Λύκος

Η κτηνιατρική κλινική του ΑΠΘ είναι για την εκπαίδευση των φοιτητων και όχι για την εξυπηρέση κοινού. Αν ηταν να δέχεται κάθε περιστατικό με αυτές τις τιμες που εχει τότε σε ακτινα 150χλμ δεν θα υπήρχε κτηνιατρείο.
Και μην τρομάζετε που ζητάνε την αμοιβή πρώτα. Είναι στο κεντρο της πολης και ο καθενας που θέλει να σώσει την ψυχη του ψαχνει να βρει σώσει ένα αδέσποτο που στα ματια του μπορεί και να φαντάζει ότι χρειάζεται άμεση βοήθεια κτηνιάτρου... Θα γινόταν του κουτρούλη ο γάμος εκει. Υπάρχουν πολλές κλινικές που λειτουργούν 24ωρες 7 ημέρες στα όρια της πόλης. Η μόνη μου ένσταση είναι ότι δεν δέχονταν πληρωμή με pos το ΣΚ
 
Ακριβώς λοιπόν επειδή είναι για την εκπαίδευση των φοιτητών και γίνεται πρακτική εξάσκηση σε πραγματικά περιστατικά θα έπρεπε να είναι η είσοδος σε αυτή την κλινική ευκολότερη. Δεν είπε κανείς, ούτε ζήτησε κάποιος να κάνουν κάτι δωρεάν..... αλλά όταν εγώ πήγα ένα σκυλί με γαστρορραγία και ο συνάδελφος ένα σκυλί με την σπονδυλική στήλη έξω θα έπρεπε προτεραιότητα να δωθεί στο να σωθούν τα σκυλιά.....τα χρήματα θα τα δίναμε έτσι και αλλιώς.....
 
Ακριβώς λοιπόν επειδή είναι για την εκπαίδευση των φοιτητών και γίνεται πρακτική εξάσκηση σε πραγματικά περιστατικά θα έπρεπε να είναι η είσοδος σε αυτή την κλινική ευκολότερη. Δεν είπε κανείς, ούτε ζήτησε κάποιος να κάνουν κάτι δωρεάν..... αλλά όταν εγώ πήγα ένα σκυλί με γαστρορραγία και ο συνάδελφος ένα σκυλί με την σπονδυλική στήλη έξω θα έπρεπε προτεραιότητα να δωθεί στο να σωθούν τα σκυλιά.....τα χρήματα θα τα δίναμε έτσι και αλλιώς.....
γινεται με ραντεβού σε συγκεκριμένες εργάσιμες μέρες και ώρες με ραντεβού όπου είναι παρόντες οι καθηγητες και οι φοιτητες, και όχι σαν εφημερεύων κτηνιατρείο αντιμετώπισης εκτακτων περιστατικών ανα την επικράτεια. Για να φτάσει ένα ζώο εκει, εχει περάσει δίπλα από 2 τουλάχιστον κλινικες που είναι ανοιχτές. Δηλαδή απογεύματα, ΣΚ, αργίες, περίοδο διακοπων, εξετάσεων κτλ δύσκολα θα εξυπηρετηθεί κάποιος και πάντα πρέπει να παίρνει τηλέφωνο πριν εμφανιστεί εκεί με το ζώο.
 
γινεται με ραντεβού σε συγκεκριμένες εργάσιμες μέρες και ώρες με ραντεβού όπου είναι παρόντες οι καθηγητες και οι φοιτητες, και όχι σαν εφημερεύων κτηνιατρείο αντιμετώπισης εκτακτων περιστατικών ανα την επικράτεια. Για να φτάσει ένα ζώο εκει, εχει περάσει δίπλα από 2 τουλάχιστον κλινικες που είναι ανοιχτές. Δηλαδή απογεύματα, ΣΚ, αργίες, περίοδο διακοπων, εξετάσεων κτλ δύσκολα θα εξυπηρετηθεί κάποιος και πάντα πρέπει να παίρνει τηλέφωνο πριν εμφανιστεί εκεί με το ζώο.
Όλα αυτά είναι γνωστά.... όπως και το ότι λειτουργεί και ως κλινική έκτακτων περιστατικών...... δυστυχώς ο κτηνίατρος μου έλειπε εκτός νομου και αυτός μου συνέστησε να πάω εκεί......δε θα πήγαινα αν ο γιατρός μου ήταν στην πόλη....θα πήγαινα στο κτηνιατρείο και θα τον περίμενα όπως έχει γίνει ξανά..... όπως και με σκυλιά φίλων που κυνηγούν αγριογούρουνο.....η ένσταση η δική μου είναι ότι ΠΡΩΤΑ πρέπει να καταβληθεί το ποσό και μετά να μπεις στην κλινική...... μετά βρίσκονται και οι γιατροί και οι φοιτητές που κάνουν υπηρεσία...... και όλοι..... μόλις δώσεις τα λεφτά ανοίγουν οι πόρτες......[/QUOTE]
 
Για τσακάλια τα κόβω τα συγκεκριμένα... Πριν μιάμιση εβδομάδα με πέρασε ένας λύκος ξημερώματα μπροστά στο αμάξι καλπαζε σαν άλογο..
Το πρώτο ίσως.....το δεύτερο με τίποτα......αν και το πιθανότερο είναι να είναι υβρίδια......
 
Το πρώτο ίσως.....το δεύτερο με τίποτα......αν και το πιθανότερο είναι να είναι υβρίδια......
Τσακάλια είναι είμαστε γεμάτοι εδώ.. ο λύκος είναι πολύ πιο μεγάλος, τώρα για υβρίδια δε ξέρω, τσακάλια βλέπω συχνά, και λύκο 3 φορές είδα από κοντά κιόλας είναι μεγαλύτερο ζώο.
 
Back
Top