Κυνηγετική Γωνιά - Αρχείο

Status
Not open for further replies.
Καλησπέρα παίδες. ...εκείνο που με απασχολεί πιο πολύ είναι ότι σε καιρό ειρήνης είμαστε κατά κάποιο τρόπο φυλακισμένοι. ...
Να δούμε τι μας έχουν φυλαγμένο για μετά Γιάννη
Αυτό το μετά με φοβίζει εμένα τα σπασμένα πάλι εμείς θα τα πληρώσουμε
 
Κατέβηκα σήμερα Καλαμάτα για τις ελιές. Στο δρόμο έκανα μια παράκαμψη να βρεθώ λίγο στα έλατα. Οι δενδροτσιχλες παίζανε γύρω μου. Κατεβαίνοντας και αμέσως μετά την Τρίπολη σούρουπο μια μπεκάτσα σηκώθηκε και χόρευε μπροστά μου, στην εθνικη οδο. Φτάνοντας κοντά στο χωριο πέφτω σε ένα κοπάδι αγριογούρουνα με 3 μεγάλα και πολλά μικρά που καθόντουσαν στραβωμενα και με κοίταζαν. Μετά να και ένας λαγός έφυγε αριστερά στην ανηφόρα.
Τι γίνεται. Άλλαξε η φύση.
 
Κατέβηκα σήμερα Καλαμάτα για τις ελιές. Στο δρόμο έκανα μια παράκαμψη να βρεθώ λίγο στα έλατα. Οι δενδροτσιχλες παίζανε γύρω μου. Κατεβαίνοντας και αμέσως μετά την Τρίπολη σούρουπο μια μπεκάτσα σηκώθηκε και χόρευε μπροστά μου, στην εθνικη οδο. Φτάνοντας κοντά στο χωριο πέφτω σε ένα κοπάδι αγριογούρουνα με 3 μεγάλα και πολλά μικρά που καθόντουσαν στραβωμενα και με κοίταζαν. Μετά να και ένας λαγός έφυγε αριστερά στην ανηφόρα.
Τι γίνεται. Άλλαξε η φύση.
Όχι, άλλαξε η τύχη σου!
 
Κατέβηκα σήμερα Καλαμάτα για τις ελιές. Στο δρόμο έκανα μια παράκαμψη να βρεθώ λίγο στα έλατα. Οι δενδροτσιχλες παίζανε γύρω μου. Κατεβαίνοντας και αμέσως μετά την Τρίπολη σούρουπο μια μπεκάτσα σηκώθηκε και χόρευε μπροστά μου, στην εθνικη οδο. Φτάνοντας κοντά στο χωριο πέφτω σε ένα κοπάδι αγριογούρουνα με 3 μεγάλα και πολλά μικρά που καθόντουσαν στραβωμενα και με κοίταζαν. Μετά να και ένας λαγός έφυγε αριστερά στην ανηφόρα.
Τι γίνεται. Άλλαξε η φύση.
Άντε και του χρόνου θα μας κυνηγάνε κι όλας. .big smile.
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top