Παρουσίαση Φυσιγγίων

Δεν μπορω να διακρινω καλα αν προκειται για κεντρικη η ξεραμενη λασπη..
Το αποτυπωμα του μεταλλου(αν μπορω να "μετρησω" σωστα)δειχνει πως εχει υψος 16mm και κεντρικη εχει τυχει να δω μονο στα πιο παλια 3Α που ειχαν 23mm μεταλλο...
Και πυριτιδα Α1
 
Το βρήκα κάτω σήμερα.View attachment 17032

Γι'αυτα τα φυσιγια ελεγα 3Α.....τοτε που αγοραζα....εδω στο νησι....δεν ''δουλευαν''.....με τιποτα!!!!
Η Α1 σε 100% υγρασια δεν δουλευει.....μονο εαν κανεις τις πατεντες του ''κουζουλου''....σε κοντρα δοση
και κρατησεις καποιο πουλι!!!
 
Δεν νομιζω να ειχε ποτε νταραβερια ο δορκας με την Α1..Η παλια psb1 ειναι...33 ειναι Στρατο αλλα ειχαν αφησει την σταμπα για αρκετα χρονια ετσι γιατι το 3Α καποτε ηταν 36....
Τώρα που το ανέφερες έχω κομμένο 1 Sidna 32 του Κίργια και έχει πυρίτιδα σαν την Α1 αλλά δν είναι....αλλά ούτε σαν παλιά psb μου μοιάζει.
Θα ανεβάσω φωτό για αναγνώριση.
 
Τι είναι αυτά ? Για το σκοπευτήριο κ πόσα γρ??
Oχι ειναι κυνηγετικα και οι Ιταλοι αλλα και αλλοι κυνηγοι τα εμπιστευονται παρα πολυ.Tο S4 ειναι 33 gr Το SIPE EXTREME σε διάφορα gr αλλά και fibre.Εδώ δεν ξέρω ποτέ και αν έρθουν γιατί μας έχει καταλάβει η NOBELSPORT. Καλή δεν λέω αλλά υπάρχουν και άλλες .
Τι είναι αυτά ? Για το σκοπευτήριο κ πόσα γρ??
 
Oχι ειναι κυνηγετικα και οι Ιταλοι αλλα και αλλοι κυνηγοι τα εμπιστευονται παρα πολυ.Tο S4 ειναι 33 gr Το SIPE EXTREME σε διάφορα gr αλλά και fibre.Εδώ δεν ξέρω ποτέ και αν έρθουν γιατί μας έχει καταλάβει η NOBELSPORT. Καλή δεν λέω αλλά υπάρχουν και άλλες .
Γιατί καλοειδα το sipe.
 
Psb1παλιας κοπις 1.85×33.. μαυροπουλο 22. Ειχε το 3Α.. Χωρίς κεντρικη...ποτε δεν ειχε το 3Α..
Ναι καπου εκει ηταν η δοσολογια του..κεντρικη ειχε την δεκαετια του '80 κ πιο πισω..απο τα πιο παλια και ξακουστα(δεν νομιζω να υπαρχει κυνηγος που να μην τα ξερει)φυσιγγια...
 
Back
Top