Μάλλινη τάπα

Ειναι θεμα εισωγωγεα...φετος εφεραν το F2 SHORT RANGE DISPERSANTE και ειναι φυσιγγαρα.Προμηθευτηκα αρκετα κουτακια μηπως και δεν τα ξαναβρω και σαν λατρης της μαλλινης ταπας θελω να πιστευω πως καποια στιγμη θα το δοκιμασω κι αυτο.
 
Ειναι θεμα εισωγωγεα...φετος εφεραν το F2 SHORT RANGE DISPERSANTE και ειναι φυσιγγαρα.Προμηθευτηκα αρκετα κουτακια μηπως και δεν τα ξαναβρω και σαν λατρης της μαλλινης ταπας θελω να πιστευω πως καποια στιγμη θα το δοκιμασω κι αυτο.

Ολη η σειρα F2 της ΒP ειναι το ενα καλυτερο απο το αλλο. Ελπιζω να φερουν και το F2 classic fiber με 33 γρ και μαλλινη ταπα.
 
Με αφορμή την κουβέντα για τα μαλλινόταπα φυσίγγια τα οποία λατρεύω σαν δικανά κιας .. αλλά όλα είναι αρκετά ακριβά .. θέλω να ρωτήσω το εξής :
Τα μισόταπα που όλο και περισσότεροι κατασκευαστές βγάζουν , ειναι μια προσπάθεια αντικατάστασης της μάλλινης τάπας με σκοπό το χαμηλότερο κόστος του τελικού προϊόντος ?
Η απόδοση τους ειναι αντίστοιχη με αυτά της μάλλινης? και τέλος πάντων είναι μια αξιοπρεπής προσέγγιση?
**παρεμπιπτόντως φέτος που έριξα τα μισόταπα του lambro 30 γρ εμένα μου άρεσαν και η τιμή καλη !
 
Ολη η σειρα F2 της ΒP ειναι το ενα καλυτερο απο το αλλο. Ελπιζω να φερουν και το F2 classic fiber με 33 γρ και μαλλινη ταπα.
και αυτο φιλε μου πρεπει να ειναι φυσιγγαρα,εγω αυτο που δεν καταλαβαινω ειναι γιατι δεν τα φερνει ο εισαγωγεας,στα διασπορας ασ πουμε οτι υπαρχει μεγαλη ποικιλια στη χωρα μας τα μαλλινοταπα ομως ειναι ελαχιστα.Πιστευω πως θα υπαρξει ανταποκριση απο πολυ κοσμο και θα εκαναν καλες πωλησεις
 
και αυτο φιλε μου πρεπει να ειναι φυσιγγαρα,εγω αυτο που δεν καταλαβαινω ειναι γιατι δεν τα φερνει ο εισαγωγεας,στα διασπορας ασ πουμε οτι υπαρχει μεγαλη ποικιλια στη χωρα μας τα μαλλινοταπα ομως ειναι ελαχιστα.Πιστευω πως θα υπαρξει ανταποκριση απο πολυ κοσμο και θα εκαναν καλες πωλησεις

Ημουν το Φεβρουαριο στο Ηit-Show στη Βιτσεντζα της Ιταλιας και μιλησα με τη B&P ακριβως πανω σε αυτο το ζητημα. Ειναι καθαρα θεμα αντιπροσωπου τι θελει να πουλησει στην καθε χωρα.
 
Η μαλλινη αφηνει μολυβδωσεις στις κανες....? Θελει περισσοτερη προσοχη στο καθαρισμα ?? Δεν εχω χρησιμοποιηση ποτε μαλινη
 
Last edited by a moderator:
Όσα φυσιγγια έχω ρίξει με μαλλινη μου άφηναν κάποιες μολυβδωσεις η οποίες καθάριζαν σχετικά εύκολα..Τις πιο έντονες μολυβδωσεις τις έχω δει από φυσιγγια με ελικοειδή διασπορεα.
Ίσως να παίζει μεγάλο ρόλο και η ποιότητα των σκαγιων...
 
Βασικα απο αυτον που εισαγει και τα αλλα φυσιγγια της MAXAM, Rio, Saga κλπ, καθοτι η Eley ανηκει πλεον στη Maxam.
 
Ναι το ξέρω ότι ανήκει την maxam ..Η Καλκο φέρνει τα maxam και rio..,τα saga o Ασπρογερακας και τα eley κανείς..
Παλιά που ερχοντουσαν τα eley ήταν κάπως πιο προσιτα στις τιμές.Τωρα αν έρθουν θα είναι μάλλον τσιμπημενα..
 
Ημουν το Φεβρουαριο στο Ηit-Show στη Βιτσεντζα της Ιταλιας και μιλησα με τη B&P ακριβως πανω σε αυτο το ζητημα. Ειναι καθαρα θεμα αντιπροσωπου τι θελει να πουλησει στην καθε χωρα.

Και ειδικά στην Ελλάδα , που ο ίδιος αντιπρόσωπος , η ΜΕΤΠΛΑΣΤ , φέρνει 3 μεγάλες εταιρίες, την B&P, την Cheditte και την RC... Τι να προωθήσει και τι να στοκάρει....:(:(:(
 
Και ειδικά στην Ελλάδα , που ο ίδιος αντιπρόσωπος , η ΜΕΤΠΛΑΣΤ , φέρνει 3 μεγάλες εταιρίες, την B&P, την Cheditte και την RC... Τι να προωθήσει και τι να στοκάρει....:(:(:(
αντι να ειναι αντιπροσωπος σε 1 αντε 2 εταιριες και να παρεχει στην αγορα την πληρη γκαμα προιοντων ειναι αντιπροσωπος σε 3 μεγαλες εταιριες και δεν μπορει να προωθησει σωστα καμια απο αυτες.Ας αφησουν να κανει καμια δουλεια και κανενας αλλος.
 
Και ειδικά στην Ελλάδα , που ο ίδιος αντιπρόσωπος , η ΜΕΤΠΛΑΣΤ , φέρνει 3 μεγάλες εταιρίες, την B&P, την Cheditte και την RC... Τι να προωθήσει και τι να στοκάρει....:(:(:(
αντι να ειναι αντιπροσωπος σε 1 αντε 2 εταιριες και να παρεχει στην αγορα την πληρη γκαμα προιοντων ειναι αντιπροσωπος σε 3 μεγαλες εταιριες και δεν μπορει να προωθησει σωστα καμια απο αυτες.Ας αφησουν να κανει καμια δουλεια και κανενας αλλος.
Και μια που είπατε για RC άλλη φυσιγγαρα κι αυτή, το γυρεψα πέρσι στον Καλκατζακο και δεν το είχε δεν ξέρω άμα το έχει κάποιος άλλος.


screenshot on pc
 
Back
Top