Μάλλινη τάπα

Και το 10αρακι για μενα δε κανει για ορτυκι μια φορα το χω ριξει και τα πουλια χαλι κοσκινο .Εχω ενα φιλο που ριχνει 12νουμ σε μπεκατσα γουστα ειναι αυτα βέβαια.
εχω δοκιμασει του ζαραλη το κοκκινο το διασπορας σε 12αρι και ομολογω οτι εμεινα αρκετα ευχαριστημενος με τις τουφεκιες
 
εχω δοκιμασει του ζαραλη το κοκκινο το διασπορας σε 12αρι και ομολογω οτι εμεινα αρκετα ευχαριστημενος με τις τουφεκιες
Ως τα 25m καλό είναι για σχετικά ανοιχτά μέροι με λίγα πυκνά.
Από κει κ πέρα (30-35m) είχε τραυματισμένα πουλιά ένας φίλος που τα έριχνε πέρυσι....με ξηρό καιρό να τονίσω.
Αν όμως έχει κρύο κ υγρασία....καλά κρασιά με το Ν12 στη μπεκάτσα.
 
εχω δοκιμασει του ζαραλη το κοκκινο το διασπορας σε 12αρι και ομολογω οτι εμεινα αρκετα ευχαριστημενος με τις τουφεκιες
Δοκίμασε για ορτύκι τα Α1 speciale της lampro sta 26 με 28 gr. δεν θελει το ορτυκι πάνω απο 30γρ και για μένα δεν θελει ούτε συγκεντρωτήρα φυσίγγιο.
 
Όταν κυνηγάς το ορτύκι με 5* δν υπάρχει θέμα στην κατανομή ΤΟΣΟ σοβαρή,αν δουλεύεις συγκεντρωτήρα.
Δεν λέω οτι είναι απαγορευτικό αλλά επειδή οι αποστάσεις είναι κοντινές προτιμώ διασπορά ακόμα και με 5*.
 
Και το 10αρακι για μενα δε κανει για ορτυκι μια φορα το χω ριξει και τα πουλια χαλι κοσκινο .Εχω ενα φιλο που ριχνει 12νουμ σε μπεκατσα γουστα ειναι αυτα βέβαια.
25 gr ν 10 ριχνω Γιαννη
Δεν μου χαλαει τα πουλια προσωπικα
Συνηθως τα περνω 5 ευρω τα 25
 

Attachments

  • 9989A9FA-A113-4A2B-B10E-45167DB345E4.jpeg
    9989A9FA-A113-4A2B-B10E-45167DB345E4.jpeg
    412,9 KB · Προβολές: 25
Εμενα τα ορτυκι φιλε με κυλινδρο στην ςς επρεπε να ριχνω απο 20μ και πανω στανταρ αν καμια ντουφεκια ηταν πιο κοντα 12/15 χεσε μεσα σμπαραλια και ετσι εχω αναστροφο τσοκ αλλα ριχνω 9αρι με συγκεντρωτηρα παντα .Με 10αρι διασπορας και κυλινδρο μου ειχαν κανει το σκυλο κοσκινο 30σκακια πανω και να φανταστεις εβγαλα εγω το πουλι και φωναξα ριχτου εσυ γιατι ειχε πορεια που δεν επρεπε να ντουφεκισω ενας λογος απι τους πολλους που δεν χρησιμοποιω διασπορας διοτι πολλες φορες οι κατανομες ειναι ακανονιστες ενω το τσοκ ξερω ακριβως που και ποσο ανοιγει την ντουφεκια μου με συγκεντρωτηρα πάντα.
 
25 gr ν 10 ριχνω Γιαννη
Δεν μου χαλαει τα πουλια προσωπικα
Συνηθως τα περνω 5 ευρω τα 25
Δεν εχω ριξει κατω απο 28 και δεν εχω αποψη φίλε .Και αν λαβω υποψιν την απαντηση της μπενελι σε ενα μαιιλ που εστειλα μπορει να μη ριχνει και 24 η δικη μου ςς αυτοι μου γραψανε απο 28 εως 56γρ ενω εγω τους ζητησα τα λιγοτερα παραγομενα μπαρ για να εχω σωστη λειτουργία. Αλλη κουβεντα εκτος θεματος.
 
Εχει χρονια που ειχε φερει γνωστος απο ιταλια κατι φυσιγγια που τα σκακια ηταν σαν φακες τα περιργαζομουνα εριξα 2/3 ντουφεκιες αλλα λογια να αγαπιομαστε αμα κυνηγαγες ολομοναχος και εριχνες ντουφεκιες στα 10/15 μετρ οκ .Αλιως αν φυσουσε πολυ κοντρα μπορουσες να πετυχεις και τον διπλα πιστευω ηταν για οδομαχιες οτι πρεπει
 
φιλε μου σε ευχαριστω πολυ. και εμενα ετσι μου ειπαν οτι τις αγαπαει τις μαλλινες και οτι θα μου δωσει παρα πολυ καλες τουφεκιες. κυριως κυνηγαω μπεκατσα και ορτυκι. δυστυχως πανω στην θρακη οι ορεινες δεν ειναι σε μεγαλο πληθυσμο οποτε λιγοι τις κυνηγανε. μου ειπαν επισης και για τα nsi τα φελτ
Φώτη μου αν θες δοκίμασε σε ένα στόχο αυτά που σου προτείνω είναι κ οικονομικά κ σταθερα! Όσο για έναρξη κ μαλακό είναι το αντίστοιχο 32αρι! Για τρυγόνια! Για ορτύκια όπως σου είπαν τα παιδιά πιο πάνω ένα σκιτοφυσιγγο η ένα μισοταπο στα 30γρμ είναι οκ! Αλλά μην παιδευεσαι με ψευτομαλινες! Ήταν άλλο όπλο το ρωσικό τουλα! Το δικό σου λόγω των τριμπορ θέλει συγκεντρωτηρα για να δουλέψει σωστά κ η κανη κ το τσοκ!
 
Δεν εχω ριξει κατω απο 28 και δεν εχω αποψη φίλε .Και αν λαβω υποψιν την απαντηση της μπενελι σε ενα μαιιλ που εστειλα μπορει να μη ριχνει και 24 η δικη μου ςς αυτοι μου γραψανε απο 28 εως 56γρ ενω εγω τους ζητησα τα λιγοτερα παραγομενα μπαρ για να εχω σωστη λειτουργία. Αλλη κουβεντα εκτος θεματος.
Ναι αλλα δεν ειμαι σωστος γιατι
Ξεχασα να πω οτι ειναι κυαθιο οχι ταπα και κυνηγω με σταθερα τσοκ 4-2

Δεν ψαχνω τρελη διασπορα
Ειναι ενα φυσιγγι που κραταει κατανομη και ανοιγει ομοιομορφα χωρις ισχυρα κεντρα και χωρις τρελη περιφερεια
Σαν αλατιερα
 
Φώτη μου αν θες δοκίμασε σε ένα στόχο αυτά που σου προτείνω είναι κ οικονομικά κ σταθερα! Όσο για έναρξη κ μαλακό είναι το αντίστοιχο 32αρι! Για τρυγόνια! Για ορτύκια όπως σου είπαν τα παιδιά πιο πάνω ένα σκιτοφυσιγγο η ένα μισοταπο στα 30γρμ είναι οκ! Αλλά μην παιδευεσαι με ψευτομαλινες! Ήταν άλλο όπλο το ρωσικό τουλα! Το δικό σου λόγω των τριμπορ θέλει συγκεντρωτηρα για να δουλέψει σωστά κ η κανη κ το τσοκ!
ο φιλος σου με το φαμπαρμ το γκαμα στα ορτυκια τι ριχνει;
 
ο φιλος σου με το φαμπαρμ το γκαμα στα ορτυκια τι ριχνει;

ο φιλος σου με το φαμπαρμ το γκαμα στα ορτυκια τι ριχνει;
Είναι πολύ ευχαριστημένος με του gorilla το ορτύκι που είναι με μισοταπο κ σαν δεύτερο του Ρουμελιώτης το 30 που τα ρίχνει κ τσίχλα με επιτυχία!
 
Back
Top