Παλιά κουτιά πυρίτιδας

Μπες στην ομάδα να συμμετέχεις να δούμε τι εχεις από κουτιά μήπως μπορούμε να βοηθούμε.
Συγνωμη Νικολα γιατι ειμαι λιγο αργοστροφος.
Υποθετω οτι δεν αναφερεσαι στην πληροφορια που ζητησα περι ημερομηνιων, αλλα αναφερεσαι σε βοηθεια ως προς τον εμπλουτισμο της συλλογης μου.
Ομως εδω υπαρχει ενα ατοπο.
Διοτι οταν ειχες τα διπλα και προσφερθηκα να τα αγορασω ,μου ειπες οτι δεν πουλας, αλλα μονο ανταλασσεις.
Πως λοιπον θα την εμπλουτισω;
 
Συγνωμη Νικολα γιατι ειμαι λιγο αργοστροφος.
Υποθετω οτι δεν αναφερεσαι στην πληροφορια που ζητησα περι ημερομηνιων, αλλα αναφερεσαι σε βοηθεια ως προς τον εμπλουτισμο της συλλογης μου.
Ομως εδω υπαρχει ενα ατοπο.
Διοτι οταν ειχες τα διπλα και προσφερθηκα να τα αγορασω ,μου ειπες οτι δεν πουλας, αλλα μονο ανταλασσεις.
Πως λοιπον θα την εμπλουτισω;
Ναι δεν πουλάω. Ίσως είχες κάτι που δεν έχουμε δει εμείς εως τώρα μια βοήθεια για εμάς.. ίσως σου έβρισκα από άλλους φίλους. Ίσως είχες και κάτι για ανταλλαγή. Αλλα δεν θες.
 
Καλησπερα.
Μηπως γνωριζει κανεις, το πλαστικο αυτο καπακι αν προερχεται απο κουτι πυριτιδας;
Ισως απο σκαγια;
Ευχαριστω
Έχει τύχει και σε εμένα να είναι πλαστικό ίσως τα έβαζαν η παππούδες γιατί όταν τα άνοιγαν τσάκιζαν τα καπάκια... έχω μιλεριτ και σιπε 200γρ με διάφανο πλαστικό. Πάντως αυτά με την ταινία είναι ιδιαίτερα κουτιά!
 
Έχει τύχει και σε εμένα να είναι πλαστικό ίσως τα έβαζαν η παππούδες γιατί όταν τα άνοιγαν τσάκιζαν τα καπάκια... έχω μιλεριτ και σιπε 200γρ με διάφανο πλαστικό. Πάντως αυτά με την ταινία είναι ιδιαίτερα κουτιά!

Ναι καταλαβα, προφανως ασχετα με τα κουτια!
Απλα αναρωτηθηκα απο τι να ειναι.
Ισως απο κατι σχετικο

Ναι ειναι οντως ιδιαιτερα αυτα τα κουτια.
Το εχω βεβαια και χωρις ταινια

Ευχαριστω για την ανταποκριση
 
Ναι καταλαβα, προφανως ασχετα με τα κουτια!
Απλα αναρωτηθηκα απο τι να ειναι.
Ισως απο κατι σχετικο

Ναι ειναι οντως ιδιαιτερα αυτα τα κουτια.
Το εχω βεβαια και χωρις ταινια

Ευχαριστω για την ανταποκριση
names that mean sharp
Βλεπεις εμενα είναι με φελό απο πάνω.
 
Τελεια!
Βεβαια αυτα και τα χωρις καπακι τα αποφευγω για ευνοητους λογους.

Αυριο θα παω να δω πραγματα σε ενα γεροντα που δεν τα θελει.
Ελπιζω να βρω κατι. :)
Αυτοί οι γέροντες η θα έχουν κάποιο θησαυρό για εμάς η που θα το έχουμε 5 6 φορές ;)
 
Που τα βρήκες ρε αυτά???
Χαχα
Ετσι ειναι η ζωή κάποιος δίνει και κάποιος περνει.. κάποιον ενδιαφέρει κάτι που για πολλούς είναι ασήμαντο..
παντός ένα ευχαριστώ που προσθεσες ένα ακόμα ελληνικό κουτί στην συλλογή μου!!
Τα ξένα δεν με ενδιαφέρουν και τόσο :cool:
Ευχαριστώ φίλε!!!
 

Για συλλέκτες με γνώση στην συλλογή..
Αριστερά Παρασκευοπουλος Δεξια Χαραλαμποπουλος.. ειναι σαν τα φυσίγγια Λάμπρο τον ΑΦΟΊ ΛΆΜΠΡΟ και του ΝΑΥΠΛΙΟΤΗ ίδια εταιρεία διαφορετική επωνυμία διαφορετική χρονολογία..
 
Back
Top