Παρουσίαση Φυσιγγίων

Το έχω δοκιμάσει και δεν ισχύει στο δικό μου οπλο τουλάχιστον. Όσο κλεινω τσοκ τόσο πιο συγκεντρωτικη η τουφεκια.
Ετσι γλυτωνω και γω δωκιμες με τη μπερεττα οταν πας βουνο θα κλεισει κο αλλο αχαχαχα 18.6 εχεις? ο Αρης εριξε με το φυσοκαλαμο αχαχαχαχα
 
Το έχω δοκιμάσει και δεν ισχύει στο δικό μου οπλο τουλάχιστον. Όσο κλεινω τσοκ τόσο πιο συγκεντρωτικη η τουφεκια.

Τι λες τωρα βρε Κωστη ??? Πας να βγαλεις ''αχρηστο'' το οπλο σου ???
Σε ΟΛΑ τα οπλα αυτο γινεται....οσο ποιο κλειστο τσοκ...τοσο μεγαλυτερη συγκεντρωση φιλε!!! :)
 
Κωστη μου , εγω τις δοκιμες σου τις θεωρω πολυ σωστες φιλε μου !!!
Περιμενω να κανω και τις δικες μου....
Να ξερεις οτι εγω λεω.....Ενα καλο φυσιγγιο ''δουλευει'' σε ΟΛΑ τα οπλα... :)
Συμφωνώ.. Όταν σας δοθεί η ευκαιρία ρίξτε και εσείς ένα ίδιο στα 40 μέτρα να το δούμε και από άλλο όπλο τι αποτύπωση δίνει. Πάντως όπως είπατε και εσείς το θεωρώ ως ένα από τα αξιοπρεπή εμπορικά φυσιγγια έστω και αν είναι αλμυρή η τιμή του και για αυτό το χρησιμοποιώ
 
Συμφωνώ.. Όταν σας δοθεί η ευκαιρία ρίξτε και εσείς ένα ίδιο στα 40 μέτρα να το δούμε και από άλλο όπλο τι αποτύπωση δίνει. Πάντως όπως είπατε και εσείς το θεωρώ ως ένα από τα αξιοπρεπή εμπορικά φυσιγγια έστω και αν είναι αλμυρή η τιμή του και για αυτό το χρησιμοποιώ


Μετα τις 20/8 Κωστη.....Θα ριξω μεχρι και τα 50 μετρα . :)
 
Κοιτα κανα βαρυ 40γρμ με τεκνα δεν εχω δωκιμασει να σου πω την αληθεια να εχω και ενα μετρο συγκρισης εμβολιο δεν εκανα οποτε εβρο δε με κοβω να κανω συγκριτικο m92s με tecna και πιο πολυ ηθελα τον @ariskalamata να εβλεπελα τι εκανε η ν3
Παντως στα εμπορικα φυσιγγι με την νεα τεκνα εγω δεν βαζω στο οπλο μου
Σαν παραδειγμα εχω στα παλια με τα νεα σπεσιαλ κολλεκτιον της nsi
Ουτε η περδικα ουτε ο λαγος εχουν καμια σχεση μετα πρωτα που εβγαζε

Ειδικοτερα αυτο της περδικας δεν θα ρισκαρα να το ριξω ουτε σε μυρμιγκι!!!

Μπορει αντι να πεθανει να φερει την παρεα του να παρουν τα σκαγια στην φωλια τους!!!

Τα πηρα τα δοκιμασα εχασα μαζι τους περδικες τα λυπηθηκα και τα αφησα για τις κουρουνες
Μεχρι που βαρεσα κουρουνα καθιστη στα 25 μετρα την εφαγε ολη ζαλιστικε λιγο εκανε δυο κρακρα και εφυγε
Εκεινο το φουσεκι αντι να το βαλω στην θαλαμη προτιμω να κυνηγησω με ακοντιο
Παραπανω πιθανοτητες θα νιωθω οτι εχω
 
Τι λες τωρα βρε Κωστη ??? Πας να βγαλεις ''αχρηστο'' το οπλο σου ???
Σε ΟΛΑ τα οπλα αυτο γινεται....οσο ποιο κλειστο τσοκ...τοσο μεγαλυτερη συγκεντρωση φιλε!!! :)
κ Νίκο απάντησα στον Τολη γιατί φημολογειται ότι το βύσμα antigelo συμπεριφερεται καλύτερα με ποιο ανοιχτά τσοκ. Το δοκίμασα και δεν ισχύει..
 
Βρε μια χαρα ειναι το φυσεκι μη μασας απο μπαρουτες εξω απο το κυαθιο κι αλλα εχουν που δεν ειναι διαφανα λες αν ηταηταν κατι σωβαρο να μην το γυρναγε σε σκουρους καλυκες οταν εχεις διβασικη και γρηγωρη παραγωγη αυτα συμβενουν τωρα οι ιδιογωμοτες τα τιναζουνε εχουνε πινελακια τσιμπιδακια οδοντωγλυφιδες και αλλα διαφορα κολπα αστους αυτους
Δεν δίνω σημασία Τόλη στην διαφυγή. Το έγραψα και πριν.
Δόξα τον θεό έχει μπει πολλή μπαρούτι στα μάτια μου όλα αυτά τα χρόνια.
Ειδικά σε ψηλές τουφεκιές.
Τσούζει η ρημάδα, δακρύζει το μάτι και σου χαλάει το κυνήγι ;)
 
κ Νίκο απάντησα στον Τολη γιατί φημολογειται ότι το βύσμα antigelo συμπεριφερεται καλύτερα με ποιο ανοιχτά τσοκ. Το δοκίμασα και δεν ισχύει..
Βρε κωστα τι θες να πεις πιο σφιχτα η πιο καλη κατανομη με το καλυτερα
 
κ Νίκο απάντησα στον Τολη γιατί φημολογειται ότι το βύσμα antigelo συμπεριφερεται καλύτερα με ποιο ανοιχτά τσοκ. Το δοκίμασα και δεν ισχύει..

Αυτην την γνωμη εχω και εγω.....Υπαρχουν βυσματα που ο antigelo τα ''ψαχνει'' με τα κυαλια φιλε!!!
 
Δεν δίνω σημασία Τόλη στην διαφυγή. Το έγραψα και πριν.
Δόξα τον θεό έχει μπει πολλή μπαρούτι στα μάτια μου όλα αυτά τα χρόνια.
Ειδικά σε ψηλές τουφεκιές.
Τσούζει η ρημάδα, δακρύζει το μάτι και σου χαλάει το κυνήγι ;)
Και ξερεις ποτε μπενει ε? οταν εχει περασμα και αδεια οι οφθαλμιατροι αχαχαχαχα
 
Αυτην την γνωμη εχω και εγω.....Υπαρχουν βυσματα που ο antigelo τα ''ψαχνει'' με τα κυαλια φιλε!!!
Παπαριες αποκλειστικοτητας αυτοι αντιτζελο οι αλλοι γκορντον ο αλλος τα δικα του εγω βλεπω κατι εργα με μαλινοταπες αστο
 
Δεν είμαι κανένας μη μου άπτου.
Ούτε λάκτισμα με ενοχλεί, ούτε μπαρούτες, ούτε θόρυβος ούτε τίποτα.
Έριχνα χρόνια με δίκανο που αντί για τζέλ και λαστιχένια πέλματα είχε αυτοσχέδιο μασίφ πλαστικό με γωνίες !!!
Να μελανιάζει ο ώμος και να ρίχνω σαν ντούρασελ.
Δες φωτό :)
Το λάκτισμα των σύγχρονων όπλων με τα high tech πέλματα είναι πούπουλο, όσο δυνατό και να είναι :)

Να μην κυνηγάω το τραυματισμένο θήραμα που την έχει φάει καλά και οι ζημιές στο όπλο με ενοχλούν.
 

Attachments

  • Screenshot_2021-07-08-12-47-10-682_com.google.android.apps.docs~2.jpg
    Screenshot_2021-07-08-12-47-10-682_com.google.android.apps.docs~2.jpg
    90,5 KB · Προβολές: 25
Last edited:
Η κατανομή με τα εργοστασιακά τσοκ λίγο πολύ ομοιόμορφη είναι πάντα. Για την συγκέντρωση μιλάω..

Κωστη να θυμασαι....οσο κλεινεις τσοκ....ανεβαζεις συγκεντρωση....ασχετα με την κατανομη...
Η μονη περιπτωση και το μονοδικο βυσμα που δεν θελει φουλ τσοκ ....ειναι ο LB6 οταν ειναι ακοπος
και χωρις πεταλα. Εαν του χαραξεις πεταλα....τοτε τον ριχνεις με φουλ τσοκ.
Δεν ξερω τι συμπεριφορα εχει στους ανοιχτους αυλους 18.6 -18,8.
 
Δεν είμαι κανένας μη μου άπτου.
Ούτε λάκτισμα με ενοχλεί, ούτε μπαρούτες, ούτε θόρυβος ούτε τίποτα.
Έριχνα χρόνια με δίκανο που αντί για τζέλ και λαστιχένια πέλματα είχε αυτοσχέδιο μασίφ πλαστικό με γωνίες !!!
Να μελανιάζει ο ώμος και να ρίχνω σαν ντούρασελ.
Δες φωτό :)
Το λάκτισμα των σύγχρονων όπλων με τα high tech πέλματα είναι πούπουλο, όσο δυνατό και να είναι :)

Να μην κυνηγάω το τραυματισμένο θήραμα που την έχει φάει καλά και οι ζημιές στο όπλο με ενοχλούν.
Τωρα ειναι αργα μπενελλι πηρες ολο τετια θα εχεις αχαχαχαχαχ
 
Κωστη να θυμασαι....οσο κλεινεις τσοκ....ανεβαζεις συγκεντρωση....ασχετα με την κατανομη...
Η μονη περιπτωση και το μονοδικο βυσμα που δεν θελει φουλ τσοκ ....ειναι ο LB6 οταν ειναι ακοπος
και χωρις πεταλα. Εαν του χαραξεις πεταλα....τοτε τον ριχνεις με φουλ τσοκ.
Δεν ξερω τι συμπεριφορα εχει στους ανοιχτους αυλους 18.6 -18,8.
Νικο τι θεμα εχει ο _lb6 με το φουλ?
 
Back
Top