Ξηρά τροφή

Βασιλη
Το ψαρι πως το δινεται;
Ωμο οπως ειναι με τα κοκαλα;
Ψημενο;
Καθαρισμενο απο κοκκαλα;
Σαρδέλα ή γαύρο ωμο βγάζουμε το κεντρικό κόκκαλο και το κεφάλι εντόσθια.... μαζί με κιμά και αυγό αν ανακατευτεί είναι θρεπτικοτατο....
 
Σαρδέλες του δίνω και εγώ κάποιες μέρες και αφαιρώ κεφάλι και κόκκαλο Αν και από ότι μου έχουν πει δεν χρειάζεται να το κάνω. Τρώει και μερικά αυγά μες στη βδομάδα και καθημερινά του δίνω δύο μικρά μπαλάκια κιμά , μεγέθους καρυδιού, ένα το πρωί και ένα το βράδυ μετά το φαγητό.
 
Η ξηρά τροφή,πρέπει να γράφει αναλυτικά, τα συστατικά της.

ΣΥΣΤΑΤΙΚΑ: Φρέσκο Κοτόπουλο (18%), Αφυδατωμένο Κοτόπουλο (18%), Ολόκληρες Κόκκινες Φακές, Ολόκληρος Πράσινος Αρακάς, Φρέσκα Εντόσθια Κοτόπουλου (συκώτι, καρδιά) (7%), Λίπος Κοτόπουλου (7%), Αφυδατωμένη Γαλοπούλα (4%), Αυγά (4%), Ωμό Καλκάνι (4%), Αφυδατωμένη Ρέγγα(4%), Ιχθυέλαιο (3%), Ολόκληρες Πράσινες Φακές, Ολόκληρα ...
 
Η ξηρά τροφή,πρέπει να γράφει αναλυτικά, τα συστατικά της.

ΣΥΣΤΑΤΙΚΑ: Φρέσκο Κοτόπουλο (18%), Αφυδατωμένο Κοτόπουλο (18%), Ολόκληρες Κόκκινες Φακές, Ολόκληρος Πράσινος Αρακάς, Φρέσκα Εντόσθια Κοτόπουλου (συκώτι, καρδιά) (7%), Λίπος Κοτόπουλου (7%), Αφυδατωμένη Γαλοπούλα (4%), Αυγά (4%), Ωμό Καλκάνι (4%), Αφυδατωμένη Ρέγγα(4%), Ιχθυέλαιο (3%), Ολόκληρες Πράσινες Φακές, Ολόκληρα ...
Ξέρεις κάποια που τα έχει αυτά που γράφεις;
 
Τάιζα 10 χρόνια ξηρά τροφή. Πριν λίγο καιρό την σταμάτησα και δίνω μαγειρευτό. Η διαφορά είναι πολύ μεγάλη.
Στα χρήματα είναι λίγο πιο οικονομικό από μία ποιοτική τροφή.
Στα σκυλιά οι διαφορές που είδα είναι:
Καλύτερο τρίχωμα, δεν μαδάει και είναι πιο απαλό.
Σταθερή ενέργεια και διαχειρίσιμη. Δηλαδή έχει πιο σταθερή έρευνα και πιο ισορροπημένη.
Πριν έκανε λίγο σαν τρελό.
Η συνταγή είναι απλή.
Ένα κοτόπουλο ολόκληρο βρασμένο. Αφού βράσει, το βγάζω και στο ζουμί του βάζω ένα ποτήρι ρύζι από το οποίο έχω βγάλει το άμυλο.
Ρίχνω και ένα καρότο μέσα κομμένο.
Ξεκοκαλίζω το κοτόπουλο πάρα πολύ καλά καθότι τα κόκκαλα είναι πάρα πολύ επικίνδυνα και το βάζω σε τάπερ. Σε άλλο τάπερ βάζω το ρύζι.
Κάθε φορά που του βάζω να φάει τα ανακατεύω στο πιατάκι του μαζί με ένα σφηνάκι ελαιόλαδο και του βάζω ανα 2-3 μέρες και ένα αυγό βρασμένο.
Την ίδια συνταγή την κάνω και με 1 κιλό κιμά μοσχαρισο λάππα.
 
Post in thread 'Pointer'
https://www.hunterslife.gr/forums/threads/pointer.81/post-874296
Νικόλα για μένα η τιμή δεν παίζει ρόλο όσο τα συστατικά και η αφομοίωση από το σκυλί
Εχει 30% φρέσκο και 10% κοτόπουλο πείρα...
Με 65€ θα έρθει την Τρίτη..
Επίσης παιδιά στο MARE το ρωσικό σούπερ μάρκετ..
Εχει μπαστούνι σαλάμι κοτόπουλο 1 κιλό για ανθρώπους με 60% καθαρό κοτόπουλο και τιμή
2.68€ και εριχνα στον χομπιστα όλο το χειμώνα και δεν έκοβε πουθενά...
Γιατί στις αρχές δεν έβγαζε 6ωρα.
 
Τάιζα 10 χρόνια ξηρά τροφή. Πριν λίγο καιρό την σταμάτησα και δίνω μαγειρευτό. Η διαφορά είναι πολύ μεγάλη.
Στα χρήματα είναι λίγο πιο οικονομικό από μία ποιοτική τροφή.
Στα σκυλιά οι διαφορές που είδα είναι:
Καλύτερο τρίχωμα, δεν μαδάει και είναι πιο απαλό.
Σταθερή ενέργεια και διαχειρίσιμη. Δηλαδή έχει πιο σταθερή έρευνα και πιο ισορροπημένη.
Πριν έκανε λίγο σαν τρελό.
Η συνταγή είναι απλή.
Ένα κοτόπουλο ολόκληρο βρασμένο. Αφού βράσει, το βγάζω και στο ζουμί του βάζω ένα ποτήρι ρύζι από το οποίο έχω βγάλει το άμυλο.
Ρίχνω και ένα καρότο μέσα κομμένο.
Ξεκοκαλίζω το κοτόπουλο πάρα πολύ καλά καθότι τα κόκκαλα είναι πάρα πολύ επικίνδυνα και το βάζω σε τάπερ. Σε άλλο τάπερ βάζω το ρύζι.
Κάθε φορά που του βάζω να φάει τα ανακατεύω στο πιατάκι του μαζί με ένα σφηνάκι ελαιόλαδο και του βάζω ανα 2-3 μέρες και ένα αυγό βρασμένο.
Την ίδια συνταγή την κάνω και με 1 κιλό κιμά μοσχαρισο λάππα.
Δηλαδή με ένα κοτόπουλο πόσες φορές βγάζεις Γιώργο
 
Εγώ παιδιά περνω ποτε 60 ποτε 100 κιλα πλαταρια συν κιμά κοτόπουλο και βάζω και λίγο ρύζι και μακαρόνια έχω τώρα 8 μήνες ταΐζω αυτά τα σκυλιά πέρα από μυς και πάχος που πήραν έχουν φουλ ενέργεια άλλο τρίχωμα αλλά σκυλιά
 
Καλησπερα στη παρέα
Σήμερα έπεσε στην αντίληψη μου αυτή η super premium τροφή και μάλιστα είναι φτιαγμένη από τους γείτονες μας!
Ακόμα.και στη σκυλοτροφη την είχε ξαναδει καποιος η έχει διαβάσει κατι;
 

Attachments

  • 20230626_204752.jpg
    20230626_204752.jpg
    215,5 KB · Προβολές: 32
  • 20230626_204734.jpg
    20230626_204734.jpg
    265,2 KB · Προβολές: 33
  • 20230626_204720.jpg
    20230626_204720.jpg
    229,3 KB · Προβολές: 33
  • 20230626_204742.jpg
    20230626_204742.jpg
    313,6 KB · Προβολές: 33
Γνωρίζει κάποιος καμία τροφή ανάπτυξης σε λογική τιμή βρήκα ένα σκυλάκι που δεν πρέπει να είναι ούτε 30 μερών το απόγευμα και θα το κρατήσω αλλά το βλέπω πολύ αδυναμο να φάει τροφή
 
Καλησπερα στη παρέα
Σήμερα έπεσε στην αντίληψη μου αυτή η super premium τροφή και μάλιστα είναι φτιαγμένη από τους γείτονες μας!
Ακόμα.και στη σκυλοτροφη την είχε ξαναδει καποιος η έχει διαβάσει κατι;
Έχει ή δεν έχει ζωική πρωτεΐνη; Γιατί γράφει τη γνωστή βιγκανικη ατάκα cruelty free?
 
Back
Top