Παρουσίαση Φυσιγγίων

Αλλα τουτα τωρα;;;
Με ΜΒ32 τα γεμιζε....άρε Aquila...θα προσκηνιθεί απο πολλούς βιοτεχνες στην πορεια, στη θεση της csb...

Y.Γ.
Το 1.67×32 ειναι αρκετα ιδανικο για Νο8 και χειμώνα...
Στο 1,70 η ακουιλα είναι εξερετικη τον χειμώνα με μαλακό συγκέντροτηρα.. πολύ καλητερη από την csb1
 
Last edited:
Πήρα χθες από το σκοπευτήριο ένα κουτί 28άρια Lambro series 2 No 8,5 επειδή δεν μου έφτασαν τα φυσίγγια που κρατούσα. Περίσσεψαν τελικά 3 φυσίγγια, και απόψε είπα να σφάξω ένα. Πιο πολύ για να περάσει η ώρα, γιατί δεν είχα καταλάβει καμιά διαφορά σε σχέση με αυτά που έριχνα παλιότερα.
Όμως, με περίμεναν κάποιες ... εκπλήξεις !!! ... (Που βεβαίως, προσωπικά, δεν πιστεύω ότι έχουν ιδιαίτερη σημασία, ούτε διαπίστωσα κάτι, από αυτά που έριξα χθες ...)
Πρώτα-πρώτα ο κάλυκας: Μέχρι την τελευταία φορά που είχα πάρει πέρυσι (νομίζω το Σεπτέμβρη) ήταν Maxam με μεταλλικό πάφυλα 10mm. Τώρα γράφει Nobel sport αλλά έχει πάλι 10αρη πάφυλα, που από όσο έχω υπόψιν μου ήταν αποκλειστικότητα της Maxam. Εγώ τουλάχιστον δεν είχα ξαναδεί ποτέ κάλυκα άλλης εταιρείας με 10αρη πάφυλα. μόνο 8 - 12 - 16 κλπ ... Τώρα, αυτό μπορεί να οφείλεται στην εξαγορά της Maxam από τη NS ...
IMG_20220623_194416.jpg
IMG_20220623_194047.jpg
Δεύτερη έκπληξη ... η πυρίτιδα. Ως γνωστό πάντα είχαν AS ...
Τώρα ...
IMG_20220623_194858.jpg
IMG_20220623_195019.jpg
Προφανώς είναι η 206 V ... Από τη δοσολογία, το θεωρώ απίθανο να είναι κάποια άλλη (ούτε 206S ούτε D20) ...
Και η τρίτη έκπληξη- ιδιαιτερότητα, στο συγκεντρωτήρα ...
Δεν θυμάμαι να έχω ξαναδεί σε Giovanni αυτές τις προεξοχές μέσα στη φούστα !!
IMG_20220623_200113.jpg
........
 
... Lambro series 2 - 28 γρ. ... Συνέχεια, με τα σκάγια (Νο. 8,5)
IMG_20220623_195603.jpgIMG_20220623_195635.jpgIMG_20220623_195934.jpgIMG_20220623_201246.jpg
Αυτά ... Μια χαρά ήταν !!! Μόνο που δεν ξέρω πόσο μου τα χρέωσε, τα πήρα βιαστικά, μαζί με μια πούλα (5 ευρώ), του έδωσα ένα 20άρικο, μου έδωσε τα ρέστα, τά'βαλα στην τσέπη, χωρίς να τα κοιτάξω, ούτε τον ρώτησα !!! :rolleyes:.yel.
 
Μόνο που δεν ξέρω πόσο μου τα χρέωσε, τα πήρα βιαστικά, μαζί με μια πούλα (5 ευρώ), του έδωσα ένα 20άρικο, μου έδωσε τα ρέστα, τά'βαλα στην τσέπη, χωρίς να τα κοιτάξω, ούτε τον ρώτησα !!! :rolleyes:.yel.
Κ μετά μου λένε ότι η φλόγα του ΠΑΣΟΚ δεν σιγοκαιει ακόμα στις καρδιές μας .big smile.
 
Πήρα χθες από το σκοπευτήριο ένα κουτί 28άρια Lambro series 2 No 8,5 επειδή δεν μου έφτασαν τα φυσίγγια που κρατούσα. Περίσσεψαν τελικά 3 φυσίγγια, και απόψε είπα να σφάξω ένα. Πιο πολύ για να περάσει η ώρα, γιατί δεν είχα καταλάβει καμιά διαφορά σε σχέση με αυτά που έριχνα παλιότερα.
Όμως, με περίμεναν κάποιες ... εκπλήξεις !!! ... (Που βεβαίως, προσωπικά, δεν πιστεύω ότι έχουν ιδιαίτερη σημασία, ούτε διαπίστωσα κάτι, από αυτά που έριξα χθες ...)
Πρώτα-πρώτα ο κάλυκας: Μέχρι την τελευταία φορά που είχα πάρει πέρυσι (νομίζω το Σεπτέμβρη) ήταν Maxam με μεταλλικό πάφυλα 10mm. Τώρα γράφει Nobel sport αλλά έχει πάλι 10αρη πάφυλα, που από όσο έχω υπόψιν μου ήταν αποκλειστικότητα της Maxam. Εγώ τουλάχιστον δεν είχα ξαναδεί ποτέ κάλυκα άλλης εταιρείας με 10αρη πάφυλα. μόνο 8 - 12 - 16 κλπ ... Τώρα, αυτό μπορεί να οφείλεται στην εξαγορά της Maxam από τη NS ...
View attachment 50492
View attachment 50493
Δεύτερη έκπληξη ... η πυρίτιδα. Ως γνωστό πάντα είχαν AS ...
Τώρα ...
View attachment 50495
View attachment 50497
Προφανώς είναι η 206 V ... Από τη δοσολογία, το θεωρώ απίθανο να είναι κάποια άλλη (ούτε 206S ούτε D20) ...
Και η τρίτη έκπληξη- ιδιαιτερότητα, στο συγκεντρωτήρα ...
Δεν θυμάμαι να έχω ξαναδεί σε Giovanni αυτές τις προεξοχές μέσα στη φούστα !!
View attachment 50499
........
Το μονο που μπορω να πω με σιγουρια, ειναι πως 10mm μεταλλο, ειχα πετυχει σε μια παρτιδα Tordo 30 το 2018-'19...
 
... Lambro series 2 - 28 γρ. ... Συνέχεια, με τα σκάγια (Νο. 8,5)
View attachment 50500View attachment 50501View attachment 50502View attachment 50504
Αυτά ... Μια χαρά ήταν !!! Μόνο που δεν ξέρω πόσο μου τα χρέωσε, τα πήρα βιαστικά, μαζί με μια πούλα (5 ευρώ), του έδωσα ένα 20άρικο, μου έδωσε τα ρέστα, τά'βαλα στην τσέπη, χωρίς να τα κοιτάξω, ούτε τον ρώτησα !!! :rolleyes:.yel.
Τέλειο set up , στα όρια της 206V .
Kαψύλι 688 όπως έπρεπε να ήταν .
 
Τέλειο set up , στα όρια της 206V .
Kαψύλι 688 όπως έπρεπε να ήταν .
Παρα πολυ καλο φυσιγγακι και προπαντων ελληνικο... αυτο που με εχει ενθουσιασει ομως πραγματικα ειναι το αδερφακι του, το low recoil 24 gr. μαλακο και γρηγορο!
 
Παρα πολυ καλο φυσιγγακι και προπαντων ελληνικο... αυτο που με εχει ενθουσιασει ομως πραγματικα ειναι το αδερφακι του, το low recoil 24 gr. μαλακο και γρηγορο!
Oκ, όταν ρίχνει κάποιος για εξάσκηση ,για το κέφι του κλπ ναί τα 24 γρ είναι τέλεια .
Σε αγώνα όμως 28 γρ χωρίς συζήτηση παρά το γεγονός ότι κερδήθηκαν αγώνες εδώ με 24 αρια .
 
Back
Top