Παρουσίαση Φυσιγγίων

Παίδες το βάθος ρελιού το μετράτε από το χείλος του ρελιού στην άκρη του αστεροειδούς, στην μέση ή στο κέντρο (δύσκολο το τελευταίο) ...
Αυτό ήταν 1,7-1,8 στην άκρη, 1,6 στην μέση και 1,5 στο κέντρο ...
Ή δεν παίζει τόσο ρόλο ;;;

Λογικά είναι στην άκρη ...
 
Παίδες το βάθος ρελιού το μετράτε από το χείλος του ρελιού στην άκρη του αστεροειδούς, στην μέση ή στο κέντρο (δύσκολο το τελευταίο) ...
Αυτό ήταν 1,7-1,8 στην άκρη, 1,6 στην μέση και 1,5 στο κέντρο ...
Ή δεν παίζει τόσο ρόλο ;;;

Λογικά είναι στην άκρη ...

Στην ακρη μετραω εγω.
Σεταπ καλοκαιρινο...''αργό'' το βρισκω....Ισως να κανω λαθος....αλλα δεν θα εκλεινα ποτέ 1,70χ35 - Ν5 .
 
οταν ερθεις πανω να σου δωσω τα 2 μονοβολα imeprial να τα ανοιξεις ρε Βασιλη...θα φωναζει ο Χρηστος απο το Αργος...αλλα και εγω ειμαι περιεργος ειδικα για το στρογγυλο..
ok το έχω υπόψη ... Άσε τον Χρήστο να φωνάζει :) ... 15 Σεπτεμβρίου ξεκινάμε εμείς ... θα πέσει μαχαίρι πιο νωρίς.
Εξάλλου δεν μπορεί να τα βρει ... είναι αρχαία πυρομαχικά.
 
Καλημέρα φίλοι μου! Το στρογγυλό είναι κατά 90%βολιδα λι εγω προτείνω να τα καθαρισεις επιμελώς και να τους ρίξεις λίγο σπρέι λούστρο από πάνω κ να τα κρατήσεις να υπάρχουν να μην τα ανοίξουμε.Δεν είναι θέμα να τα βρω είναι ιστορικά κειμήλια κύριοι! Σας έχω αναφέρει ότι η παλαιότητά του γουρουνοκυνηγου αναφέρεται σε δραμιαρες ιμπεριαλ.
Λοιπόν... Προκειμένου να διατηρηθεί η πολιτιστική κυνηγετικη κληρονομια του αγριοχοιρου, τα φυσιγγια θα αποσταλούν απο μενα στον Χρήστο με πολυ αγάπη κ εκτίμηση προς το προσωπο του...
 
με εχει παει για κυνηγι χωρις φυσιγγια..θα σεβεσαι...ειχε ξεχασει να παρει τις φυσιγγιοθηκες.....very funny.
μου εχει αφησει το σκυλοκουτι ακλειδωτο και μου πηδηξε το σκυλι και γυρισαμε πισω 10 χιλιομετρα να το βρουμε...απο τοτε ελεγχω τα παντα μονος μου αλλα κατι θα βρει να μου κανει
ειδες ανδρεα ομως τα θυμασαι φιλε,Αυτα μενουν .RESPECT.
 
Μβ32 είναι η πυρίτιδα κ η συνταγή είναι 616-1,75-35 ...
Στην Ιταλία αυτή τη συνταγή την αποκαλούν "φονιά της Σικελίας" κ την δουλεύουν πολύ στις φάσσες...
Είναι καλή συνταγή γενικά, την έχω δουλέψει κ εγώ σε δικά μου φυσίγγια...
 
Λοιπόν... Προκειμένου να διατηρηθεί η πολιτιστική κυνηγετικη κληρονομια του αγριοχοιρου, τα φυσιγγια θα αποσταλούν απο μενα στον Χρήστο με πολυ αγάπη κ εκτίμηση προς το προσωπο του...
Μετά τον τρίτο...θα ψάχνουμε τα φυσίγγια...σαν τον μαντ Μαξ‼️
 
Back
Top