Παλιά κουτιά πυρίτιδας

Νικο, ποιας χρονολογιας περιπου λες να ειναι;
Βικτωρα Καλησπερα υπολογιζω γυρω στο 60-70 και φτιαχνωνταν απο τους αδελφους Μαλεβιτη ο τελευταιος ηταν ο Παρασκευοπουλος το 80 μετα εκλεισαν οι μπαρουτομυλοι της Δημητσανας
 
IMGP0061.jpg
 
Καλημέρα σε όλους. Αν μπορεί κάποιος να βοηθήσει θα το εκτιμούσα. Ψάχνω παλιά Ελληνικά κουτιά πυρίτιδας. Κυρίως ψάχνω της ΕΠΚ τη Περδικα της 1 οκάς, το FFF, το ΚΚΚ, το pyrkal το ασπρο-μπλε, και το ΙΝΤΕΛ τη μεγάλη συσκευασία που είχε μέσα τα σακουλάκια πυρίτιδας.
Ευχαριστώ.
 
ΠΡΟΣΟΧΗ παιδια
καποια γαιδουρια εκμεταλευονται το παθος μας και μας κλεβουνε,
ο γνωστος σε ολους απο το γαλατσι ο βασ@@ης ο ΑΠΑΤΕΩΝΑΣ με εβαλε στο χερι 2 φορες μου εφαγε χρηματα και δυπλα κουτια που ειχα με την υποσχεση να μου στειλει αλλα τα οποια δεν ηρθανε ποτε και το κερασακι ηταν πριν λιγο καιρο αλλα μου εστειλε φωτο και αλλα μου εστειλε στο δεμα και οχι τον αριθμο που τον πληρωσα αλλα λιγοτερα.ΠΡΟΣΟΧΗ διαδωστε οπου μπορειται για τον συγκεκριμενο να μην την πατησει κανενας αλλος πια ,και αυτο το αρχ@@ι να σβησει......
 
ανεβασα και στο φεις στους νοσταλγους του παλαιου καιρου για αυτον τον απατ@@@α που ξεγελαει τον κοσμο και τον κλεβει το τι εκανε ,οσους γνωριζετε με το ιδιο μας παθος ενημερωστε τους για αυτο το λαμογιο....
ας ειμαι ο τελευταιος.....
 
Back
Top