Παρουσίαση Φυσιγγίων

Remington Nitro Magnum #2 USA (1 7/8 oz)
====================================
Μήκος 65,5mm, βάθος ρελιού 1,5mm
52,505 gr σκάγια + 0,722 gr buffer
168 σκάγια πραγματικό νούμερο #2,14 usa
2,228 gr πυρίτιδα (δεν άναβε ούτε με αναπτήρα !!!! ποια είναι ????)

Φωτό

1.jpg

2.jpg

3.jpg

11.jpg

5.jpg
 
Remington Nitro Magnum #2 USA (1 7/8 oz)
====================================
Μήκος 65,5mm, βάθος ρελιού 1,5mm
52,505 gr σκάγια + 0,722 gr buffer
168 σκάγια πραγματικό νούμερο #2,14 usa
2,228 gr πυρίτιδα (δεν άναβε ούτε με αναπτήρα !!!! ποια είναι ????)

Φωτό

View attachment 51380

View attachment 51381

View attachment 51382

View attachment 51383

View attachment 51384
Τι ρωτάς τώρα ρε Βασίλη; Μπορεί να πει κανείς πυρίτιδα με σιγουριά; Για τα αμερικάνικα φυσίγγια ;;;
Εξ όψεως, και βάσει αυτών που γράφεις, σίγουρα πρόκειται για κάποια ball powder ... αλλά ποια ??? Διάβασε εδώ:
https://en.wikipedia.org/wiki/Ball_propellant
Πιθανότατα, κατά τη γνώμη μου, η HS7 (Hodgdon) ... αυτή πληροί τις προδιαγραφές ... (HS7 was introduced in 1973 with 18 percent nitroglycerine, for magnum shotgun loads.)
Και μάλλον κατασκευάζεται, όπως οι περισσότερες, αν όχι όλες, εδώ: https://en.wikipedia.org/wiki/St._Marks_Powder
;) :cool:
 
Τι ρωτάς τώρα ρε Βασίλη; Μπορεί να πει κανείς πυρίτιδα με σιγουριά; Για τα αμερικάνικα φυσίγγια ;;;
Εξ όψεως, και βάσει αυτών που γράφεις, σίγουρα πρόκειται για κάποια ball powder ... αλλά ποια ??? :cool:
Στέλιο δεν είναι ball.
Φυλλίδια έχει ...
Η imr 800x δεν είναι γιατί δεν έχει κίτρινους κόκκους ... έτσι λέει ο @pit1982
Δεν καίγομαι κιόλλας ... ας είναι όποια θέλει.
Όταν έβαλα την φλόγα από τον αναπτήρα πάνω της δεν άναβε.
2 φορές το έκανα :)
Όταν το άφησα περισσότερο στην αρχή κοκκίνησε σε ένα σημείο όπως τα αναμένα κάρβουνα :) :) :) και μετά άναψε.
Δεν το έχω ξαναδεί αυτό ... έπρεπε να τραβήξω βίντεο.
 
Στέλιο δεν είναι ball.
Φυλλίδια έχει ...
Η imr 800x δεν είναι γιατί δεν έχει κίτρινους κόκκους ... έτσι λέει ο @pit1982
Δεν καίγομαι κιόλλας ... ας είναι όποια θέλει.
Όταν έβαλα την φλόγα από τον αναπτήρα πάνω της δεν άναβε.
2 φορές το έκανα :)
Όταν το άφησα περισσότερο στην αρχή κοκκίνησε σε ένα σημείο όπως τα αναμένα κάρβουνα :) :) :) και μετά άναψε.
Δεν το έχω ξαναδεί αυτό ... έπρεπε να τραβήξω βίντεο.
800χ δεν ειναι με τιποτα ειναι τελειως διαφορετικη !!! Αν ειναι καινουρια Βασιλη τα φυσιγγια ειναι με αλλη πυριτηδα αφου η 800 χ εχει σταματησει να παραγεται !! Τωρα με ποια ;; Ο θεος και η ψυχη του !!!
 
Hs7 πρεπει να ειναι.h-skor 800 δεν νομηζο νανε η δισκη ειναι πθο χονδρη ληγο και δεν ειναι γιαληστερη ανθρακι σκουρο χρωμα.στην ετερια για να ξεχοριζουν πιες ειναι οχη ος εξης.δισκοι ολη ανθρακι χρωμα,με δυχρωμιες εκτος η 800.ρεντ ντοτ κοκκινα δισκακια,κρην τοτ πρασινα,η 700 κιτρινα και μπλουτ τοτ μπλε.
 
C7 πυρίτιδα ;
Λάμπη δεν ξερω.....ο καταστηματαρχης ετσι λεει και ο πατερας μου που τα ειδε λιγο μου λεει μαλλον c7 ειναι.
Θα σφαξω και θα μου πειτε οποτς μεινετε συντονισμενοι :)

ΥΓ. Πριν λιγο εσφαξα ενα sonic 0000 8βολο
Οι μπίλιες τι μέγεθος πρεπει να εχουν, γιατι εγω δεν βλεπω 0000 αλλα λιγο μικροτερες. Τα υπολοιπα το βραδυ με αναλυτικη παρουσιαση.
 
Λάμπη δεν ξερω.....ο καταστηματαρχης ετσι λεει και ο πατερας μου που τα ειδε λιγο μου λεει μαλλον c7 ειναι.
Θα σφαξω και θα μου πειτε οποτς μεινετε συντονισμενοι :)

ΥΓ. Πριν λιγο εσφαξα ενα sonic 0000 8βολο
Οι μπίλιες τι μέγεθος πρεπει να εχουν, γιατι εγω δεν βλεπω 0000 αλλα λιγο μικροτερες. Τα υπολοιπα το βραδυ με αναλυτικη παρουσιαση.
9,6 χιλ πάνω από 9,4 χιλ τελος πάντων
 
8.70€ το classica και 7.20€ του δουβρη
Να φορτωσω μια δεκαδα δουβρη? Νομιζω ειναι πολυ καλη τιμη αλλα δεν το εχω ριξει ποτε το συγκεκριμενο γιαυτο το σκεφτομαι.
Άμα δεν το έχεις ρίξει ποτέ είναι λίγο δίκοπο μαχαίρι αλλά εσύ αποφασίζεις άμα το ρισκάρεις, μπορεί και να ενθουσιαστεις.
 
Back
Top