Ποιο αεροβόλο να πάρω?

Εχω μια Falcon 5-30X56ffp στο air arms S500 ...πανω απο 20Χ ζουμ, αρχιζει και θολωνει...
Εχω εμπειρία απο αεροβολα ,και διοπτρες...μια σταθερη 10Χ40 απο Καλη εταιρια, ειναι οτι καλυτερο...
Σε αεροβολα, δεν χρειαζεσαι πανω απο 10-12Χ;)
Μπράβο Διονύση! Πολύ ωραίο τουφεκάκι! Όταν το ρίξεις με το καλό ανέβασε κανένα γκρουπ να δούμε.
Τώρα που έχω χρόνο θα βγάλω και το δικό μου για καμία σκοποβολή!
 
Εχω μια Falcon 5-30X56ffp στο air arms S500 ...πανω απο 20Χ ζουμ, αρχιζει και θολωνει...
Εχω εμπειρία απο αεροβολα ,και διοπτρες...μια σταθερη 10Χ40 απο Καλη εταιρια, ειναι οτι καλυτερο...
Σε αεροβολα, δεν χρειαζεσαι πανω απο 10-12Χ;)
Σε διοπτρες με σταθερή μεγέθυνση 6x. έως 10x ποιές?
 
Μπράβο Διονύση! Πολύ ωραίο τουφεκάκι! Όταν το ρίξεις με το καλό ανέβασε κανένα γκρουπ να δούμε.
Τώρα που έχω χρόνο θα βγάλω και το δικό μου για καμία σκοποβ
Ειμαστε και λιγο...μακρια :)
 
  • Like
Reactions: PPV
Μπράβο Διονύση! Πολύ ωραίο τουφεκάκι! Όταν το ρίξεις με το καλό ανέβασε κανένα γκρουπ να δούμε.
Τώρα που έχω χρόνο θα βγάλω και το δικό μου για καμία σκοποβολή!
ευχαριστω:)
 
  • Like
Reactions: PPV
Μέχρι να μπορέσω να αποκτήσω ενα ποιοτικό sidelock πιστεύω οτι το highlander είναι αξιοπρεπές.
Παρα πολυ καλο....στο καταλογο ειχε (τωρα δεν ξερω, αν και το τωρινο espirit, δεν ξερω εαν ειναι τουρκικο) ειχε 2.400 ευρω...
 
Παρα πολυ καλο....στο καταλογο ειχε (τωρα δεν ξερω, αν και το τωρινο espirit, δεν ξερω εαν ειναι τουρκικο) ειχε 2.400 ευρω...

Παρα πολυ καλο....στο καταλογο ειχε (τωρα δεν ξερω, αν και το τωρινο espirit, δεν ξερω εαν ειναι τουρκικο) ειχε 2.400 ευρω...
Νομίζω οτι η διαφορά τους είναι στην ταρταρούγα δεν ξέρω εαν διαφέρουν σε κάτι άλλο.
 
Γεια σας. Μήπως έχει κανείς εδώ καμιά προσωπική εμπειρία με το Theoben SLR, που εγώ το βλέπω, παρά Την τιμή του (1400€), σαν ένα 7σφαιρο TX200;
 
Γεια σας. Μήπως έχει κανείς εδώ καμιά προσωπική εμπειρία με το Theoben SLR, που εγώ το βλέπω, παρά Την τιμή του (1400€), σαν ένα 7σφαιρο TX200;
Συνάδελφε περνά από τη σχετική ενότητα (https://www.hunterslife.gr/forums/threads/to-know-us-better-Γνωριμία.17/page-532) να μας συστηθείς και να σε γνωρίσουμε καλυτερα έως ότου οι έχοντες γνώση συνφορουμιτες να σου απαντήσουν.
 
Γεια σας. Μήπως έχει κανείς εδώ καμιά προσωπική εμπειρία με το Theoben SLR, που εγώ το βλέπω, παρά Την τιμή του (1400€), σαν ένα 7σφαιρο TX200;
Tα Theoben είναι gas ram...ποιοτικά, αλλά άλλη κατηγορία από ταΤΧ200 ελατηριου...
 
Tα Theoben είναι gas ram...ποιοτικά, αλλά άλλη κατηγορία από ταΤΧ200 ελατηριου...
Ξέρω πως φοράει το ίδιο gas ram που έχει και HW 90 απλά με ενδιαφέρει να μάθω περισσότερα για το Theoben SLR. Παλιά είχαν και τρόμπα μαζί στην τιμή.
 
Το ότι είναι ποιοτικό δεν χωρά αμφιβολία..
Όσο για παραπάνω στοιχεία για τον εξοπλισμό, παίρνεις τηλ. Και ρωτας...
 
Back
Top