Μπόινγκλ

Στελνω σου μυνημα το κινητο μου και πιασμε ποψε κατα τις 9 τηλ
Αυτό με την κροτοφοβία το έχουν τα περισσότερα αυτής της ράτσας;
Πέρυσι το Σεπτέμβρη με πήρε τηλ. ένας φίλος που μένει δίπλα στη λίμνη αρτζάν για ένα παρατημένο πουλόσκυλο.
Έμοιαζε με πόιντερ με κοντή όμως μουσούδα και λίγο καφέ στα νύχια στα μπροστά πόδια.Ύψος σαν πόιντερ.
Εγώ νόμισα ότι είναι πόιντερ με μπουλτόγκ, χωρίς πλάκα.
Έψαχνε πουλιά χωρίς φέρμα αλλά ντόρευε και λαγό.
Το κακό ήταν φοβόταν τη τουφεκιά. Χανόταν για κάνα μισάωρο.
Δεν το πήρα αλλά το κράτησε ο ίδιος και έγινε και φύλακας στην αυλή.
 
Αυτό με την κροτοφοβία το έχουν τα περισσότερα αυτής της ράτσας;
Πέρυσι το Σεπτέμβρη με πήρε τηλ. ένας φίλος που μένει δίπλα στη λίμνη αρτζάν για ένα παρατημένο πουλόσκυλο.
Έμοιαζε με πόιντερ με κοντή όμως μουσούδα και λίγο καφέ στα νύχια στα μπροστά πόδια.Ύψος σαν πόιντερ.
Εγώ νόμισα ότι είναι πόιντερ με μπουλτόγκ, χωρίς πλάκα.
Έψαχνε πουλιά χωρίς φέρμα αλλά ντόρευε και λαγό.
Το κακό ήταν φοβόταν τη τουφεκιά. Χανόταν για κάνα μισάωρο.
Δεν το πήρα αλλά το κράτησε ο ίδιος και έγινε και φύλακας στην αυλή.
Οχι Στεφανε , εχω δει κροτοφοβια σε ολες τις ρατσες
Και συνηθως δεν ειναι κληρονομικη αλλα επικτητη επειδη ο κοσμος αρεσκετε να ακουει τι του λεει ο καθε ενας χωρις να το ψαχνει

Τακτικες οπως παρε το σκυλι δεμενο στο σκοπευτηριο να συνιθησει τις. Τουφεκιες ενω ποτε δεν εχει ακουσει εχουν τετοιο αντικτυπο

Συχνα εμφανιζεται και στα σκυλια που μενουν σε χωρους μεσα ατην πολη απο τα πυροτεχνηματα που εχουν γινει μαστιγα τα τελευταια χρονια

Ενα σκυλι το ξεκινας σταδιακα και με τροπο συον θορυβο

Του παιδιου πιο πανω ομως ηταν αδεσποτο που μαζεψε και δεν ειναι κουταβι ουτε και ξερει ατην ουσια πως προεκυψε οποταν δεν μπορουμε να ξερουμε

Ειναι νεος θελει να μαθει θελει να κυνηγησει οποταν αξιζει οση σημασια μπορει να παρει απο ολους μας!

Η νεολαια πρεπει να κρατηθει στο κυνηγι και να κρατηθει και με σωστα ιδανικα και αξιες

Αλλιως θα χαθει….
 
Last edited:
Back
Top