Λάδια καθαρισμού και συντήρησης

Τζιουυυυυντα'ι'α‼️😆
Πάει ένας αγρότης με τον γιό του να αγοράσει τρακτέρ.
Λέει ο πωλητής με προφορά λόρδου ... αυτό είναι το νέο μοντέλο της John Deere.
Τι λέει τούτους ρωτάει ο παππούς.
Επαναλαμβάνει το ίδιο με προφορά και ο γιός.

Τι τζώνη ντιρ και μαλακίες ρε, ντζουντίρια τα λέν' 🤣

ps
Τι έγραψες στο ποστ ; Κάνε μετάφραση ...
 
Τι παίζει με το ballistol; Πήρα σήμερα ένα μπουκαλάκι
Τίποτα για μένα ένα από τα καλύτερα clp που υπάρχουν. Όχι πως τα έχω δοκιμάσει όλα αλλά δεν χρειάζεται κιόλας αφού απο αυτό είμαι 100% ικανοποιημένος. Κάνει για όλα τα υλικά άφοβα, είναι κατασκευασμένο απο φαρμακευτικά έλαια και μπορείς μέχρι και σε πληγή να το βάλεις για απολύμανση και ειναι οικολογικό. Το μόνο αρνητικό ειναι ότι δεν μυρίζει ωραία αλλά και όλα τα άλλα λάδια που έχω δοκιμάσει απαίσια μυρίζουν.
 
Τίποτα για μένα ένα από τα καλύτερα clp που υπάρχουν. Όχι πως τα έχω δοκιμάσει όλα αλλά δεν χρειάζεται κιόλας αφού απο αυτό είμαι 100% ικανοποιημένος. Κάνει για όλα τα υλικά άφοβα, είναι κατασκευασμένο απο φαρμακευτικά έλαια και μπορείς μέχρι και σε πληγή να το βάλεις για απολύμανση και ειναι οικολογικό. Το μόνο αρνητικό ειναι ότι δεν μυρίζει ωραία αλλά και όλα τα άλλα λάδια που έχω δοκιμάσει απαίσια μυρίζουν.
Αα μάλιστα. Δεν τα γνώριζα όλα αυτά .
Σε ευχαριστώ πολύ. Θα το δοκιμάσω στην Benelli.
 
Πάει ένας αγρότης με τον γιό του να αγοράσει τρακτέρ.
Λέει ο πωλητής με προφορά λόρδου ... αυτό είναι το νέο μοντέλο της John Deere.
Τι λέει τούτους ρωτάει ο παππούς.
Επαναλαμβάνει το ίδιο με προφορά και ο γιός.

Τι τζώνη ντιρ και μαλακίες ρε, ντζουντίρια τα λέν' 🤣

ps
Τι έγραψες στο ποστ ; Κάνε μετάφραση ...
Ιούδα ‼️έτσ δεν Τουν λεν❓😆
 
Ανάμεσα στο napier το g96 και το super lube ως λάδι καθαρισμού και συντήρησης, ποιο προτείνετε?
Νομίζω το super lube είναι λάδι συντήρησης. Τα άλλα δύο CLP είναι εξίσου καλά και τα δύο. Η επιλογή είναι καθαρά βάση τιμής και ποσότητας στη συσκευασία. Όποτε μεταξύ των δύο, το φθηνότερο από τα δύο.
 
Το μόνο αρνητικό ειναι ότι δεν μυρίζει ωραία αλλά και όλα τα άλλα λάδια που έχω δοκιμάσει απαίσια μυρίζουν.
Το Ballistol ειναι απο τα καλυτερα λαδια με τη χειρότερη μυρωδιά μακράν απο τα υπόλοιπα ... αυτό, και το κουνάβι παιζουν στη ιδια κατηγορια!!
Όσο για τα υπόλοιπα λαδια, δεν παίζουν σε αυτό το γήπεδο ... πχ το superlube, το βαζεις και για αποσμητικό και γυρνούν τα γκομενάκια στο διάβα σου... :D.yel.
...τη μπόχα του Ballistol όμως, κανένα ! .RESPECT.

Νομίζω το super lube είναι λάδι συντήρησης. Τα άλλα δύο CLP είναι εξίσου καλά και τα δύο. Η επιλογή είναι καθαρά βάση τιμής και ποσότητας στη συσκευασία. Όποτε μεταξύ των δύο, το φθηνότερο από τα δύο.
...και το superlube βγάζει cpl ...
 
Last edited:
Τι παίζει με το ballistol; Πήρα σήμερα ένα μπουκαλάκι

Πολύ καλό το βαλιστολ το μόνο αρνητικό όπως σου είπαν και τα παιδιά είναι ότι μυρίζει πολύ. Το ναπιερ είναι και αυτό πολύ καλό, δεν έχεις θέμα με ξυλα-πλαστικα και δεν μυρίζει κιόλας.
 
Το Ballistol ειναι απο τα καλυτερα λαδια με τη χειρότερη μυρωδιά μακράν απο τα υπόλοιπα ... αυτό, και το κουνάβι παιζουν στη ιδια κατηγορια!!
Όσο για τα υπόλοιπα λαδια, δεν παίζουν σε αυτό το γήπεδο ... πχ το superlube, το βαζεις και για αποσμητικό και γυρνούν τα γκομενάκια στο διάβα σου... :D.yel.
...τη μπόχα του Ballistol όμως, κανένα ! .RESPECT.


...και το superlube βγάζει cpl ...
Αυτό που μου κάνει εντύπωση στο superlube είναι η αντοχή του σε υψηλές θερμοκρασίες
 
Δεν είναι γρασσο υψηλών θερμοκρασιών, μην τα μπερδεύεται. Ένα κανονικό γρασσο γενικής χρήσης είναι.
Τότε τι να πουν το antiseize Permatex με 840oC και το Ceramic paste της LiquiMoly με 1400οC.
Για το cpl της superlube, το σπρέι έγραφα Γιάννη...γράφει πίσω στο μπουκάλι -45 έως +232 c
 
Last edited:
Back
Top