Μάλλινη τάπα

Τα υπερδιασπορας ειναι με σκαγια κυβους οχι σφαιρικα ,Εχω παρει αλλα δεν τα δοκιμασα ,Ειναι ρισκο εχουν χτυπησει σκυλια αστο καλυτερα Ασ φυγει και καμοια μπεκατσα
1617464172280.png
αυτό εδώ είναι σφαιρικά σκάγια που είναι οι κύβοι
 
Φωταρα καλορίζικο! Το έχει ο κολλητός μου αυτό το καταπληκτικό δικανακι! Χωρίς να θέλω να σε προβληματισω είναι φιμη ότι αγαπάει τις μάλλινες! Μην το μπερδεύεις με το ρωσικό τουλα (αν θυμάμαι καλά Vostok λέγεται) άλλο όπλο! Μετά από πολλές δοκιμές κατέληξε φανατικά στα f2 της b&p! Για μπεκάτσα κ πέρδικα! Μάλλον ο συγκεντροτιρας αυτός είναι που κάνει την καλή δουλειά! Υποθέτω πάντα!!!!
φιλε μου σε ευχαριστω πολυ. και εμενα ετσι μου ειπαν οτι τις αγαπαει τις μαλλινες και οτι θα μου δωσει παρα πολυ καλες τουφεκιες. κυριως κυνηγαω μπεκατσα και ορτυκι. δυστυχως πανω στην θρακη οι ορεινες δεν ειναι σε μεγαλο πληθυσμο οποτε λιγοι τις κυνηγανε. μου ειπαν επισης και για τα nsi τα φελτ
 
Για ορτυκάκια Φώτη εγώ θα πήγαινα σε φυσίγγια skeet ή σε οποιοδήποτε φυσίγγι μέχρι 30 γραμμάρια σε νούμερο 10 ή 9.
πιστευεις οτι θα ταιριαξουν?επειδη δεν εχω ασχοληθει και τοσο με τα φυσιγγια τωρα αρχιζω ψιλοψαχνομαι πιο ειδικα τα σκιτ αν δν κανω λαθος ειναι συγκεντρωτηρας σωστα?
 
πιστευεις οτι θα ταιριαξουν?επειδη δεν εχω ασχοληθει και τοσο με τα φυσιγγια τωρα αρχιζω ψιλοψαχνομαι πιο ειδικα τα σκιτ αν δν κανω λαθος ειναι συγκεντρωτηρας σωστα?
Δεν έχεις κανένα θέμα φίλε.Εχουν υπεραρκετά σκάγια,μικρό λάκτισμα και θα ταιριάξουν απόλυτα με το ανοικτό τσοκαρισμα του όπλου σου.
Τα σκητ είναι με συγκενρωτηρα ναι.
 
Δεν έχεις κανένα θέμα φίλε.Εχουν υπεραρκετά σκάγια,μικρό λάκτισμα και θα ταιριάξουν απόλυτα με το ανοικτό τσοκαρισμα του όπλου σου.
Τα σκητ είναι με συγκενρωτηρα ναι.
βγαινουν και σε μικροτερα νουμερα?11-12?
 
βγαινουν και σε μικροτερα νουμερα?11-12?
Τα skeet είναι αποκλειστικά σε νούμερο 9.5
Πιστεύω είναι υπερβολικά τα νούμερα 11,12 ακόμα και για τα ορτύκια Φώτη. Πολλά σκάγια και αν προσθέσεις και τις κοντινές αποστάσεις που τουφεκάμε τα ορτύκια είναι καταστροφικά για το θήραμα.
 
για μπεκατσα εχω βρει καποια φυσιγγακια απλα προβληματιζομαι για τα φυσιγγια της εναρξης
Φώτη....αν δν δοκιμάσεις μόνος σου δν βλέπεις φως.
Το ορτύκι δν θέλει εξιδικευμένο φυσίγγι ρε αδελφέ....
Τσάμπα "σκωτόνεσαι"
 
Τα skeet είναι αποκλειστικά σε νούμερο 9.5
Πιστεύω είναι υπερβολικά τα νούμερα 11,12 ακόμα και για τα ορτύκια Φώτη. Πολλά σκάγια και αν προσθέσεις και τις κοντινές αποστάσεις που τουφεκάμε τα ορτύκια είναι καταστροφικά για το θήραμα.
εχεις ενα δικιο φιλε μου. ρωταω απλα
 
Φώτη....αν δν δοκιμάσεις μόνος σου δν βλέπεις φως.
Το ορτύκι δν θέλει εξιδικευμένο φυσίγγι ρε αδελφέ....
Τσάμπα "σκωτόνεσαι"
το ξερω φιλε μου. συζητηση να γινεται. ξερεις μεχρι να ερθει η εναρξη ψαχνουμε βλεπουμε μαθαινουμε. ρομαντισμος χαχα
 
το ξερω φιλε μου. συζητηση να γινεται. ξερεις μεχρι να ερθει η εναρξη ψαχνουμε βλεπουμε μαθαινουμε. ρομαντισμος χαχα
Το καλύτερο φυσίγγι είναι το σκοπευτήριο ...
και το καλύτερο όπλο το κοντάκι ...

το έπιασες το υπονοούμενο ...
 
Back
Top