Παρουσίαση Φυσιγγίων

Στέφανε όπως αναφέρει και ο Τάσος που είναι ειδικός στα φυσίγγια το 34αρι το έβγαζε σε μαύρο και χακί κάλυκα,μήπως ο φίλος σου έριχνε το 36αρι.gif upload site
Πολύ πιθανόν γιατί είχε ξεφτίσει το μελάνι, αλλά επιμένει ότι έγραφε 34.Το τελευταίο που έριξε το ψάξαμε και το βρήκαμε αλλά λίγα γράμματα φαινόταν.
 
Στέφανε όπως αναφέρει και ο Τάσος που είναι ειδικός στα φυσίγγια
Στα κέρατα μου τα τράγια είμαι ειδικός χαχαχα
Πολύ πιθανόν γιατί είχε ξεφτίσει το μελάνι, αλλά επιμένει ότι έγραφε 34.Το τελευταίο που έριξε το ψάξαμε και το βρήκαμε αλλά λίγα γράμματα φαινόταν.
Απολύεται να του πεις.....
Επιτρέπεται να μην θυμάται τι βάζει στο τουφέκι του?? Χαχαχα..
Ήταν 16 το μέταλλο του καλυκα?
Αν ήταν 20 κ μπορντό ήταν τα 36γρ..

Αλλά αφού μιλάμε για κενους καλυκες, ποτέ δεν θα μάθετε τι υλικά είχαν μέσα τα φυσίγγια.........
 
Μήπως είναι σαν το θρυλικό 3Α στα 36 γρ?
Κάνε μας μια λίστα με 5 (πέντε ολογράφως ή μια μουτζα αλλιώς) διαφορετικά εμπορικά φυσίγγια που τα θεωρείς καλά / σου αρέσουν.
Έχεις ένα μήνα περιθώριο γιατί θα ζοριστεις πιστεύω.yel.
 
Στα κέρατα μου τα τράγια είμαι ειδικός χαχαχα

Απολύεται να του πεις.....
Επιτρέπεται να μην θυμάται τι βάζει στο τουφέκι του?? Χαχαχα..
Ήταν 16 το μέταλλο του καλυκα?
Αν ήταν 20 κ μπορντό ήταν τα 36γρ..

Αλλά αφού μιλάμε για κενους καλυκες, ποτέ δεν θα μάθετε τι υλικά είχαν μέσα τα φυσίγγια.........
20αρι πάφυλα είχε.Οπότε για 36γρ. όπως γράφεις.
Ευχαριστώ


Δεν νομίζω να είναι μοναδικός που άλλα πιάνει και άλλα βάζει στο όπλο.Αυτά 2 τελευταία, τα φύλαγε πίσω από τα καθίσματα στο αγροτικό και δεν τα έριχνε μέχρι να βρει ίδια.Αλλά από το πολύ πετάλωμα στους λαγούς τα δούλεψε με μαύρη καρδιά, αλλά έλα που πέτυχε 2 στα 2.
 
Last edited:
Αν εννοείτε αυτό το 42αρι της Beretta, σας το αφιερώνωView attachment 39969View attachment 39970View attachment 39971
Όλα τα 42 τα εμπορικά είναι πιο αργά κ απο replay, το έχω γράψει τόσες φορές, απορώ που γράφουν μερικοί ότι σκοτώνουν με τέτοια φυσίγγια , για να βαρέσεις παπι στον αέρα με τετοιες συνταγες θέλει τρία λεωφορεία μπροστά
 
Όλα τα 42 τα εμπορικά είναι πιο αργά κ απο replay, το έχω γράψει τόσες φορές, απορώ που γράφουν μερικοί ότι σκοτώνουν με τέτοια φυσίγγια , για να βαρέσεις παπι στον αέρα με τετοιες συνταγες θέλει τρία λεωφορεία μπροστά
Έχεις ταχογραφησει το 42 της Νόμπελ σε κόκκινο κάλυκα❓Πανω από 380μ/το σεκοντι ,σίγουρα ,φυσίγγιο ανοικτού πεδίου‼️
 
Με αυλό 18.8 το έριξες❓τόσο κάτω❓αν έχει τέτοια απόκλιση ,απ' τα 390 που το δίναν,αν θυμάμαι σωστά,,,,τότε τι πραγματικές ταχύτητες έχει το περκορσο,κλπ❓
Το ειχα μετρησει παλια Τζόνυ, πριν δέκα χρόνια περιπου , με 18.4 αυλό , αν θυμάμαι καλά Τέκνα 1.75 x 42
 
Το ειχα μετρησει παλια Τζόνυ, πριν δέκα χρόνια περιπου , με 18.4 αυλό , αν θυμάμαι καλά Τέκνα 1.75 x 42
Τόσο λίγη μπαρούτι ❓στο pm40 40 γραμ.βαζει 1.90 κ στο χεβυ 1.75❓‼️δεν έχω κ ζυγαριές να σφάξω ένα ρε γμτ...anyway ευχαριστώ ‼️
 
Με αυλό 18.8 το έριξες❓τόσο κάτω❓αν έχει τέτοια απόκλιση ,απ' τα 390 που το δίναν,αν θυμάμαι σωστά,,,,τότε τι πραγματικές ταχύτητες έχει το περκορσο,κλπ❓
Το περκορσο εχει αυτες που λεει φιλε, το ειχε μετρησει κι ο Νικος, για εμενα απο τα καλυτερα φυσιγγια το συγκεκριμενο.ο
 
Το περκορσο εχει αυτες που λεει φιλε, το ειχε μετρησει κι ο Νικος, για εμενα απο τα καλυτερα φυσιγγια το συγκεκριμενο.ο
Όσο το είχε η μαγιονκι ήταν φοβερό κ αυτό κ όλα της ,34 γραμ.35γραμ.36,38 ,μάλλινες ο πρώτος στο καρδισταν που τα έριχνε‼️ως Νόμπελ ,,,,δεν το γουστάρω καθόλου....προτιμώ το 38αρι της....που μετά το λίφτινγκ....δεν έχω ιδέα αν λέει όπως ως καφέ‼️
 
Όσο το είχε η μαγιονκι ήταν φοβερό κ αυτό κ όλα της ,34 γραμ.35γραμ.36,38 ,μάλλινες ο πρώτος στο καρδισταν που τα έριχνε‼️ως Νόμπελ ,,,,δεν το γουστάρω καθόλου....προτιμώ το 38αρι της....που μετά το λίφτινγκ....δεν έχω ιδέα αν λέει όπως ως καφέ‼️
Γουστα ειναι αυτα...εγω παλι ειμαι το αναποδο απο σενα, δεν γουσταρω το 38 αλλα το 36 ;)
 
Τόσο λίγη μπαρούτι ❓στο pm40 40 γραμ.βαζει 1.90 κ στο χεβυ 1.75❓‼️δεν έχω κ ζυγαριές να σφάξω ένα ρε γμτ...anyway ευχαριστώ ‼️
Τα γραμμάρια ανεβάζουν πιεσεις Τζόνυ, ιδιογομωση πρωτης δημοτικου, κάτι έμπειροι όπως λένε ιδιογομωτες ουτε αυτό δεν ξέρουν, τα χιλιοστά τους έχουν μαρανει, τα εργοστάσια τρέμουν τις πιεσεις κ έχουν κ δικιο
 
Back
Top