Μάλλινη τάπα

Τα χειροποίητα μαλλινόταπα που γέμιζε ο Χέλμης στην Αθήνα τα είχε δοκιμάσει κανείς? Πριν κλείσει το μαγαζί του είχα πάρει 2 κουτιά που τα έχω ακόμα.

Υπάρχει ένα αφιέρωμα σε αυτόν σε μια ιστοσελίδα που έγινε λίγο πριν κλείσει το μαγαζί. Εδώ
https://www.ough.gr/index.php?mod=articles&op=view&id=1217

Έχει και ενδιαφέρουσες φωτογραφίες. Ξέρει μήπως κανείς ποιά πυρίτιδα είναι αυτή που φαίνεται στις φωτογραφίες? @ΣΤΕΛΙΟΣ ή @tasos hunter μήπως?
Μοιάζει με 206 ή D20
 

Attachments

  • fisygia18.jpg
    fisygia18.jpg
    517,1 KB · Προβολές: 22
  • fisygia13.jpg
    fisygia13.jpg
    611 KB · Προβολές: 22
Last edited:
Ε δεν το πιστεύω. Να ήταν Remington να έβαζα και τζιφρα:p ( πλάκα κάνω εννοείται ε, μην μου θυμωσετε)
Φερτην τη Remington να τη δικασω με αυτά με 2 berettes δεν ανάφερα τουφεκιά των wing με την optima γιατί κάποιοι θα με πουν ψεύτη
 
Τα χειροποίητα μαλλινόταπα που γέμιζε ο Χέλμης στην Αθήνα τα είχε δοκιμάσει κανείς? Πριν κλείσει το μαγαζί του είχα πάρει 2 κουτιά που τα έχω ακόμα.

Ιδού. Κοιτάξτε κλασσικό κουτί και κλασσικό φυσίγγι μαλλινόταπο αγορασμένο και γεμισμένο μεν σχετικά πρόσφατα αλλά προερχόμενο από άλλη εποχή.
 

Attachments

  • 20220816_164124.jpg
    20220816_164124.jpg
    135,4 KB · Προβολές: 37
  • 20220816_164128.jpg
    20220816_164128.jpg
    191,7 KB · Προβολές: 36
  • 20220816_164036.jpg
    20220816_164036.jpg
    195,8 KB · Προβολές: 37
  • 20220816_164051.jpg
    20220816_164051.jpg
    192,3 KB · Προβολές: 35
Last edited:
Ναι αλλά με τι τουφέκι;

Κωστα μου , ξερεις ποσα ειναι τα 80 -90 πραγματικα μετρα ???
Αυτα τα μετρα για Ν4 σκαγια....ειναι ονειρο απατηλο φιλε !!
Με οτι τουφεκι και να ριξεις....
Αυτα ειναι 70 πραγματικα μετρα , και βγαλε τα συμπερασματα σου φιλε !!!
Ο στοχος 125Χ85 ...ΚΑΙ απο δοκιμες μονοβολων...

εικόνα_Viber_2020-10-05_19-39-10.jpg

Οτι αρχικες και μενουσες ταχυτητες να εχει...το Ν4 εχει ''ξεψυχησει'' σε αυτα τα μετρα..
Τα 80 -90 μετρα...δεν πιστευω να τα εχει ο ασσος ( Ν1 )...Σε αυτα τα μετρα παμε με αλλα φυσιγια
Κωστή μου !!!! :)
ΥΓ, Χωρις ιχνος αντιπαραθεσης με κανεναν....απλα την γνωμη μου ειπα !!
 
Λέει το golden wing το πράσινο στα 34 και το κόκκινο στα 36
Σωστός Νικο, Τώρα το βγάζει στα 35γρ..
Έχει και ενδιαφέρουσες φωτογραφίες. Ξέρει μήπως κανείς ποιά πυρίτιδα είναι αυτή που φαίνεται στις φωτογραφίες? @ΣΤΕΛΙΟΣ ή @tasos hunter μήπως?
Μοιάζει με 206 ή D20
Ναι θα μπορουσε να είναι μια από αυτές, αλλά έτσι χωρίς δοσολογία κλπ είναι δύσκολο..
Αλλά η απάντηση δόθηκε παραπανω....

Τα βρίσκεις ακόμη αυτά❓❓❓❓εγώ έχω 15 χρόνια που δε
Αν το ψάξεις Γιάννη θα βρεις σίγουρα, δεν είναι δα κ τοοοσο παλια...
Χαρτινα κ μάλλινη τάπα είναι από τα φυσίγγια εκείνα που συχνά μένουν στα ράφια......
 
Με σκοτωσες τωρα

Το καλυτερο φουσεκι εβερ για μενα

Βρεξει χιονισει ηταν μεσα απλα ειχα δυο νιουμερα σκαγι 5-7 αναλογα το θηραμα και τον τοπο

Αυτη η εταιρεια καπως ειναι απληστη

Ειχε την κοτα με τα χρυσα αυγα και την σκοτωσε
 
Αυτη η εταιρεια καπως ειναι απληστη

Ειχε την κοτα με τα χρυσα αυγα και την σκοτωσε
Να ήταν μόνο αυτό θα σου έλεγα δεν βαριέσαι........
Αλλά αν κάτσω να απαριθμήσω θα μας βρει το ξημέρωμα....

Καποτε ολοι σταματάνε κάποια φυσίγγια, όλοι αλλάζουν, όλοι αναβαθμίζουν, αλλά κ αυτό το χαλι δεν το έχω συναντήσει πουθενα.....

Εδώ θα είμαστε (πρωτα ο θεος) κ θα δουμε ποσο θα κρατήσει τους νέους τυπους που παρουσιασε περσι κ τι θα σκεφτεί παλι να αλλαξει .....
 
Last edited:
Να ήταν μόνο αυτό θα σου έλεγα δεν βαριέσαι........
Αλλά αν κάτσω να απαριθμήσω θα μας βρει το ξημέρωμα....

Καποτε ολοι σταματάνε κάποια φυσίγγια, όλοι αλλάζουν, όλοι αναβαθμίζουν, αλλά κ αυτό το χαλι δεν το έχω συναντήσει πουθενα.....

Εδώ θα είμαστε (πρωτα ο θεος) κ θα δουμε ποσο θα κρατήσει τους νέους τυπους που παρουσιασε περσι.....
Αν κρινω απο τα νεα κοτουρνις και λεπρε αυτα πρεπει να τα εξαφανισει χτες
 
Με σκοτωσες τωρα

Το καλυτερο φουσεκι εβερ για μενα

Βρεξει χιονισει ηταν μεσα απλα ειχα δυο νιουμερα σκαγι 5-7 αναλογα το θηραμα και τον τοπο

Αυτη η εταιρεια καπως ειναι απληστη

Ειχε την κοτα με τα χρυσα αυγα και την σκοτωσε
Συμφωνώ τέτοιο φυσεκι δύσκολα θα ξαναβγεί το χρησιμοποιούσα σε 4 5 και είχα κάνει πολλούς να παραμιλανε δεν ξέρω με ποιο σκεπτικό σταματάς κάτι τέτοιο
 
Back
Top