Κυνηγετικές Ειδήσεις

εμας περιμενουν να τους πουμε πως θα διαχειριστούν τα χρηματα που παίρνουν!!
αλήθεια εαν ζητησει καποιος οικομικο ελεγχο είναι δυνατών να γινει? θα υπάρχουν βιβλια, αποδείξεις τιμολογια εξοδα παραστασεων κτλ ολα πεντακαθαρίδης στον αφρό.
 
εμας περιμενουν να τους πουμε πως θα διαχειριστούν τα χρηματα που παίρνουν!!
αλήθεια εαν ζητησει καποιος οικομικο ελεγχο είναι δυνατών να γινει? θα υπάρχουν βιβλια, αποδείξεις τιμολογια εξοδα παραστασεων κτλ ολα πεντακαθαρίδης στον αφρό.
Νομίζω γίνεται έλεγχος από ορκωτό λογιστή.
Όχι ότι σημαίνει και κάτι αυτό ...
 
Εμενα αν μου έλεγαν δώσε 10€ τον χρόνο παραπάνω στην άδεια για να έχω σαν Ομοσπονδίας ένα μεγαλοδικηγορο να μοιράζει δεξια και αριστερά μηνύσεις στους βρωμοψυχους που έχουμε απέναντι μας τα έδινα με χαρά. 2 πακέτα τσιγάρα η ένα κουτάκι Λάμπρο τορντο είναι....
😍
Καράφλας ακούει over ?

10€x200.000 = 2.000.000€ ... πάρτε τα όλα αν κάνετε 1000 (κερδισμένες) αγωγές τον χρόνο ...
🤑🤑🤑🤑🤑🤑🤑🤑🤑
αυτό το είχαμε συζητήσει παλιότερα σε άλλο φόρουμ, αλλά δεν προχώρησε

Εγώ το είχα προτείνει και στον αείμνηστο Γιώργο Τσαγκανέλια, εκμεταλλευόμενοι και τον ΑΝΤΙΡΑΤΣΙΣΤΙΚΟ ΝΟΜΟ, αλλά θεώρησε (ορθά μάλλον) ότι σαν ΚΕΚ δεν θα έπρεπε να μπούμε σε νομικές διαμάχες

ισως ούτε η ΚΣΕ

αλλά όμιλοι φίλων κυνηγών, ο Ωρίων, ο ΣΣΚΦΠ ή άλλος θα μπορούσαν να το κάνουν (δεν μιλάω για παρασυλλόγους )
 
εμας περιμενουν να τους πουμε πως θα διαχειριστούν τα χρηματα που παίρνουν!!
αλήθεια εαν ζητησει καποιος οικομικο ελεγχο είναι δυνατών να γινει? θα υπάρχουν βιβλια, αποδείξεις τιμολογια εξοδα παραστασεων κτλ ολα πεντακαθαρίδης στον αφρό.
Νομίζω γίνεται έλεγχος από ορκωτό λογιστή.
Όχι ότι σημαίνει και κάτι αυτό ...
ΟΙ ΛΟΓΙΣΤΙΚΟΙ (κι όχι μόνο) ΕΛΕΓΧΟΙ ΠΟΥ ΓΙΝΟΝΤΑΙ ΣΤΙΣ ΟΡΓΑΝΩΣΕΙΣ ΜΑΣ ΕΙΝΑΙ Α Υ Σ Τ Η Ρ Ο Τ Α Τ Ο Ι

και γίνονται συνεχώς κάθε χρόνο
 
ΟΙ ΛΟΓΙΣΤΙΚΟΙ (κι όχι μόνο) ΕΛΕΓΧΟΙ ΠΟΥ ΓΙΝΟΝΤΑΙ ΣΤΙΣ ΟΡΓΑΝΩΣΕΙΣ ΜΑΣ ΕΙΝΑΙ Α Υ Σ Τ Η Ρ Ο Τ Α Τ Ο Ι

και γίνονται συνεχώς κάθε χρόνο
Δημοσιευονται καπου, μπορουμε να τις δουμε στη διαυγεια ή κατι παρομοιο?
 
Νομίζω γίνεται έλεγχος από ορκωτό λογιστή.
Όχι ότι σημαίνει και κάτι αυτό ...
Λυτό ακριβώς 'Όχι ότι σημαίνει και κάτι αυτό" ο ελεγκτής θα κοιτάξει εάν υπάρχουν παραστατικά ( δλδ αποδείξεις) τώρα αν πάρουμε παράδειγμα μια εκδήλωση ( γενική συνέλευση) παρουσιαζεις μια απόδειξη παροχών απο το ξενοδοχείο και κανείς δεν μπορεί να ελέξει αν εχει υπερ κοστολογηθεί η εκδήλωση και αν δεν εχει καταλήξει καποιο ποσόν στις τσέπες κάποιου.
 
Λυτό ακριβώς 'Όχι ότι σημαίνει και κάτι αυτό" ο ελεγκτής θα κοιτάξει εάν υπάρχουν παραστατικά ( δλδ αποδείξεις) τώρα αν πάρουμε παράδειγμα μια εκδήλωση ( γενική συνέλευση) παρουσιαζεις μια απόδειξη παροχών απο το ξενοδοχείο και κανείς δεν μπορεί να ελέξει αν εχει υπερ κοστολογηθεί η εκδήλωση και αν δεν εχει καταλήξει καποιο ποσόν στις τσέπες κάποιου.
Ακριβώς ... ΕΣΟΔΑ-ΕΞΟΔΑ και τα αντίστοιχα παραστατικά.

Αν τους καπνίσει να κάνουν μια έρευνα για ύπαρξη λιονταριών στην Ελλάδα και κοστίσει 30.000€ και υπάρχει το παραστατικό ο ορκωτός δεν μπορεί να πει τίποτα.
Εμείς όμως θα πούμε ότι είναι μ@λάκες αχαχαχα
.sarcastic.

Έτσι το σκέφτομαι ... αν κάνω λάθος μου λέτε ...
 
Που Μάριε ???
Από το 2009/2010 οι ετήσιοι ισολογισμοί εταιρειών και οργανώσεων πρέπει να αναρτώνται στις ιστοσελίδες τους, μια και η υποχρεωτική δημοσίευση σε εφημερίδες καταργήθηκε. Τα 3-4 πρώτα χρόνια μετά το 2010 το έκαναν όλες οι εταιρίες, σήμερα, μόνο οι αληθινά σοβαρές. Το ερώτημα είναι, έχει η ΚΣΕ ιστοσελίδα δικιά της;
 
Όπως έγραψε ο Μάριος σε ένα άλλο θέμα, έχουμε μπροστά μας τον λαγό και εμείς ψάχνουμε ντορο. Όλα επηρεάζουν αρνητικά την βιοποικιλοτητα και το οικοσύστημα, γεωργια, βιομηχανία, κινητήρες κλπ. Αυτό ομως που όλοι αυτοί οι σοφοί ,ειδικοί, ευαίσθητοι δεν αναφέρουν ποτέ, και σε παγκόσμια κλίμακα δεν συζητιέται καν, είναι η πληθυσμιακή έκρηξη σε Ασία, Αφρική, το μεγαλύτερο πρόβλημα για το μέλλον του πλανήτη . Με 10 δις ανθρώπους και συνεχόμενη <αναπτυξη> σε λίγα χρόνια από τώρα, δεν θα περισσεύει χώρος για την άγρια ζωή. Σε λίγο περισσότερα ,δεν θα υπάρχει χώρος ούτε για ανθρώπινη ζωή.
 
Back
Top