Λύκος

αλο λυκος και αλο τσακαλιιιιι,,μερα με την νυχτααα,, δυστυχως καπια ατομα δεν μπωρουνε να τους ξεχωρισουνε εαν δεν εχουνε την γνωσηηη,,,δεν πηραζηηη;);)
 
πρωτον ρε παιδεςςς τα ΤΣΑΚΑΛΙΑΑΑ δεν επιτηθωνται σε κυνηγοσκυλααα και εαν εαννν παλι λεω ειναι μια στης 1000ιες στην περιωχημας ειχαμε απο πολα χρονιαααα τσακαλιααα μετα για τον Α Β τροπο σχεδων χαθηκανεεεεε και μετεπηταααα ξαναεφανηστηκανε εδω και περιπου μια 10ετιααα στους καμπουσμαςςς,,,εχω τυχη πωλες φωρες σε κυνηγι ορτυκιου να τα βλεπω να χωνοναται μεσα στης καλαμοπκιεςςς και μαλιστα να καθωνται και να με κητανε στα 30 40 μετρα μπρωσταμουυυ :oops: ,,ΥΓ στο σπιτι που μεγαλωσα εως 5 6 ετων κατεβαινανε τα τσακαλια και απο το βουνοοοο:oops::oops: και κοιμωμουνα με τον σχωρεμενω τον παπουμουυυυ και τα ακουγα να κλαινε τα τσακαλια σαν της υαινεςςς ναι ετσι ακριβως παιδεςςς;) δεν θα το ξεχασω ποτεεεε,,,,,,τωρα επανηλθε ο πλυθησμως στα τσακαλιααα και βρησκαιτε οχιιι στα βουνααα αλα στους καμπους δυπλα στον ποταμο στρυμονααα,,,,,,και οταν χτυπαμε κανα ποταμισιω ψαρεματακιιιι τα ΕΧΟΥΜΕ ΠΑΡΕΑΚΙ ΔΥΠΛΑΜΑςςς ΚΟΠΑΔΑΚΙΑΑ ΧΩΡΙς ΝΑ ΜΑς ΕΝΩΧΛΟΥΝΕΕΕΕΕ;);) τελικααα αλο λυκος και αλο τσακαλακιιιιιι με πιασατε τσακαλακιαααα;)
 
Σπάνιοι κόβουν βόλτες..... Σέρρες
Τσακαλια ειναι, στο Στρυμόνα στον αγγιτη και στη Κερκίνη ειναι γεμάτο, τη μέρα κοιμουνται στα καλάμια και το βράδυ βγαίνουν βόλτα. Το σουρουπο συναυλία ακους από αυτά. Μου χει τυχει να πεσω πανω σε αγέλη καμία εικοσιπενταρια.
 
Στην βόρειο αμερικανική ήπειρο όπου τα καγιότις και οι λύκοι θηρευονται νόμιμα ( στις περισσότερες πολιτείες, κτλ ) αυτο το συμβάν με ενα καγιότι να κανει επίθεση είναι μια εικόνα σύνηθες.
Αρα οι γονεις του παιδιου επρεπε να προσεχουν πιο πολυ...
 
Μέσα στην πόλη έχει παντού καγιότις , μπορεί να σου πεταχτεί απο το πουθενά...τι να κάνουμε να ζούμε με την απειλη του φόβου καθε στιγμή ?
Οταν εχεις ενα μικρο παιδι, εννοειται οτι δεν το αφηνεις απο τα χερια σου οταν ξερεις οτι υπαρχει τετοιος κινδυνος.
 
Οταν εχεις ενα μικρο παιδι, εννοειται οτι δεν το αφηνεις απο τα χερια σου οταν ξερεις οτι υπαρχει τετοιος κινδυνος.
Να το βάλω σε κλουβί τότε … δεν γίνονται αυτά … τα τσακάλια περνάνε έξω από την πόρτα των σπιτιών ανα πάσα στιγμή . Μέσα στην πόλη δεν επιτρέπεται η θηρευση τους και ως πανέξυπνα ζώα το εκμεταλλεύονται . Είναι να μην σου τύχει .
 
Να το βάλω σε κλουβί τότε … δεν γίνονται αυτά … τα τσακάλια περνάνε έξω από την πόρτα των σπιτιών ανα πάσα στιγμή . Μέσα στην πόλη δεν επιτρέπεται η θηρευση τους και ως πανέξυπνα ζώα το εκμεταλλεύονται . Είναι να μην σου τύχει .
και εγω φιλεμου γιωργιο γενηθικα στην σερρες σε ενα χωριο και το σπιτιμας ητανε το τελευταιο απο το χωριοοοο και ειναι ακωμηηηη,,δηλ εκηνα τα χρονιαααα τα τσακαλια το βραδυ τα ειχαμε δυπλαμαςςς εξω απο τα σπιτιαμαςςςς ;) ζημιες σε ανθρωπους δεν κανανεεε,,αλα μπουκαρανε στα κοτετσιααα στο ευκολο κυνηγι και που και που κοβανε και καμα αρνι ετσι για το πασχαααα;).sarcastic. αυτα φιλεμουυυυ θα τα ξαναπουμε πιστευωωωω;;;; ΥΓ απο που κρταη η σκουφιασου εαν θελης μου λεςςςςςς;).shake hands.
 
και εγω φιλεμου γιωργιο γενηθικα στην σερρες σε ενα χωριο και το σπιτιμας ητανε το τελευταιο απο το χωριοοοο και ειναι ακωμηηηη,,δηλ εκηνα τα χρονιαααα τα τσακαλια το βραδυ τα ειχαμε δυπλαμαςςς εξω απο τα σπιτιαμαςςςς ;) ζημιες σε ανθρωπους δεν κανανεεε,,αλα μπουκαρανε στα κοτετσιααα στο ευκολο κυνηγι και που και που κοβανε και καμα αρνι ετσι για το πασχαααα;).sarcastic. αυτα φιλεμουυυυ θα τα ξαναπουμε πιστευωωωω;;;; ΥΓ απο που κρταη η σκουφιασου εαν θελης μου λεςςςςςς;).shake hands.
Δεν φοβούνται τίποτα και είναι παντού.


11 χρονών παιδάκι και του την έπεσαν .


10 xρονών κοριτσάκι με το σκύλο και του επιτέθηκε.


Μικρό παιδί στην πίσω αυλή του σπιτιού


Η κοπέλα έχει βγάλει βόλτα στην γειτονιά το σκύλο και της επιτίθεται μερα μεσημέρι


Σε πάρκο και στις τριγύρω γειτονιές ολόκληρη αγέλη κόβει βόλτα...

 
Last edited:
Back
Top