Κυνηγετική Γωνιά - Αρχείο

Status
Not open for further replies.
Σήμερα είμαι τεμπέλης (ρεπό) κ είπα να κάνω μια βόλτα προς τα έξω από την πόλη 1χλμ δηλαδή βγαίνωντας από την Αμαλιάδα....
Πέρασα μπροστά από αυτό το εγκατελειμένο κτήριο το οποίο δν πρόλαβε να λητουργίσει πάνω από 6 μήνες κ είπα να το φωτογραφίσω κ να το αναρτήσω.......

url=https://postimg.cc/64KsHRFH]
20190203-160542.jpg
[/url]











Πρόκειτε για την πρώην Βιοτεχνία Φυσιγγίων του Δημήτρη Καρδαρά όταν ανεγέρθει στην πόλη της Αμαλιάδα περίπου το 1980 για την οποία οι κάτοικοι τότε λόγο του μεγάλου νέφους και της δισοσμίας που διμιουργούνταν κατά το έργο της επιχείρησεις παραπονέθεικαν......Διότι εκτός από βιοτεχνία φυσιγγίων ήταν και χυτήριο μπαταριών διότι έλιωνε τις παλιές μπαταρίες που περιέχουν μόλυβδο και έπειτα έφτιαχνε σκάγια...Μάζεψαν λοιπόν υπογραφές και έκλεισαν αυτή την επιχείρηση επιδεί υπήρχε κύνδινος μόλυνσης....
Έπειτε άνοιξε στον Πύργο νέα βιοτεχνία και εκεί στεγάζεται ως σήμερα...!!
 
Σήμερα είμαι τεμπέλης (ρεπό) κ είπα να κάνω μια βόλτα προς τα έξω από την πόλη 1χλμ δηλαδή βγαίνωντας από την Αμαλιάδα....
Πέρασα μπροστά από αυτό το εγκατελειμένο κτήριο το οποίο δν πρόλαβε να λητουργίσει πάνω από 6 μήνες κ είπα να το φωτογραφίσω κ να το αναρτήσω.......

url=https://postimg.cc/64KsHRFH]
20190203-160542.jpg
[/url]











Πρόκειτε για την πρώην Βιοτεχνία Φυσιγγίων του Δημήτρη Καρδαρά όταν ανεγέρθει στην πόλη της Αμαλιάδα περίπου το 1980 για την οποία οι κάτοικοι τότε λόγο του μεγάλου νέφους και της δισοσμίας που διμιουργούνταν κατά το έργο της επιχείρησεις παραπονέθεικαν......Διότι εκτός από βιοτεχνία φυσιγγίων ήταν και χυτήριο μπαταριών διότι έλιωνε τις παλιές μπαταρίες που περιέχουν μόλυβδο και έπειτα έφτιαχνε σκάγια...Μάζεψαν λοιπόν υπογραφές και έκλεισαν αυτή την επιχείρηση επιδεί υπήρχε κύνδινος μόλυνσης....
Έπειτε άνοιξε στον Πύργο νέα βιοτεχνία και εκεί στεγάζεται ως σήμερα...!!
Ωραίος ο Κωστας! Ούτε που το είχα ακούσει!
 
Ηθελα να ηξερα τι κανεις εκει τριγυρω...yelling..yelling.
Τι να κάνω ρε φίλε......από κουταβι μεχρι να ανοίξω τα μάτια έφυγα και τώρα που ξαναγύρισα έχω πάρει τους καμπους, τα παραθαλάσσια και τα ημιορεινά σβαρνα.....sarcastic.
Ευτυχώς που είναι και ο Κώστας και μαθαίνω τίποτα!:D
 
Xαιρετω την παρεα.
Έχω ακούσει και χειρότερα, και μάλιστα από (υποτίθεται) πιο "ειδικούς" , όπως από αστυνομικούς
Παω και εγω να δηλωσω ενα φλομπερ....παιρνω και το οπλο μαζι μου.Το κοιταει ο ειδικος:D
Τι σφαιρα παιρνει μου λεει,ειναι λειοκανο απανταω και του δειχνω ενα ριγμενο,βλεπει τον καλυκα:eek:
Παω να παρω την αδεια και βλεπω οτι εχει γραψει 9mm.Ρε παιδια τα φλομπερ ειναι 6mm!!
Δεν πειραζει μου λεει......αρκει που εχει τα σωστα νουμερα.sarcastic.
 
Καλησπέρα παλικάρια, εγώ δεν παραπονιέμαι για τον καιρό γιατί μου έδωσε την ευκαιρία να πάρω αγκαλιά την κόρη μου και να χουχουλιάσουμε.
Άρα φίλε Δημήτρη εισουν στο πιο όμορφο μέρος του κόσμου , την Αγκαλιά της . .shake hands..shake hands.
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top