Νομοθεσία γύρω από το κυνήγι

Ναι Αρτα
το κουτι του φιλου σου ουτε πινακιδες πρεπει να ειχε ουτε φωτα ουτε στοπ ,ειδικα στην αρτα που ολοι ειναι κυνηγοι κατι απο αυτα θα συμβαινει,πολλες φορες με εχουν σταματησει και εμενα αλλα ειμαι στα νομιμα πλαισια.
 
Πιο ασφαλές αλλά παράνομο και αυτό !!!
Στο αγροτικό δεν επιτρέπεται να φορτώνεις σκυλόκουτα !!!
Πουτάνα Ελλάδα ... .sarcastic.
Καλά εδώ ξύλα κουβαλάς για το σπίτι και είσαι παράνομος. Τουλάχιστον στην γύρω περιοχή εδώ κανένας δεν έφαγε πρόστιμο για κουτί στην καρότσα. Αντίθετα έχουν γίνει συστάσεις για εξωτερικά κουτιά πίσω στα αμάξια. .think.
 
Όλα γίνονται για να πάρεις τρέιλερ. Να έχω καρότσα με ωφέλιμο φορτίο 1200 κιλά και να μην μπορώ να φορτώσω ενα κουτί των 30 κιλών. Μιλάω για τα πλαστικά κουτιά μεταφοράς και όχι ξύλινες ή μεταλλικές κατασκευές που έχουν οι περισσότεροι.
 
Όλα γίνονται για να πάρεις τρέιλερ. Να έχω καρότσα με ωφέλιμο φορτίο 1200 κιλά και να μην μπορώ να φορτώσω ενα κουτί των 30 κιλών. Μιλάω για τα πλαστικά κουτιά μεταφοράς και όχι ξύλινες ή μεταλλικές κατασκευές που έχουν οι περισσότεροι.
Αν έχεις άδεια για ΑΓΡΟΤΙΚΟ έλα από το σπίτι μου να φορτώσουμε ένα κρεβατάκι για μεταφορά και αν τολμάς βγες εθνική
.yelling.
Θα σε ξουρίσουν στεγνά τα όργανα ...
.big smile.
 
Αν έχεις άδεια για ΑΓΡΟΤΙΚΟ έλα από το σπίτι μου να φορτώσουμε ένα κρεβατάκι για μεταφορά και αν τολμάς βγες εθνική
.yelling.
Θα σε ξουρίσουν στεγνά τα όργανα ...
.big smile.
Θαμικλασνξουρσμεναταχου‼️
... τα είχα ,τώρα αφήνω μαλλί‼️
 
Αν έχεις άδεια για ΑΓΡΟΤΙΚΟ έλα από το σπίτι μου να φορτώσουμε ένα κρεβατάκι για μεταφορά και αν τολμάς βγες εθνική
.yelling.
Θα σε ξουρίσουν στεγνά τα όργανα ...
.big smile.
αφηνεις τα κλειδιά επανω και φευγεις. θα σου έρθει πιο φτηνα ετσι.
 
Αυτό σκέφτομαι και εγώ, όμως την ακρίβεια του ημερολογίου ποιος τη βεβαιώνει επίσημα;
Πολύ συχνά τέλη Φεβρουαρίου σε απογευματινό κυνήγι τσίχλας ενώ σύμφωνα με την ώρα δύσης του ηλίου που αναφέρει το ημερολόγιο το κυνήγι θα πρέπει να σταματά υπάρχει αρκετό φως που άνετα διαβάζεις εφημερίδα.
 
Μιας και το γεωγραφικό μήκος και πλάτος αλλάζει από τόπο σε τόπο αλλάζει και η ώρα που ανατέλλει και δυεί ο ήλιος. Συνεπώς τα ημερολόγια που έχουμε όλοι σπίτι μας αναγράφουν δεδομένα που αντιστοιχούν στην πρωτεύουσα μας (Αθήνα). Οπότε αν κάποιος κυνηγάει στην Θεσσαλονίκη η ανατολή και η δύση του ηλίου θα διαφέρει καποία σημαντικα λεπτα (με βαση το ημερολογιο του σπιτιου). Στο μετεο παρουσιαζεται ακριβως αναλογως τοπο,ημερομηνια και διαφορετικη ωρα https://www.meteo.gr/tools.cfm
 
Last edited:
Μιας και το γεωγραφικό μήκος και πλάτος αλλάζει από τόπο σε τόπο αλλάζει και η ώρα που ανατέλλει και δυεί ο ήλιος. Συνεπώς τα ημερολόγια που έχουμε όλοι σπίτι μας αναγράφουν δεδομένα που αντιστοιχούν στην πρωτεύουσα μας (Αθήνα). Οπότε αν κάποιος κυνηγάει στην Θεσσαλονίκη η ανατολή και η δύση του ηλίου θα διαφέρει καποία σημαντικα λεπτα (με βαση το ημερολογιο του σπιτιου). Στο μετεο παρουσιαζεται ακριβως αναλογως τοπο,ημερομηνια και διαφορετικη ωρα https://www.meteo.gr/tools.cfm
Καλή λύση, ευχαριστώ πολύ.
 
Back
Top