Μολύβδινα φυσίγγια υδροβίων

απο οτι διαβασα τα 36αρια εχουν μβ και δεν το ηξερα ενδιαφερον καποια στιγμη θα τα τιμησω !!!
απο κυργια στα παπια ειμαι μακρια απο ναβαρο και νοβα ειμαι παθων απο πολυ παλια και τα ειχα κοψει οριστικα αν θυμαμαι καλα ειχαν μεσα στρογκυλους πρασινους κοκους σαν της ισπανικες πυριτιδες μου φανηκαν,,,, και δεν προλαβα να δοκημασω τα κλαμπ αν ηξερα ομως οτι ειχαν τετοιες πυρητηδες MB η M 92 S θα τα δοκημαζα τα διαφανη τα 32ρια τα gm3 ειναι παραπολυ καλα φυσιγκια τα δουλευα ανελιπως παντος καιρου παλιοτερα αλλα επειδη φτασαμε και ριχναμε παρα πολα φυσιγκια δεν γονονταν να δινω 8.50 στο κουτι για 32γραμαρια και ας ειναι πολυ καλο φυσιγκι ειναι πολλα εχει και αλλα πολυ καλα με λιγοτερα χρηματα και σε παραπανω γραμαρια που βολευουν και στο κυνηγι που κανω π.χ f2 στα 7.50 ευρω !!!
εδω το διαβασα φιλε αποστολη http://old.kynigesia.gr/article.asp?AID=822
 
Τα club 36 τα ριχνουν αρκετοί ακομη και στον λαγο. Δεν τα εχω δοκιμασει παντως.
Ψαχνομαι και εγω για καλο φυσιγγι στο κρύο. Θα παω στο alfa game semi η στο gorilla overmax. Και τα δύο 40γρ.
 
φιλε αποστολη αν θες απλο κρυο χωρις της τελιως ακραιες συνθηκες π.χ χιονια χιονονερα και σε συνδιασμο με πολυ παγετο οπως κατι πολυ πρωινα με μιον 5-7-10 να σε τρυπα το κοκαλο ,,αλλα σε φυσιολογικο κρυο και ας ειναι με υγρασιες κ κοντα στα μιον με συνεφιες κ αεριδες στεγνους και με μακρινες αποστασεις τουφεκιες σε προτινω εγω αφοβα τα 36αρια τα λογκ ρεις τα 36αρια της πελαγκρι τα χακι σε 5αρι 6αρι μην πας σε 4αρι δεν κανει ,,,αν ομως η συνθηκες ειναι η αλες που ειπα τοτε τα πραγματα αλαζουν και ολα τα φυσιγκια σχεδον κολωνουν σε μακρινες αποστασεις ακομα δοκημαζουμε τα μονα λιγο που με κανουν τα κεφια μεχρι στιγμης ειναι τα γουινερ τα 38ρια ,,, τωρα αν βαρας κοντα δεν εχουν προβλημα και τα 36αρια που προαναφερα εγω τα δουλευω και με τετοιυς καιρους αλλα γνωριζω οτι μεχρι εκει ειναι μαξ 30 μετρα ενω αν τα ριξεις με πιο καλμα καιρους τα 36αρια που ειπα ακομα και στα 45 μετρα γαζωνουν !!!
 
φιλε βενετατο δεν λεω οτι εχεις αδικο τωρα μπορει ο φιλος σου να βαζει αλλα τσοκ αλους αυλους αλο οπλο δεν ξερω εγω πρωσωπικα οτι βαζω κατω απο 5αρι π.χ 4αρι 3αρι δεν εχω βαλει καμια φορα δεν ξερω σε μακρινες αποστασεις η ακομα και μεσαιες ειχα απο τα 5 π.χ παπια χρυπημενα τα 3 ζωντανα τραυματισμενα και δεν μιλαω τωρα για 1-2 κουτια εδω εχω κανει πολες δοκιμες και τουφεκιες σε πουλια εχω παρει αρκετα να πεφτουν σεκος αλλα σε κοντινες αποστασεις με τα 4ρια και με τσοκ το πιο στενο 2αρι !!
ενω τα ρημαδια τα 5ρια τα κατεβαζουν απο παντου αν φυσικα βοηθαει λιγο και ο καιρος δεν μιαλω για ακραια πραγματα που συμβαινουν λιγες μερες την χρονια !!

για μενα για τα μεγαλα ειναι τα 5ρια τα 4αρια αν κανω σωστη προβλεψη πρεπει να ανοιγουν πιο πολυ και γινετε αυτο με τους τραυματισμους μιπως τα χοντρα σκαγια ανοιγουν πιο πολυ κατι τετοιο πρεπει να γινετε δεν ξερω δεν τα εχω δοκημασει σε χαρτι !!!
 
φιλε βενετατο δεν λεω οτι εχεις αδικο τωρα μπορει ο φιλος σου να βαζει αλλα τσοκ αλους αυλους αλο οπλο δεν ξερω εγω πρωσωπικα οτι βαζω κατω απο 5αρι π.χ 4αρι 3αρι δεν εχω βαλει καμια φορα δεν ξερω σε μακρινες αποστασεις η ακομα και μεσαιες ειχα απο τα 5 π.χ παπια χρυπημενα τα 3 ζωντανα τραυματισμενα και δεν μιλαω τωρα για 1-2 κουτια εδω εχω κανει πολες δοκιμες και τουφεκιες σε πουλια εχω παρει αρκετα να πεφτουν σεκος αλλα σε κοντινες αποστασεις με τα 4ρια και με τσοκ το πιο στενο 2αρι !!
ενω τα ρημαδια τα 5ρια τα κατεβαζουν απο παντου αν φυσικα βοηθαει λιγο και ο καιρος δεν μιαλω για ακραια πραγματα που συμβαινουν λιγες μερες την χρονια !!

για μενα για τα μεγαλα ειναι τα 5ρια τα 4αρια αν κανω σωστη προβλεψη πρεπει να ανοιγουν πιο πολυ και γινετε αυτο με τους τραυματισμους μιπως τα χοντρα σκαγια ανοιγουν πιο πολυ κατι τετοιο πρεπει να γινετε δεν ξερω δεν τα εχω δοκημασει σε χαρτι !!!
Πανο βαλε 3αρια και το 2αρι τσοκ η το 3αρι και δοκιμασε!!!!!!!!!στα μεγαλα παπια κανει θαυματα;)τωρα για τα μικρα ειναι λιγο .hair.
 
Τα club 36 τα ριχνουν αρκετοί ακομη και στον λαγο. Δεν τα εχω δοκιμασει παντως.
Ψαχνομαι και εγω για καλο φυσιγγι στο κρύο. Θα παω στο alfa game semi η στο gorilla overmax. Και τα δύο 40γρ.
Τα clud 36 ειναι πολυ καλα......μεχρι αρχες Νοεμβρη;) δοκιμασε Κουτουμανος σεμι
 
φυσιγκια τελος δεν υπαρχει τιποτα απο αυτα που δουλευω η μαλον ηθελα και να ειχει τα ειχει σε κατι ακυρα νουμερα !!!
αντε να δουμε που θα μπλεξουμε παλι !!!
του κουτουμανου που τα βρισκω ?? να δω τι παιζει !!!
 
Τα φυσιγγια Κουτουμανος (βιοτεχνια Γιωργος Αγγελοπουλος ) γεμιζονται στην Καλαματα κ το τηλ του ειναι 2721023530. Ξερω οτι στελνει παντου στην Ελλαδα φυσιγγια κ σε καποια μαγαζια στη β.Ελλαδα αλλα δεν ξερω που μπορει να τα βρεις, παρτον ενα τηλ...
Αν θες να δοκιμασεις καποια παντως, οι τυποι που σε ενδιαφερουν ειναι τα Concord στα 33 γρ με ΜΒ32, τα Winner στα 36 με ΜΒ36 και τα Olympus στα 40 με ΜΒ36 παλι... Για τα κυνηγια που κανεις για μενα σε ενδιαφερουν τα δυο πρωτα... ;)
Επισης βγαζει κ ενα 40αρη διασπορας με ΜΒ36 που κανει φοβερη δουλεια στα δυσκολα θηραματα κ οταν κυνηγαγα οπως εσυ τα ειχα παντα σαν πρωτο φυσιγγι... Μεχρι τα 30 μετρα οτι μπει κ οτι εχει κ οτι υπαρχει διπλα του ειναι στα χερια σου...
 
Τα φυσιγγια Κουτουμανος (βιοτεχνια Γιωργος Αγγελοπουλος ) γεμιζονται στην Καλαματα κ το τηλ του ειναι 2721023530. Ξερω οτι στελνει παντου στην Ελλαδα φυσιγγια κ σε καποια μαγαζια στη β.Ελλαδα αλλα δεν ξερω που μπορει να τα βρεις, παρτον ενα τηλ...
Αν θες να δοκιμασεις καποια παντως, οι τυποι που σε ενδιαφερουν ειναι τα Concord στα 33 γρ με ΜΒ32, τα Winner στα 36 με ΜΒ36 και τα Olympus στα 40 με ΜΒ36 παλι... Για τα κυνηγια που κανεις για μενα σε ενδιαφερουν τα δυο πρωτα... ;)
Επισης βγαζει κ ενα 40αρη διασπορας με ΜΒ36 που κανει φοβερη δουλεια στα δυσκολα θηραματα κ οταν κυνηγαγα οπως εσυ τα ειχα παντα σαν πρωτο φυσιγγι... Μεχρι τα 30 μετρα οτι μπει κ οτι εχει κ οτι υπαρχει διπλα του ειναι στα χερια σου...
Αχ αυτα τα διασπορας του Κουτουμανου.....σκοτωνουν τα παντα μεχρι τα 30....ισως και λιγο παραπανω;).με λιγο διαφορετικο στησιμο το εχουμε παντα πανω μας σε 6αρακι.pop.
 
Γνωριζει κανεις τι μπαρουτι εχει το gorilla overmax gx? Αυριο θα τα τεσταρω πανω πο τα ορια... Μιας και πηρα νο4..
Σορρυ φιλε αλλα φοβαμαι μην χαλαστης.....Δεν μου πολυκανει για φυσιγγι για τους καιρους που ερχονται.....xm..μην το ριξεις με πολυ κλειστα τσοκ δουλευει καλυτερα με ποιο ανοιχτα;)
 
Σορρυ φιλε αλλα φοβαμαι μην χαλαστης.....Δεν μου πολυκανει για φυσιγγι για τους καιρους που ερχονται.....xm..μην το ριξεις με πολυ κλειστα τσοκ δουλευει καλυτερα με ποιο ανοιχτα;)
Ναι..... εχει και αυτο το ιδικο στηχειο σηγκεντροσης. ΒΕΒΑΙΑ. Μεγαλη πατεντα..sarcastic.
 
φυσιγκια τελος δεν υπαρχει τιποτα απο αυτα που δουλευω η μαλον ηθελα και να ειχει τα ειχει σε κατι ακυρα νουμερα !!!
αντε να δουμε που θα μπλεξουμε παλι !!!
του κουτουμανου που τα βρισκω ?? να δω τι παιζει !!!
Παντος Πανο. Αν δοκημασεις το 40αρι το διασπορας και σου καθηση.Προσοπηκα πιστευω οτι δεν θα ξαναβαζες αλλο φουσεκι μεσα για τον τροπο που κανεις το κυνηγι σου.Του κουτουμανου..sarcastic.;)
 
εψαξα εψαξα τιποτα απο MB36 ΟΥΤE APO M92S ΑΠΟ SIPE μονο απο τα 34ρια τα λαμπρο δεν τα πηρα !!!

αναγκαστηκα πηρα τα λαμπρο τα ντεμι σε 5ρια με την τεκνα γιατι στο παρελθον τα δουλευα και εχω παρει καποια πουλια σε δυσκολες συνθηκες αλλα........ με κρυα καρδια !!!

μετα πηρα ενα κουτι τρια αλφα τα σεμι να δω τι παιζει μεσα πηγα σπιτι τα ανοιξα και ειδα μεσα τετραγωνα φιλαρακια και θυμομουν λαθος ποια πυριτιδα ηταν και αμεσως πηγα πηρα αλλα 2 κουτια ακομα 5ρια μετα απο ηρεμια που εψαξα στο ιντερνετ ειδα οτι η πυριτιδα που εχουν ειναι η PSB2 ειναι πληρος ζελατοποιημενη λεει καλα λογια για τα μιον αλλα δεν ξρω τι παιζει με της υγρασιες και γενικα στα δυσκολα τερεν ,, αν καταλαβαινα εξαρχης οτι ειναι ισπανικια δεν θα επερνα δεν την εχω δουλεψει καμια φορα αλλα ποτε δεν ειμουν φαν στης ισπανικες της αλες στης δυσκολες συνθηκες !!!

τι να πω μπορει να βγει και σε καλο θα φανει ,,, αν γνωριζει καποιος κατι ας πει να παρω θαρος χαχαχαχα !!!
 
Γνωριζει κανεις τι μπαρουτι εχει το gorilla overmax gx?

Μ92S εχουν, δεν ειναι ασχημα φυσιγγια αν κ ακριβα...

Πανο αφου τουφεκας στη βοσκη ρε φιλε γιατι μπλεκεις με Semi και 40αρια... Αν σου ερθουν τα παπια μεχρι τα 30 μετρα, η πρωτη τουφεκια πρεπει να διπλωσει δυο κ μετα αν καρφωσουν βολικα κ εχεις ελπιδες πας κ στα υπολοιπα... Σε αυτες τις αποστασεις θες πολλα σκαγια για μενα (οχι κατω απο 5αρια) κ πιο λιγα γραμμαρια για να μην χανεις τη μπαλα απο την ανακρουση κ να μπαινεις γρηγοροτερα στο επομενο... ;)
Ο Υψηλος βγαζει ακομα φυσιγγια εκει πανω? Ο Wolf? Δεν μπορει να μην εχει καποιος κανενα 34αρη απο αυτους που θα σε καλυψει στον παγο...
Ο παγος δεν θελει γραμμαρια... Θελει μπαρουτι... η ακομα καλυτερα μπαρουτι κ γραμμαρια... Θελεις κ αυξημενες ταχυτητες κ αυξημενες πιεσεις... ;)
 
Back
Top