Παρουσίαση Φυσιγγίων

Καλησπέρα παίδες......θέλω να ευχαριστήσω τον Maikl για το όμορφο δώρο που μου έκανε και γω το αξιοποίησαν!! Είναι κάλυκες 67αρηδες με καψυλι 6,45 και μάλλινες πραγματικές και τα γέμισα με εξ ίσου παλιές πυρίτιδες (40ετων) σφραγισμένες και καλά φυλαγμένες c7 mb και jk6! Τα σεταπ που έκανα είναι:mb 6,45 2,15x32,5 και c7 perfecta 6,45 2,00x32,5 ρελιασμενα στο 60,70 δεδομένου ότι οι κάλυκες είναι 66,30IMG_20200331_220524.jpgIMG_20200331_220548.jpg
 
Last edited:
Καλησπέρα παίδες......θέλω να ευχαριστήσω τον Maikl για το όμορφο δώρο που μου έκανε και γω το αξιοποίησαν!! Είναι κάλυκες 67αρηδες με καψυλι 6,45 και μάλλινες πραγματικές και τα γέμισα με εξ ίσου παλιές πυρίτιδες (40ετων) σφραγισμένες και καλά φυλαγμένες c7 mb και jk6! Τα σεταπ που έκανα είναι:mb 6,45 2,15x32,5 και c7 perfecta 6,45 2,00x32,5 ρελιασμενα στο 61,70 δεδομένου ότι οι κάλυκες είναι 66,30View attachment 11602View attachment 11603
Πολύ ωραία !!! Αλλά, αν μου επιτρέπεις, μια παρατήρηση: το τζαμάκι είναι κάπως "παραφωνία"... Φαίνεται πολύ "σύγχρονο" σε σχέση με τα υπόλοιπα υλικά ... Πιστεύω ότι θα τους ταίριαζε καλύτερα χαρτονάκι !!! (... τυπωμένο με το όνομα της πυρίτιδας και το Νο των σκαγιών) ... ;)
 
Πολύ ωραία !!! Αλλά, αν μου επιτρέπεις, μια παρατήρηση: το τζαμάκι είναι κάπως "παραφωνία"... Φαίνεται πολύ "σύγχρονο" σε σχέση με τα υπόλοιπα υλικά ... Πιστεύω ότι θα τους ταίριαζε καλύτερα χαρτονάκι !!! (... τυπωμένο με το όνομα της πυρίτιδας και το Νο των σκαγιών) ... ;)
Στελιο έχεις απόλυτο δίκιο!!! Το ίδιο σκεφτόμουνα και γω........αλλά δεν είχα τα κατάλληλα χαρτάκια.......έχω τυπωμένα gualandi καλής ποιότητας σκληρά αλλά δεν έχω σε νούμερο 6 ........οπότε από το να βάλω σκέτα λευκά προτίμησα το τζαμακι ,που δεν το κρύβω μου αρέσει πολύ.........? Εντύπωση μου έκανε η ποιότητα του κάλυκα martigionhi!!!!!!
 
Πολύ ωραία !!! Αλλά, αν μου επιτρέπεις, μια παρατήρηση: το τζαμάκι είναι κάπως "παραφωνία"... Φαίνεται πολύ "σύγχρονο" σε σχέση με τα υπόλοιπα υλικά ... Πιστεύω ότι θα τους ταίριαζε καλύτερα χαρτονάκι !!! (... τυπωμένο με το όνομα της πυρίτιδας και το Νο των σκαγιών) ... ;)
Στέλιο!! Ένα setup τάδε (33gr) από πλαστικό κάλυκα, ΑΝ το ίδιο setup το γεμίσουμε σε χάρτινο θα πρέπει να τσιμπίσουμε λίγο ακόμη την πυρίτιδα ή μένει ακριβώς το ίδιο;;;
 
Βαγγέλη αν κλείσεις με χαρτονάκι τσιμπάς κ 0,5 την πυρίτιδα επιπλέον;;;
Εγώ ναι χαρτάκι και φέλος 0,05 πιο πάνω αλλά για να σου πω την αλήθεια προτιμώ το τζαμακι.......χαρτάκι πρέπει να είναι σκληρό και χοντρό και πλέον δεν το βρίσκεις έχω λίγα παλιά τυπωμένα!
 
Last edited:
Εγώ ναι χαρτάκι και τέλος 0,05 πιο πάνω αλλά για να σου πω την αλήθεια προτιμώ το τζαμακι.......χαρτάκι πρέπει να είναι σκληρό και χοντρό και πλέον δεν το βρίσκεις έχω λίγα παλιά τυπωμένα!
Έχω κ εγώ μερικά χαρτονάκια με νούμερα επάνω.
Και θέλω να πάρω χάρτινους κάποια στιγμή να δοκιμάσω....αλλά θα κλειστούν με χαρτονάκι φυσικά!!
 
Back
Top