Λαγός

Επόμενος προορισμός η αγαπημένη Κρήτη και συγκεκριμένα το Ηράκλειο. Ο όμιλος φίλων ιστριακων Ιχνηλατών διοργανώνει μικτό αγώνα ΑΚΙ όλων των φυλων. Θα είμαι και εγώ εκεί.

1000471406.jpg
 
Τι είδα ο άνθρωπος....🤦‍♂️
Χρισταρα
Πριν αρκετα χρονια
Ενας θειος της γυναικας δεν ηταν στην χρονια του
Δεν σταυρωνε λαγο ενω πριν ο ανθρωπος ηταν καλο ντουφεκι
Καθε βδομαδα εχανε λαγο
Μου το ελεγαν καθε βδομαδα εχασε εχασε εχασε
Μια μερα νευριαζω και τον αρχιζω τα στολιδια
Και τι ειναι ο λαγος και πως τους χανεις ετσι και δεν γινεται και δεν χανονται και ενα σωρο και…..
Δεν ξαναπετυχα λαγο εκεινη την χρονια!!!!
Οτι κοροιδεψα το παθα…..
Αχαστους λαγους τους εχανα……
Απο τοτε ποτε δεν εχω ξαναπει σε κανεναν για την αστοχια του
Ολα χανονται και ολα περνονται
Ολοι θα χασουμε φιλε μου καλε

Ο τυπος στο βιντεο πλησιαζει τον λαγο και εχει χεστει πριν καν τον δει να φευγει απο την αγωνια του
Βγαζει ματια οτι του τρεμουν τα χερια
Δεν θα τον επερνε ουτε αν του εριχνε καθιστα!
Οταν καταλαβει οτι ειναι απλα μια βολη θα αρχισει να τους περνει….
 
Βγαζει ματια οτι του τρεμουν τα χερια
Δεν θα τον επερνε ουτε αν του εριχνε καθιστα!
Οταν καταλαβει οτι ειναι απλα μια βολη θα αρχισει να τους περνει….
Τον εχασε γιατι σκεφτοταν οτι τον τραβουν βιντεο και δεν πρεπει να τον χασει
 
Τον εχασε γιατι σκεφτοταν οτι τον τραβουν βιντεο και δεν πρεπει να τον χασει
Φετος εκανα μια δουλεια σε ενα φιλο και δεν επερνα χρηματα και μου εφερε λιγο αργοτερα μια καμερα κεφαλιου που ειχε γιατι αυτος πηγε σε πιο νεο μοντελο

Την εβαλα και δοκιμασα να κυνηγησω
Πρωτον δεν την ανεχομουν στο κεφαλι και δευτερο μου προκαλουσε νευρικοτητα και αγχος αντι μα χω το νου μου στο κυμηγι να πρεπει να την ανοιξω κλπ και αν θα πιασει το πλανο κλπ
Εχασα πουλια εξαιτιας της

Οποταν τελος καμερα

Παραδεχομαι οσους μπορουν να κυνηγανε με μια καμερα στο κεφαλι
Εμενα μου φανηκε πολυ δυσκολο και πολυ αγχωτικο
 
Φετος εκανα μια δουλεια σε ενα φιλο και δεν επερνα χρηματα και μου εφερε λιγο αργοτερα μια καμερα κεφαλιου που ειχε γιατι αυτος πηγε σε πιο νεο μοντελο

Την εβαλα και δοκιμασα να κυνηγησω
Πρωτον δεν την ανεχομουν στο κεφαλι και δευτερο μου προκαλουσε νευρικοτητα και αγχος αντι μα χω το νου μου στο κυμηγι να πρεπει να την ανοιξω κλπ και αν θα πιασει το πλανο κλπ
Εχασα πουλια εξαιτιας της

Οποταν τελος καμερα

Παραδεχομαι οσους μπορουν να κυνηγανε με μια καμερα στο κεφαλι
Εμενα μου φανηκε πολυ δυσκολο και πολυ αγχωτικο
Εγω κυνηγω πολλες φορες με δυο καμερες.
Μια στο κεφαλι και μια στο οπλο.
Δεν με ενοχλουν καθολου ουτε με νοιαζει και τοσο τι θα καταγραψουν.
Αυτη στην καννη, μεγαλος ρουφιανος...σου δειχνει πολλα λαθη να βελτιωσεις.
Φορεσε την στα εκπαιδευτικα για να τη συνηθισεις και δοκιμασε του χρονου στο κυνηγι.
Ειναι ωραιο να κρατας αρχειο.
Ειδικα με τα σκυλια που εχουν φυγει απο τη ζωη...
 
Χρισταρα
Πριν αρκετα χρονια
Ενας θειος της γυναικας δεν ηταν στην χρονια του
Δεν σταυρωνε λαγο ενω πριν ο ανθρωπος ηταν καλο ντουφεκι
Καθε βδομαδα εχανε λαγο
Μου το ελεγαν καθε βδομαδα εχασε εχασε εχασε
Μια μερα νευριαζω και τον αρχιζω τα στολιδια
Και τι ειναι ο λαγος και πως τους χανεις ετσι και δεν γινεται και δεν χανονται και ενα σωρο και…..
Δεν ξαναπετυχα λαγο εκεινη την χρονια!!!!
Οτι κοροιδεψα το παθα…..
Αχαστους λαγους τους εχανα……
Απο τοτε ποτε δεν εχω ξαναπει σε κανεναν για την αστοχια του
Ολα χανονται και ολα περνονται
Ολοι θα χασουμε φιλε μου καλε

Ο τυπος στο βιντεο πλησιαζει τον λαγο και εχει χεστει πριν καν τον δει να φευγει απο την αγωνια του
Βγαζει ματια οτι του τρεμουν τα χερια
Δεν θα τον επερνε ουτε αν του εριχνε καθιστα!
Οταν καταλαβει οτι ειναι απλα μια βολη θα αρχισει να τους περνει….
Γεια σου Χρύσανθε, χάρηκα που τα ξαναλέμε! Καλή Σαρακοστή με υγεία!
Ο τύπος ούτε να περπατήσει δεν μπορούσε, κόντευε να πέσει μες το ίσωμα.Εννοείταιι πως πλάκα κάνουμε, ξέρω κι εγώ άτομα που βαράνε καλά στο λαγό και δεν μπορούσαν να καρπωθούν μετά.Είναι ψυχολογικό το θέμα, πρέπει να σε πάει καλά από την αρχή όπως στα πιο πολλά θέματα.Στρατό μπεις; Πρέπει να κάνεις καλή εντύπωση εξαρχής και να τους κερδίσεις, αλλιώς θα έχει γλέντι.Και άλλα παραδείγματα που δεν είναι της παρούσης.
 
Last edited:
Εγώ εδώ τους παίρνω με 24γρ κένταυρος και την επανιέλα ρε γατάκι !😜😎View attachment 86941
Κοίτα, η κωλοφαρδία είναι μεγάλο προσόν! Αμα σου βαστάει σύρε με τα 24γρ και κανονικά σε λαγοκυνηγι. Να μην το πεις στον παππού σου όμως.....
 
Τι είδες ρε??? Εσύ δεν τα έχεις κλασει σε κανέναν λαγό ποτέ????
Κοίτα, η κωλοφαρδία είναι μεγάλο προσόν! Αμα σου βαστάει σύρε με τα 24γρ και κανονικά σε λαγοκυνηγι. Να μην το πεις στον παππού σου όμως.....
Του κλάσα 24άρια και έπεσε ρε...Κοίτα να δεις.Και μερικοί λένε ότι αυτά δεν σκοτώνουν ούτε τσίχλα, ένα τόδο δα μικρό πουλάκι.Γεια σου ρε Σάκαρε με τα δικά σου,την χήνα, πάντα στην επικαιρότητα είσαι!
 
Του κλάσα 24άρια και έπεσε ρε...Κοίτα να δεις.Και μερικοί λένε ότι αυτά δεν σκοτώνουν ούτε τσίχλα, ένα τόδο δα μικρό πουλάκι.Γεια σου ρε Σάκαρε με τα δικά σου,την χήνα, πάντα στην επικαιρότητα είσαι!
Ποιος είπε ότι δεν σκοτώνουν??? Έχω πάρει και εγώ λαγό με 24αρια αλλά τον πάτησα με την γαλοτσα και σηκώθηκε και έφυγε προς το καθαρό και του έριξα στα 10-12 μέτρα και την πήρε όλη σβέρκο κεφάλι. Υπό προϋποθέσεις (κωλοφαρδες) τα σκητακια ναι τον στέλνουν αψαλτο τον λαγό....
 
Back
Top