολεμο..........με ξελασπωσαν τα special game εκείνη τη μέρα..........
 
Back
Top