Κυνηγετική Γωνιά - Αρχείο

Status
Not open for further replies.
Καλημέρα παιδιά κ καλό μήνα, ρε παιδιά ξέρουμε κανένα ψυχίατρο για ένα φίλο που θέλει να κάνει ανανέωση άδειας? Σε παθολόγο που θέλει τον έστειλα αλλά θέλει κ ψυχίατρο με τους νέους κανόνες. Περιοχή Νίκαια, κορυδαλλο, Πειραιά αν ξέρει κάποιος
 
Μακαρι και ηταν ετσι!!!! Οχι απαγορευεται εκτος κυνηγετικης περιοδου.....ακομα και αν εχεις θεωρημενη
την σκοπευτικη σου αδεια.. Το εχω ''ψαξει''......το δασαρχειο....σε παραπεμπει στην αστυνομια....η αστυνομια
στο δασαρχειο....ο κυνηγετικος συλλογος....σηκωνει τα ''χερια ψηλα''.....δεν ξερει τι του γινεται..... το
δασαρχειο δεν σου δινει ''αδεια''.....η αστυνομια λεει εαν μας καλεσουν θα σε αρπαξουμε...θελει ''ειδικο''
χωρο..... Τους ρωτησα εαν μπορω να πηγαινω στο πεδιο βολης του στρατου....εκει θελει αδεια απο τον
διοικητη του στρατοπεδου....με λιγια λογια ''ακρη'' δεν εβγαλα.....και με ακομα ποιο λιγα λογια....ενα μπαχαλο....
Μονο σε χωρο του επισημου σκοπευτηριου μπορεις να κανεις προπονηση φιλε μου!!!!
Ευχαριστώ! Σκοπευτή άδεια δεν έχω, κυνηγός είμαι και σκέφτομαι πως θα γίνει να τουφεκαω όλη μέρα
 
Καλησπέρα σε ολους.....

Σήμερα έκανα μια εξόρμηση για τσίχλες....
Τσίχλες είπα??φτουουουου....
Καλογηρια ήθελα να πω......
Πήγα στο ίδιο μέρος που είχα παει την προηγουμενη φορά κ αυτή την φορά βρήκα μπόλικα,καθοτι είναι η ιδανικές μέρες,φύτρωσαν κ αυτα που είχα κόψει ........


IMG_20210306_165928.jpg

Μια μικρή "αποικία"......
IMG_20210306_111927.jpg

Και το χωριό μου απο ψηλά........

IMG_20210306_120201.jpg
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top