Λαγός

Τα σκυλιά με την τουφεκια τρελενοντε και ψάχνουν φυγή φίλε άσε που καιs το πόστο σου έκτοs από αυτά θήραμα είναι μόνο ο λαγοs οι λαγαδεs καταλαβαινουν

Τα ΚΑΛΑ λαγοσκυλα οπου και να τον πανε τον λαγο....παντα τον γυριζουν στα ποστα.!!!!
Αυτό πρέπει να είναι ένας από τους μύθους που σχετίζονται με το κυνήγι. Μάλλον το ορθόν είναι ότι ο λαγός πάει και τα λαγόσκυλα ακολουθούν. Σκέψου ότι μερικές φορές ο λαγός πάει και 1χλμ μπροστά από τα σκυλιά σε μια δύσκολη ημέρα. Όσο τα σκυλιά τον σφίγγουν και επιμένουν, κάποια στιγμή θα περάσει από καρτέρι, εφόσον βέβαια τα καρτέρια έχουν στηθεί σωστά.
 
Αυτό πρέπει να είναι ένας από τους μύθους που σχετίζονται με το κυνήγι. Μάλλον το ορθόν είναι ότι ο λαγός πάει και τα λαγόσκυλα ακολουθούν. Σκέψου ότι μερικές φορές ο λαγός πάει και 1χλμ μπροστά από τα σκυλιά σε μια δύσκολη ημέρα. Όσο τα σκυλιά τον σφίγγουν και επιμένουν, κάποια στιγμή θα περάσει από καρτέρι, εφόσον βέβαια τα καρτέρια έχουν στηθεί σωστά.


Τασο καλη σου μερα. Κοιτα ολοι εχουμε τις αποψεις μας.....ολες σεβαστες.......και ολες διαφορετικες....εμεις οι
λαγαδες με πρωτον τον εαυτο μου ειμαστε ισχυρογνωμονες......δεν εχω διαθεση να ερθω με κανεναν συναδελφο
σε αντιπαραθεση.....δεν εχει νοημα.... ας κρατησει ο καθε ενας τις αποψεις του και ας πορευτει με αυτες. Εγω
απο μερια μου ευχομαι σε ολους καλα κυνηγια ......και επιτυχιες!!!! :)
 
Τα σκυλιά με την τουφεκια τρελενοντε και ψάχνουν φυγή φίλε άσε που καιs το πόστο σου έκτοs από αυτά θήραμα είναι μόνο ο λαγοs οι λαγαδεs καταλαβαινουν

Τα ΚΑΛΑ λαγοσκυλα , οταν τσιτωνουν τον λαγο ( ειναι σε διωξη ) ομοβροντια πυροβολικου να πεσει.....χαμπαρι
δεν παιρνουν.!!!! Τα ΚΑΛΑ λαγοσκυλα οπου και να τον πανε τον λαγο....παντα τον γυριζουν στα ποστα.!!!!
Τα ΚΑΛΑ λαγοσκυλα σκοτωθει ....δεν σκοτωθει ο λαγος παντα γυριζουν πισω εκει που τα αμολησες.!!!
Με τετοια σκυλια κυνηγαει η παρεα μου.....υπαρχουν σκυλια........... και σκυλια......
Με πόσα σκυλιά στο βουνό κυνηγάτε τον λαγό Νικόλα ;
 
Έκανα την αρχή επιτέλους!
View attachment 3983

Η μέρα ήταν όπως έπρεπε για λαγό κυνήγι!
Λίγο αεράκι με συννεφιά!
Παρέα με τον πατέρα πήραμε δύο λαγουδάκια!
Ο δεύτερος δεν ήταν για φωτογράφιση.. :)
Μπράβο Μύρο!
Ωραίος λαγός και το πλαγιόκαννο όλα τα λεφτά.
 
Έκανα την αρχή επιτέλους!
View attachment 3983

Η μέρα ήταν όπως έπρεπε για λαγό κυνήγι!
Λίγο αεράκι με συννεφιά!
Παρέα με τον πατέρα πήραμε δύο λαγουδάκια!
Ο δεύτερος δεν ήταν για φωτογράφιση.. :)
Μπραβο παιχτουρα!!! Ο δευτερος ο ερμος θα ηταν πολυ κοντα και καταλαβαινω τι θα εγινε....
 
Έκανα την αρχή επιτέλους!
View attachment 3983

Η μέρα ήταν όπως έπρεπε για λαγό κυνήγι!
Λίγο αεράκι με συννεφιά!
Παρέα με τον πατέρα πήραμε δύο λαγουδάκια!
Ο δεύτερος δεν ήταν για φωτογράφιση.. :)
Ωραίος ο Μύρος.....Καλοφάγοτος...
 
Back
Top