Κυνηγετική Γωνιά - Αρχείο

Status
Not open for further replies.
Καλησπερα Αρχοντες ;)
Επιστροφη απο την Ενδοδοντολογο με ενα μαγουλο πρισμενο και μουδιασμενο αφου με ταραξε στις ενεσεις .hair..hair.
Μου λεει μεχρι την Δευτερα που θα ξανα ερθεις θα προσεξεις την διατροφη σου .xm..xm.
Δηλαδη ? .xm..what.
Σουπες ψαρι βραστο και οχι πολλα δαγκωματα :eek::eek:
Γιατρε τις λεω την Κυριακη με περιμενει αγριογουρουνο στιφαδο .sarcastic..sarcastic.δεν υπαρχει περιπτωση να μην το δοκιμασω .sarcastic..sarcastic.
Ενταξει μου λεει αλλα προσεχε θα δαγκωνεις απο την αλλη πλευρα :p:p
 
Καλησπέρα στη παρέα. Κολόμερα σήμερα στη δουλειά, από το πρωί τα νεύρα στο κόκκινο, βρήκα και κάμποσους λαλακες μπροστά μου σήμερα.....αμάν είπα να μπω σπίτι μπας και ηρεμήσω αλλά εγώ φταίω που δεν πήρα άδεια από τη σημαία να ψάξω τις βασίλισσες μου. Μας τελείωσε και το βοριαδάκι και επιστρέψαμε στην αρρώστια του νοτια.
Το κερασάκι σήμερα σε ενα χωριό στα βόρεια που περνάνε τα φορτηγά τσιμα τσιμα σε κάποια σημεία μια καλόγρια να θέλει να πάμε πίσω δύο φορτηγά καμιά 50αριά μέτρα και όχι να κάνει εκείνη 10 μέτρα πίσω..........καλα μιλάμε έγινε της .......καλόγριας το κάγκελο .sarcastic.γίναμε στο χωριό θέαμα........pop.δέκα νοματαιοι να της λένε κάνε 10 μέτρα πίσω να ξεμπλοκαρουμε , τίποτα εκείνη .....τσιρκο εγινε εκει......sarcastic.
.sarcastic.
Αααααχχχχχχχ Κώστα μου ....μπεκατσόκαιρος.....shake hands.


Τι τους κάνει;........... το άλλο με το Τοτο το ξέρεις........sarcastic.

Άστο παιδί Κώστα......Ολυμπιακός μη γίνει, όλα τα άλλα βολεύονται.....sarcastic.
Έτσι έτσι Πανάθα, έχουμε τα χαλιά μάς βέβαια αλλά δεν πειράζει :eek:
Χρωστάς και μια εγχείριση στο εικοσαρακι του ζωχιου μίστερ να δούμε υλικά.
 
Καλησπερα σας ενα ντουζακι βαζω και ενα ντιμπλ και ερχομαι...
Ειναι το αγαπημένο μου και εχω πολυ καιρο να πιω.
Αν ειχα τώρα ενα μπουκάλι , στην κατάσταση που είμαι θα το χτύπαγα κι ας γινόμουν λιώμα.
.drunk.
 
Καλημέρα σας ... Έπεσε κι εδώ ο αέρας, έχουμε και λιακάδα ...
αν τα καταφέρω να την κοπανήσω νωρίτερα από τη δουλειά μπορεί να προλάβω για ένα σύντομο "απογεματινό" στο χωριό ... δεν ξέρω ... .xm.
Καλό ΠΣΚ σε όλους .....
Καλησπέρα σε όλους !
Τα κατάφερα τελικά, ίσα ίσα που πρόλαβα, ένα μισάωρο στο καρτέρι, 5.15' - 5.45' πήρα 3 τσίχλες. Θα μπορούσα ίσως 2-3 ακόμη, αν δεν χρειαζόταν να ανεβαίνω πεζούλες για να πάρω τις χτυπημένες, και ειδικά την 3η που έπεσε πάνω από την τελευταία πεζούλα και από την έξω μεριά του φράκτη από πλέγματα. Μου φάνηκε ότι έπεσε δίπλα στο πλέγμα, αλλά όταν σκαρφάλωσα εκεί και έψαχνα, τελικά την είδα ξερή 2-3 μέτρα πιο πάνω. Δεν την έφτανα ούτε εύρισκα εκεί κανένα μακρύ ξύλο να την τραβήξω, οπότε γύρισα και βρήκα ένα σημείο όπου έλυσα τα πλέγματα, πέρασα και την πήρα και μετά τα έδεσα ξανά. Έτσι έφαγα αρκετό χρόνο, αλλά αφού την έβλεπα δεν μου πήγαινε να την αφήσω να πάει χαμένη ... και αφού είχα ήδη 2 στην πουλιάστρα, δεν με ένοιαζε και πολύ να χτυπήσω κι άλλη... Ίσως αύριο πάλι ... 4 φυσίγγια (Tordo dispersante), 3 τσίχλες, ξερές και χωρίς αίματα, καλά ήταν ... και αρκετά ψηλά για φυσίγγια διασποράς θα έλεγα.
IMG_20180119_175123.jpg
 
Κουραση κουραση... Η αναοτυξη που λεγαμε! Τεσπα,ολοι ετσι ειμαστε.
Οερα απο τις λιγες προγραμματισμενες εξορμησεις, το καλο ειναι πως τον επομενο μηνα θα κανω μια εοισκεψη στον ψυλλακη για να φερω το συνθετικο κοντακι στα μετρα μου με μια μεθοδο που δεν την ειχα ακουσει ποτε! Αυτα μεχρι στιγμης οσον αφορα τη λατρεια μας. Οροβληματικο το γεγονος πως δεν εχω καταληξει τι θα γινει ακομα με την γρια ιταλιδα.
 
Κουραση κουραση... Η αναοτυξη που λεγαμε! Τεσπα,ολοι ετσι ειμαστε.
Οερα απο τις λιγες προγραμματισμενες εξορμησεις, το καλο ειναι πως τον επομενο μηνα θα κανω μια εοισκεψη στον ψυλλακη για να φερω το συνθετικο κοντακι στα μετρα μου με μια μεθοδο που δεν την ειχα ακουσει ποτε! Αυτα μεχρι στιγμης οσον αφορα τη λατρεια μας. Οροβληματικο το γεγονος πως δεν εχω καταληξει τι θα γινει ακομα με την γρια ιταλιδα.
Μάριε σε ποιά μέθοδο αναφέρεσαι ;
 
Μάριε σε ποιά μέθοδο αναφέρεσαι ;
Στο γυρισμα που λεγαμε δημητρη. Σε μενα δε νομιζω να χρειαστει. Μπορει να γινει και με καλεμι. Παντως η ουσια ριναι πως δεν ειχε περασει απο το μυαλο μου καν η οαρεμβαση σε συνθετικα.
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top