Κυνηγετική Γωνιά - Αρχείο

Status
Not open for further replies.
O Koυγιας κανει μονο για διαβολοεβδομαδα με 500 μαυρους τριχερους.
Σαν την μυγα στα σκατα,οπου δολοφονος και ο κοντος κοντα.Οσο για τις
φανταστικες του γνωσεις περι οπλων,ερχεται δευτερος αφου ο ενας και
μοναδικος Σωμπολος ειχε πει το...Ο δραστης εριξε με καραμπινα δικανη.sarcastic.
Και ασχολούνται και με τέτοιες υποθέσεις είναι το θέμα... ο ένας δίκανο διασποράς ο άλλος διμούτσουνη καραμπίνα... .hair.peng
 
Καλησπέρα ... Εντάξει ρε παιδιά, δικηγόρος ο ένας, δημοσιογράφος ο άλλος ... δικαιολογούνται ... .yel.
Προσωπικά, έχω πάψει εδώ και πολλά χρόνια να εκπλήσσομαι από κάτι τέτοια "μαργαριτάρια" ... Έχω ακούσει και χειρότερα, και μάλιστα από (υποτίθεται) πιο "ειδικούς" , όπως από αστυνομικούς να βαφτίζεται "περίστροφο" το ημιαυτόματο πιστόλι ... π.χ. "περίστροφο Luger" ....yel. - ή να μιλάνε για "διαμέτρημα 45 (ή 38 κλπ) χιλιοστών" :eek:o_O
Εξάλλου ξέρετε ότι είμαστε η μόνη χώρα στον κόσμο που ονομάζουμε "καραμπίνες" τα ημιαυτόματα και τα επαναληπτικά λειόκαννα; Και μάλιστα επισήμως (βλ. ΑΚΚΟ) κι όχι μόνο στην καθομιλουμένη. ;)
https://el.wikipedia.org/wiki/Καραμπίνα
https://www.britannica.com/technology/carbine-weapon
 
Εχουμε σχεση με το αντικείμενο και αντιληφθήκαμε την π@π@ρι@ που ακούστηκε απο τον δικηγόρο. Κατω απο τον μανδύα της σοβαροφάνειας, φαντάζεστε πόσες μ@λ@κιες ακούμε γενικά χωρις να τις αντιληφθούμε για θεματα που δεν εχουμε γνώσεις; think
 
την καλησπερα μου λιγο αργα...
αλλα ειχαμε συγκεντρωση ο συλλογος μας ΑΙΝΗΣΙΟ ΔΕΛΤΑ με τον δημαρχο μας και τους δασικους φορεις..
τα πραγματα ειναι δυσκολα....think
Δηλαδή Νικόλα τη εννοείς;;
 
Κουγιας για τη δολοφονία στη Κόρινθο: "του έριξε με φυσιγγια που είχαν 39 βόλια μέσα μόνο το ένα τον πήρε, του έριξε με κυνηγετικό δίκανο και έχει μεγάλη διασπορά δεν ήταν κυνηγετική καραμπίνα να είναι συγκεντρωτική ντουφεκια".... τι άλλη μαλακια θα ακούσω ακόμα.. η ασχετοσύνη πάει και έρχεται....



.terror..terror.
Στο S/Poze 4* & 3* είναι...Ότι πεις για γυφτάκια με BB & δράμια...!! .sarcastic..sarcastic.
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top