Παλιά φυσίγγια



short term goal setting in sport
Τα πρώτα για την νέα χρονιά. Αφον λαμπρό φυσιγγαρες για χρήση. Από τον φίλο Παναγιώτη. Παρατήρησα ότι έχουν μια μικρή διαφορά στους κάλυκες.. Στο ένα κουτί γράφει για την πυρίτιδα snia B.P.D. Ενώ τα άλλα ήξερα για τέκνα.
ακόμη δε τ πήρες τ σφαξες κιόλας χαχαχα
 
Υ

Υπάρχει πρόβλημα που είναι πέτρα Η πυρίτιδα;
Δε νομίζω να υπάρχει κανένα πρόβλημα. Όσα φυσίγγια έχω σφάξει με διβασικές πυρίτιδες (Tecna, Sipe, S4) πάντα έτσι ήταν, πέτρα, σβωλιασμένη.
Μόνο ένα Lambro Direct που έσφαξα πριν λίγες μέρες ήταν χαλαρή η πυρίτιδα (S4) σαν τις μονοβασικές. Ίσως το φυσίγγι ήταν πολύ φρέσκιας παραγωγής και δεν είχε προλάβει να σβωλιάσει, ή δεν ήταν πολύ πιεσμένη.
IMG_20191223_190401.jpg
 
Δε νομίζω να υπάρχει κανένα πρόβλημα. Όσα φυσίγγια έχω σφάξει με διβασικές πυρίτιδες (Tecna, Sipe, S4) πάντα έτσι ήταν, πέτρα, σβωλιασμένη.
Μόνο ένα Lambro Direct που έσφαξα πριν λίγες μέρες ήταν χαλαρή η πυρίτιδα (S4) σαν τις μονοβασικές. Ίσως το φυσίγγι ήταν πολύ φρέσκιας παραγωγής και δεν είχε προλάβει να σβωλιάσει, ή δεν ήταν πολύ πιεσμένη.
View attachment 8202
Ευχαριστώ!
 
Μόνο ένα Lambro Direct που έσφαξα πριν λίγες μέρες ήταν χαλαρή η πυρίτιδα (S4) σαν τις μονοβασικές. Ίσως το φυσίγγι ήταν πολύ φρέσκιας παραγωγής και δεν είχε προλάβει να σβωλιάσει, ή δεν ήταν πολύ πιεσμένη.
Πολυ σωστη παρατηρηση Στελιο.. το εχω δει κ αυτο σε φυσιγγια με διβασικες..η να εχει σβωλιασει μονο στο κατω μερος κ το απο πανω να ειναι οκ..
Δεν υπαρχει προβλημα οπως λες με το "σβωλιασμα" ολης της πυριτιδας κ ολοι εχουμε καψει τετοια φυσιγγια αλλωστε ειναι φυσιολογικο..
Αυτο που δεν γνωριζω ειναι αν επιτυγχανεται σωστη καυση...αν κ δεν νομιζω μιας οι κατασκευαστες γνωριζουν αυτη την ιδιοτητα οποτε αν υπηρχε προβλημα θα ειχαν προνοησει..
 

Μια μικρή αναμνηστική φωτογραφία με τα κουτία που δεν είναι 25αδα ίδια Αλλά έχει και διαφορά μέσα.. τα νέα κουτία είναι και αυτά με διαφορά παλιά φυσίγγια που τα βρήκα χύμα.
Νίκο οι κάλυκες σελιερ μπελοτ είναι?
 
Back
Top