Παλιά φυσίγγια


περίεργο πραγματικά. Μόνο ρελιαστά?? Μα είναι δυνατόν δράπανο?? Μάλλον ο άνθρωπος δεν είχε ιδέα από πολυσταδιακά με άπειρο κενό χώρο και διάφορους διάττοντες αστέρες της ιδιογόμωσης, που απαξιώνουν με περίσσια ευκολία όποιον κλείνει με MEC ή ακόμα χειρότερα 'όποιον ρελιάζει σε δράπανο.
Υ.Σ Φυσικά και δεν αναφέρομαι στον George k. Το πόστ είναι μόνο η αφορμή να πάρω θέση.
Ασε δεν ξερεις ακομα να γεμηζης εσει .sarcastic. .sarcastic. αλος δεν ξερει αλος ειναι παρανομος
 
Χθες ήρθε στα χέρια μου & στο ράφι μου για συλλογή...;)...μισή συσκευασία STOKAS MAX SLUG STANDARD 28gr....

Μονόβολο των 28gr σε βύσμα GT και κάλυκα Fiem....
(πυρίτιδα δν ξεχωρίζω)...και προφανώς θα έχει τη REX όπως έγραφε σε όλα του τα κουτιά...

5884
5887
5885
5886
 
Μην το ψαχνεις Κωστα... .sarcastic.
Αν κ οπως εχω ξαναπει οσο ζουσε ο Στοκας δεν ειχα πετυχει φυσιγγι του με καλυκα fiem,αν καποιος βρηκε καλυκα fiem σε φυσιγγι του Στοκα πριν το '13 ας μου το πει..
Σχετικα με την rex τωρα,Ανοιξα ενα max 32 που στο πλαι ανεφερε οτι γεμιζετε με την "ειδικη" πυριτιδα rex II..
20191109_134214.jpg

Ομως..Διαβαζοντας τις περιγραφες :
http://old.kynigesia.gr/article.asp?AID=1571

κ επαληθευοντας κ με τις φωτο :
https://armiestrumenti.com/2009/04/24/polveri-infumi-vediamole-da-vicino/

Aρα δεν προκειται για rex στο φυσιγγι του Στοκα,στο μονο που μοιαζει ειναι οτι ειναι σε μορφη δισκων..
 

Κρατήσα Κ μερικούς για να κοσμούν την συλλογή..
Έβλεπα ΒΕΣΠ στο μεταλλικό του κάλυκα και στο χαρτί να γράφει μεγάλες εταιρείες όπως σοκολ Ίρις σελιερ εν μπελοτ μέχρι Κ Ελεϊ.. Και διαβάζω στα περιοδικά κυνηγετικα νέα ότι η VESP η ΒΕΣΠ ΕΊΝΑΙ ΕΛΛΗΝΙΚΉ με έδρα την Πάτρα.
 
Τις προάλλες έπεσαν στα χέρια μου,από φίλο του πατέρα μου (γουρουνάς) αυτά τα φυσίγγια σε κουτάκι των 5τμχ ΟSCAR 12/70 6B+Buffer σε κάλυκα Super Fiocchi...
Πυρίτιδα δν γνωρίζω ούτε γράφει και γραμμάρια...
Οι παλαιότεροι ας δώσουν πληροφορίες....

61716172

Προγραμματισμός και επίβλεψη παραγωγής
Ραψομανίκης Αντρέας
Ανδ. Δημητρίου 62
Αθήναι
Τηλ. 277. 3632

61736174
 
Τις προάλλες έπεσαν στα χέρια μου,από φίλο του πατέρα μου (γουρουνάς) αυτά τα φυσίγγια σε κουτάκι των 5τμχ ΟSCAR 12/70 6B+Buffer σε κάλυκα Super Fiocchi...
Πυρίτιδα δν γνωρίζω ούτε γράφει και γραμμάρια...
Οι παλαιότεροι ας δώσουν πληροφορίες....

View attachment 6171View attachment 6172

Προγραμματισμός και επίβλεψη παραγωγής
Ραψομανίκης Αντρέας
Ανδ. Δημητρίου 62
Αθήναι
Τηλ. 277. 3632

View attachment 6173View attachment 6174
Έβγαζε και κάτι αλλά αυτός τα έλεγε χρυσά βόλια.. κάπου είχα ένα κουτάκι αλλά δεν έχω ρίξει ποτε.. άκουσα όμως πως ήταν καλά
Τα βρήκα!!


 
Τις προάλλες έπεσαν στα χέρια μου,από φίλο του πατέρα μου (γουρουνάς) αυτά τα φυσίγγια σε κουτάκι των 5τμχ ΟSCAR 12/70 6B+Buffer σε κάλυκα Super Fiocchi...
Πυρίτιδα δν γνωρίζω ούτε γράφει και γραμμάρια...
Οι παλαιότεροι ας δώσουν πληροφορίες....

View attachment 6171View attachment 6172

Προγραμματισμός και επίβλεψη παραγωγής
Ραψομανίκης Αντρέας
Ανδ. Δημητρίου 62
Αθήναι
Τηλ. 277. 3632

View attachment 6173View attachment 6174
Oscar δράμια αλλά όχι τα συγκεκριμένα ότι χειρότερο έχουμε ρίξει μόνο παγανα τα ρίχναμε Κώστα χαχα .sarcastic.
 
Back
Top