Μοτοσυκλέτα

Ευχαριστώ Δημήτρη , η λίστα μεγαλώνει θα πέσει ψάξιμο , να είσαι καλά , και πάλι σ' ευχαριστώ.
Αστα αυτα ον οφ ειναι μονο για χαρκτιρισμο κατηγοριας για κανενα χοματοδρομο στρομενο καλα ειναι για τιποτα περισοτερο !
 
Καταρχήν σάς ευχαριστώ για βοήθεια σας , αυτό που έχω στο μυαλό μου , είναι ένα μηχανάκι ελαφρύ , ώστε σε μια δύσκολη να μπορώ να το κρατήσω , και να μην πέσω , και να έχει αξιόπιστο μοτέρ τετράχρονο , δεν θέλω κάτι τρελά νευρικό , δεν είμαι πιτσιρικάς ώστε να το καβαλισω και να το πάω τάπα , δεν έχω ούτε το κουράγιο , αλλά ούτε και την εμπειρία ( γνώση ) , απλά με ενδιαφέρει να είναι ελαφρύ , και αξιόπιστο , μην γίνω αιμοδότης σε κάποιον μάστορα .
"Νορμάλ βόλτα στο βουνό,θέλει να κάνει.Όχι μμοτοκρος
Αστα αυτα ον οφ ειναι μονο για χαρκτιρισμο κατηγοριας για κανενα χοματοδρομο στρομενο καλα ειναι για τιποτα περισοτερο !
 
"Νορμάλ βόλτα στο βουνό,θέλει να κάνει.Όχι μοτοκρός.
Ναι ρε παιδι μου τα συγγεκριμενα ειναι για να πας για κανενα μπανιο το καλοκαιρι σε καμια παραλια !! Δεν ειναι για βολτα στο βουνο !!! Ειναι στημενα για αλλη δουλεια !! Και αν προσεξες δεν τον ειπα ουτε καν το xt 660 αλλα τα 600 αρια μεχρι εκεινα ειναι οντος ον οφ τα πιο μετα ειναι για τη χρηση που προανεφερα τωρα αν μπορεσει να βρει και κανενα xr ακομα καλητερα
 
Είναι λίγα τα χρήματα που διαθέτει ο συνάδελφος.......αν βρει κάτι καλό θα είναι μόνο από τύχη.....αλλιώς θα πάρει κάτι σκοτωμένο και θα θέλει αρκετά χρήματα για να το μαζέψει.
Τα δίχρονα μαζεύονται ποιο εύκολα και ποιο οικονομικά.....άλλα δεν πωλούνται εύκολα.
 
Ναι ρε παιδι μου τα συγγεκριμενα ειναι για να πας για κανενα μπανιο το καλοκαιρι σε καμια παραλια !! Δεν ειναι για βολτα στο βουνο !!! Ειναι στημενα για αλλη δουλεια !! Και αν προσεξες δεν τον ειπα ουτε καν το xt 660 αλλα τα 600 αρια μεχρι εκεινα ειναι οντος ον οφ τα πιο μετα ειναι για τη χρηση που προανεφερα τωρα αν μπορεσει να βρει και κανενα xr ακομα καλητερα
Ωραία μπαίνει και το xr στη λίστα .
 
Έχω XR 250,πολύ καλή επιλογή αν το βρεις σέ καλή κατάσταση, μοντέλο μετά το 96. Ελαφρύ οικονομικό, δυνατό, απροβληματιστο !!!
Να είσαι καλά Κώστα και σε ευχαριστώ πολύ για την βοήθεια , όντως είναι ωραίο , και εύκολο.
 
Μετά από αρκετό καιρό…
Αυτά είναι !!! Μου θυμίσατε τις εποχές που όργωνα τα βουνά με ένα ταπεινό ΥΖ 125 και το βράδυ πήγαινα σακούλα τα ρούχα στη μάνα μου να τα πλύνει (το τί άκουγα κάθε φορά...)!!
καλές διαδρομές αγόρια !!!
Εγώ με τη δική μου κλείσαμε 20 χρόνια ακριβώς τώρα το Μάρτη και συνεχίζουμε ... Είμαι ο πρώτος της αλλά αυτή όχι .sarcastic. ασχέτως αν έγινε η μακροβιότερη σύντροφός μου .love.

12107245_10207787896634505_3743574317004942563_n.jpeg
 
Αυτά είναι !!! Μου θυμίσατε τις εποχές που όργωνα τα βουνά με ένα ταπεινό ΥΖ 125 και το βράδυ πήγαινα σακούλα τα ρούχα στη μάνα μου να τα πλύνει (το τί άκουγα κάθε φορά...)!!
καλές διαδρομές αγόρια !!!
Εγώ με τη δική μου κλείσαμε 20 χρόνια ακριβώς τώρα το Μάρτη και συνεχίζουμε ... Είμαι ο πρώτος της αλλά αυτή όχι .sarcastic. ασχέτως αν έγινε η μακροβιότερη σύντροφός μου .love.

View attachment 68910
Πολύ καλό μηχανάκι και πολύ στριφτερό.
 
Τελικά με το θέμα της μηχανής , που είχα αναφέρει ότι θέλω να πάρω , για μια χαλαρή βόλτα σε δασικό δρόμο , και όχι μόνο , είμαι στην φάση τής ανακατασκευής ενός Hoda NX 650 , είμαι πολύ χαρούμενος , γιατί θα περάσει όλο από τα χέρια μου , οπότε ξέρω τι αλλαγές έχουν γίνει ,και μηχανικά , και χρώμα ( Βάψιμο ) και θα είναι έτσι όπως το θέλω . Έχει στοιχίσει βέβαια πάρα πολύ, και σε χρόνο , και δουλειά , καθώς και ανταλλακτικά ά. Αν κάποιος φίλος έχει , η είχε , τη συγκεκριμένη μηχανή και θέλει ας γράψει πέντε πράγματα .
 
Είμαι προς αγορά ενός σκούτερ για καθημερινή χρήση εντός και λίγο εκτός πολης.

Προσανατολίζομαι για 125 ή 150cc για να μην βγάζω δίπλωμα, μιας και μπορώ με το υπάρχον δίπλωμα να είμαι νόμιμος.

Έχει κανείς γνώμη για κάποιο μηχανάκι ή έχει στην κατοχή του;
 
Είμαι προς αγορά ενός σκούτερ για καθημερινή χρήση εντός και λίγο εκτός πολης.

Προσανατολίζομαι για 125 ή 150cc για να μην βγάζω δίπλωμα, μιας και μπορώ με το υπάρχον δίπλωμα να είμαι νόμιμος.

Έχει κανείς γνώμη για κάποιο μηχανάκι ή έχει στην κατοχή του;
Χωρίς αλλαγή διπλώματος μπορείς να οδηγείς 125 όχι 150.
Εγώ έχω το sym jet14.
Τα πιο φθηνά είναι τα sym αλλά δεν είμαι ευχαριστημένος από την ποιότητα.
Αν θέλεις ποιότητα πήγαινε σε Yamaha και 1500€ περισσότερα.
 
Είμαι προς αγορά ενός σκούτερ για καθημερινή χρήση εντός και λίγο εκτός πολης.

Προσανατολίζομαι για 125 ή 150cc για να μην βγάζω δίπλωμα, μιας και μπορώ με το υπάρχον δίπλωμα να είμαι νόμιμος.

Έχει κανείς γνώμη για κάποιο μηχανάκι ή έχει στην κατοχή του;
Μετά από 2 transalp, 2 varadero, 1 bmw f, αφού εγκατέλειψα για μερικά χρόνια, ήθελα κι εγώ ένα σκουτεράκι 125 για να το παίρνει και η γυναίκα χωρίς δίπλωμα. Κατέληξα στο honda pcx 125.
Καίει τίποτα (2,1 λτ/100) ότι και να κάνεις.
Πάρα πολύ καλά φρένα.
Εντελώς αθόρυβο και στην πόλη με δύο άτομα κάνεις τα πάντα.
Αρκετός χώρος κάτω από τη σέλα.
Πάρα πολύ καλή ποιότητα κατασκευής.
Πολύ ευέλικτο λόγω μικρών τροχών.
Λόγω μικρών τροχών σε συνδυασμό με τη σκληρή σέλα καταλαβαίνεις το στραγάλι στην άσφαλτο (ίσως θα έπρεπε να έπρεπε να πάρω το sh 125)
Εκτός πόλης, σε εθνική δεν.... είναι αδύναμο (βέβαια δεν έχει σχεδιαστεί για αυτό) και δεν το πήρα και για συτό. Το θέλω μόνο για πόλη, όπου είναι ιδανικό.
Θέλει ένα ψηλότερο ζελατινάκι γιατί τα τρώς όλα στη μάπα.
 
Back
Top