Παρουσίαση Φυσιγγίων

Νικο τι θεμα εχει ο _lb6 με το φουλ?

Παντα για τις δοκιμες μου λεω....Ακοπος φουλ τσοκ....ειτε σε δραμια ειτε σε σκαγια χανω την ''μπαλα''....
Με 4* και 5* αστρα....ωραια συγκεντρωτικη τουφεκια!!! ( ακοπος ).

Με 4 πεταλα 5 εως 10 χιλιοστα βαθος.....αναλογα το σεταπ...και φουλ τσοκ....μια χαρα τουφεκια...
Αυτο εχω δει εγω....στο δικο μου οπλο με 18,3 αυλο φιλε!!!
 
Και κανένα μπουρλότο μέσα μέσα, πάντως, δεν είναι κακό.
O Γιάννης Φωτοβολίδας χρωστάει κέρασμα ένα set up φούλ κόντρα δόση με αγνά υλικά
που δούλευαν Ροβεσπιέρος -Ναπολέοντας στην γαλλική επανάσταση .....o_O:D:D
 
Αποσπομενου πατου για δωκιμασε και με κανα 4*** καποτε ειπε ο αρης οτι πανε καλυτερα με ανοιχτα Τσοκ
Αυτό που εννοώ εγώ είναι ότι με ανοιχτά τσοκ πχ 4 η 3 άστρα ο συγκέντρωτηρας αυτής της nsi έχει πλεονέκτημα στη συγκέντρωση ενάντι του ανταγωνισμού, βγάζει αισθητά πιο σφιχτή τουφεκιά... Με σφιχτά τσοκ χάνεται αυτό το πλεονέκτημα, είναι απλά ένας καλός συγκέντρωτηρας όπως και άλλοι... Αυτό τουλάχιστον έχω δει εγώ σε 2-3 διαφορετικά όπλα...
 
Παντα για τις δοκιμες μου λεω....Ακοπος φουλ τσοκ....ειτε σε δραμια ειτε σε σκαγια χανω την ''μπαλα''....
Με 4* και 5* αστρα....ωραια συγκεντρωτικη τουφεκια!!! ( ακοπος ).

Με 4 πεταλα 5 εως 10 χιλιοστα βαθος.....αναλογα το σεταπ...και φουλ τσοκ....μια χαρα τουφεκια...
Αυτο εχω δει εγω....στο δικο μου οπλο με 18,3 αυλο φιλε!!!
Ετσι είναι.
Τι να το κάνεις το φουλ τσοκ αφού ο ίδιος άκοπος είναι "φουλ τσοκ" από μόνος του.
 
Και κανένα μπουρλότο μέσα μέσα, πάντως, δεν είναι κακό.


Kακο δεν ξερω εαν ειναι.....Εχω και τετοια μπουρλοτα στο 2,50Χ..... με Μ92ς .....για μειον 10+ βαθμους.....
Δεν στα δινω Βασιλη μου.........δεν θελω να δω τον πατριωτη μου φαφουτη !!!!!:D
 
Παντως στα εμπορικα φυσιγγι με την νεα τεκνα εγω δεν βαζω στο οπλο μου
Σαν παραδειγμα εχω στα παλια με τα νεα σπεσιαλ κολλεκτιον της nsi
Ουτε η περδικα ουτε ο λαγος εχουν καμια σχεση μετα πρωτα που εβγαζε

Ειδικοτερα αυτο της περδικας δεν θα ρισκαρα να το ριξω ουτε σε μυρμιγκι!!!

Μπορει αντι να πεθανει να φερει την παρεα του να παρουν τα σκαγια στην φωλια τους!!!

Τα πηρα τα δοκιμασα εχασα μαζι τους περδικες τα λυπηθηκα και τα αφησα για τις κουρουνες
Μεχρι που βαρεσα κουρουνα καθιστη στα 25 μετρα την εφαγε ολη ζαλιστικε λιγο εκανε δυο κρακρα και εφυγε
Εκεινο το φουσεκι αντι να το βαλω στην θαλαμη προτιμω να κυνηγησω με ακοντιο
Παραπανω πιθανοτητες θα νιωθω οτι εχω
"Οικολογικά" πλαστικά, "οικολογικά" αυτοκίνητα, "οικολογικά" φυσίγγια, "οικολογικά" όπλα.
Ευτυχώς η δεύτερη τροπολογία κρατά γερά στην Αμερική :)
 
Δεν ξέρω αν το έχω ξαναποστάρει ... μπαμπούσκα θυμίζει
https://www.thefirearmblog.com/blog...spersion-delay-controlled-by-multi-layer-wad/



Bασιλη μου την δοκιμασα την πατεντα. Σε περιοριζει δραματικα σε ποσοτητα σκαγιων....με αποτελεσμα
το ''πλεονεκτημα'' της συγκεντρωσης.....να χανεται μετα τα 35 μετρα.
 
Λέω εγώ τώρα, ... magnum γομώσεις ;

Τι μαγκνουμ γομωσεις βρε φιλε!!! Σου ''εξαφανιζει'' την χωρητικοτητα του βυσματος....Στα 36 γραμ.
που δοκιμασα....ηταν σκετη απελπισια....και το δοκιμασα και 3εις φορες...
Δοκιμαστε το.....ισως να μην εστησα εγω καλα....τι να πω....
 
Υπαρχει μια ευρεσιτεχνια το λεγομενο "ιπτάμενο τσοκ" του καθηγητη φυσικης Γεωργιου Μαρμαρινου απο τη Χιο.
Ειναι μια πατεντα στον συγκεντρωτηρα ο οποιος ταξιδευει για πολλα μετρα μαζι με τα σκαγια κ σιγα σιγα τα σκαγια βγαινουν απο αυτον πετυχαινοντας μεγαλες συγκεντρωσεις.
Δεν περπατησε ομως...
Θα το ψαξω κ αν βρω σχέδια θα ποσταρω
 
Υπαρχει μια ευρεσιτεχνια το λεγομενο "ιπτάμενο τσοκ" του καθηγητη φυσικης Γεωργιου Μαρμαρινου απο τη Χιο.
Ειναι μια πατεντα στον συγκεντρωτηρα ο οποιος ταξιδευει για πολλα μετρα μαζι με τα σκαγια κ σιγα σιγα τα σκαγια βγαινουν απο αυτον πετυχαινοντας μεγαλες συγκεντρωσεις.
Δεν περπατησε ομως...
Θα το ψαξω κ αν βρω σχέδια θα ποσταρω
Bρές την Στέλιο να την εφαρμόσουμε εμείς .
Αυτό που λές έχει τα 70 μ εύκολα με το κατάλληλο set up και σκάγια .
 
Τι μαγκνουμ γομωσεις βρε φιλε!!! Σου ''εξαφανιζει'' την χωρητικοτητα του βυσματος....Στα 36 γραμ.
που δοκιμασα....ηταν σκετη απελπισια....και το δοκιμασα και 3εις φορες...
Δοκιμαστε το.....ισως να μην εστησα εγω καλα....τι να πω....
Λάθος έκφραση, ... κανονικές γομώσεις 32-33γρ σε 3" φυσίγγι ήθελα να πω.

Μου φαίνεται ότι έχει ξανασυζητηθεί.
Απλά τώρα βρήκα το βίντεο και νομίζω την προηγούμενη φορά είχαν 1 κυλινδρικό περιοριστή μέσα στον συγκεντρωτήρα και όχι 2.

Υπαρχει μια ευρεσιτεχνια το λεγομενο "ιπτάμενο τσοκ" του καθηγητη φυσικης Γεωργιου Μαρμαρινου απο τη Χιο.
Ειναι μια πατεντα στον συγκεντρωτηρα ο οποιος ταξιδευει για πολλα μετρα μαζι με τα σκαγια κ σιγα σιγα τα σκαγια βγαινουν απο αυτον πετυχαινοντας μεγαλες συγκεντρωσεις.
Δεν περπατησε ομως...
Θα το ψαξω κ αν βρω σχέδια θα ποσταρω
Για βρες ...
 
Όπως ακριβώς το περιγράφεις είναι αλλά με αστεροειδές κλείσιμο εκτός και αν βάζει κάτι μπροστά για να καλύψει την τρύπα.
Κάτι σαν "διακορευμένο" Cheddite 60/100 metri.
Θα κάνει τις σχετικές δοκιμές ο ΝίκοςΠ (όπως πάντα) για να μας πει αποτελεσματικότητα.
.my man.
 
Back
Top