Παλιά φυσίγγια

Θυμάμαι πέρυσι ότι χρησιμοποιούσα μπροστά το oscar gold 34 νο6 το καφέ και δεν είχα μείνει πολύ ευχαριστημενος γιατί αρκετές έπεφταν ζωντανες, ενώ κάνα δυο που τις πήρα με αυτά πέσανε στουπι.
 
Σε γενικές γραμμές έχει καλά φυσίγγια ο Ρουμελιωτης..
Είχα ρίξει παλιά σχεδόν όλοι την γκάμα του,Αυτό που παρατήρησα ήταν ότι κανένα φυσίγγι δεν ήταν μαλακό..όλα είχαν το λακτισματακι τους!
Και θα έλεγα δυνατά φυσίγγια..
Για τα σημερινά δεν γνωρίζω.
 
Ναι, πριν που μου είπες το όνομα βρήκα τη σελίδα αλλά δεν βρήκα πληροφορίες.
Στέφανε μπήκα ξανά τώρα..Τελικά τα έχει τα φυσιγγια του αλλά βλέπω αλλαγές αρκετές στα κουτιά κ τις ονομασίες πχ δεν υπάρχουν τα ονόματα sokol,arrow κλπ..Ίσως είναι τα ίδια φυσιγγια με άλλες ονομασιες.Παντως φίλος μου είπε ότι τα εχει βελτιώσει γενικά..
 
Όχι Παύλο δεν τα ξέρω..Ποτέ μου δεν τα έχω δει.Αρκετα ενδιαφέρον !!!!
Κατασκευάζονται ακόμα? Αν γνωρίζεις κάποια άλλη πληροφορία γράψε.
Ο καλκαντζακος που γράφει το κουτι πρέπει να είναι ο γνωστός..
 
Όχι Παύλο δεν τα ξέρω..Ποτέ μου δεν τα έχω δει.Αρκετα ενδιαφέρον !!!!
Κατασκευάζονται ακόμα? Αν γνωρίζεις κάποια άλλη πληροφορία γράψε.
Ο καλκαντζακος που γράφει το κουτι πρέπει να είναι ο γνωστός..
Κακώς πως σου ξέφυγε αυτό Τασο.:) έχω ένα περιοδικό κυνηγός και φύση εποχής 90,91 και υπάρχει η διαφήμιση του συγκεκριμένου φυσιγγιου αλλά δεν θυμάμαι τίποτα αλλο.
 
Το μονο πραγμα που με βαζει σε σκεψη σε αυτο το φυσιγγι ειναι το μειγμα πυριτιδος. Τι εννοει ο κατασκευαστης? 2 η και παραπανω πυριτιδες ? Τετοια πραγματα ειναι γνωστα στην Ιταλια ειδικα με μειγμα SIPE/S4, αλλα και στην Αμερικη που ολες οι εταιρειες δουλευουν μειγματα. Για Ελλαδα δεν εχει παρει ακομα το αυτι μου κατασκευαστη που να γεμιζει με μειγμα πυριτιδος. Ελπιζω το αναμενομενο σφαξιμο του φυσιγγιου απο τον Παυλο να μας διαφωτισει.
 
Κακώς πως σου ξέφυγε αυτό Τασο.:) έχω ένα περιοδικό κυνηγός και φύση εποχής 90,91 και υπάρχει η διαφήμιση του συγκεκριμένου φυσιγγιου αλλά δεν θυμάμαι τίποτα αλλο.
Το κυνηγός κ φύση κυκλοφόρησε το 1992.
Όποτε παίζει να έχεις κ το πρώτο τεύχος ίσως!:)
 
Τάσο, ένα μικρό δείγμα από το στοκ που έγραφα προχθές, ότι έχω στο χωριό. (Ότι βρήκα σε ένα ντουλάπι, στα γρήγορα, δεν είχα χρόνο να τα "ξεθάψω" όλα!)
20150919_162310.jpg

Κι ένα κοντινό πλάνο στο παλιό Pichon (10ετίας)!
20150919_162541_1.jpg

;) :) :cool: :D
 
Το κυνηγός κ φύση κυκλοφόρησε το 1992.
Όποτε παίζει να έχεις κ το πρώτο τεύχος ίσως!:)
Τασο δεν θυμάμαι ακριβώς 90 η 91 σιγουρα ,είχε διαφήμιση φυσιγγια πολυχρονακης,axota, τα breda astro,astrolux. Πάντως όπως έχεις γράψει και συ τα παλιά περιοδικά είχαν άλλη αίγλη.sorry .off topic.
 
Τασο δεν θυμάμαι ακριβώς 90 η 91 σιγουρα ,είχε διαφήμιση φυσιγγια πολυχρονακης,axota, τα breda astro,astrolux. Πάντως όπως έχεις γράψει και συ τα παλιά περιοδικά είχαν άλλη αίγλη.sorry .off topic.
Από της διαφήμισης που μου λες Κωνσταντίνε πιστεύω ότι πρόκειται για την κυνηγεσια και κυνοφιλια..Εχω 5 παλιά τεύχη (το πιο παλιό του '88)Και έχει παρόμοιες διαφήμισης.Οσο για αυτό που είπες για τα περιοδικα Χαίρομαι που συμφωνούμε..:):):) .off topic..off topic.
 
Από της διαφήμισης που μου λες Κωνσταντίνε πιστεύω ότι πρόκειται για την κυνηγεσια και κυνοφιλια..Εχω 5 παλιά τεύχη (το πιο παλιό του '88)Και έχει παρόμοιες διαφήμισης.Οσο για αυτό που είπες για τα περιοδικα Χαίρομαι που συμφωνούμε..:):):) .off topic..off topic.
Όχι Τάσο Κ&Φ 100%
 
Back
Top