Κυνηγετικές Ειδήσεις

Όποτε τέλος η παράταση που αρχικά είχε δωθεί...

Κάποιοι μην μπορώντας να αντέξουν τα έξοδα για όλα αυτά σταμάτησαν τα όπλα κ τα φυσίγγια μόλις άκουσαν αυτην την είδηση..
Τώρα θέλω να δω πόσοι θα αντέξουν που από ότι φαίνεται γίνεται πραγματικοτητα κ που όσα δεν έχουν μέσα κ είδη αλιείας δουλεύουν για όσο διαρκεί η κυνηγετική περιοδος...

Μην κοροϊδευόμαστε κ μην μας κοροϊδεύουν....
Αν τους ενδιέφερε η δήθεν..ασφάλεια των πολιτων θα ξεκινούσαν από αλλά πραγματα κ οχι απλά θα ξεκινουσαν αλλά θα σάρωναν στην κυριολεξία........
Αλλά σε αυτή την χώρα τα νόμιμα ξαφνικά γίνονται παράνομα κ τα παράνομα παραμένουν νόμιμα...

Στο στόχαστρο είναι ο κυνηγός κ ότι άλλο τον περιτριγυρίζει......

Τι άλλο να πουμε?
Να πουμε κ για τα..μελλοντικα ατσάλινα σκάγια (κ ότι άλλο υλικό εκτός μολύβδου) κ τι επιπτώσεις θα έχει για ολους εμας....
Ακουω κάποιους συναδέλφους που κοιτάνε για αγορά νέου όπλου η μεταχειρισμενου να ψάχνουν αν έχει πιστοποίηση για ατσάλινα ή να ρωτάνε για το όπλο που ήδη έχουν....
Καθίστε πρωτα να δείτε τις τιμές αυτών των πυρομαχικων κ αν σας συμφέρει για τα κυνήγια που κάνετε κ μετα βλέπετε.......


Και αν όλα αυτά ετοιμάζονται να ισχύσουν
Φανταστείτε κ τι άλλο εχουμε να δουμε στο μέλλον.....
Το έχω γραψη και σε αλλο ποστ εδώ υπήρχαν 3 μαγαζιά με κυνηγιτηκα εκλησαν τα 2 το 3 σταματάει τα κυνηγιτηκα πραγματα γιατί δεν του ανανεώνουν την άδεια για φυσηγγια και οπλα ανά δεν βάλει Τα πραγματα που θέλουν τα μπουρδελο με κοστος 30 χιλιάδες € που να τα βρει ο άνθρωπος έτσι μόνο για ψαρεμα θα εχει πραγματα
 
με κοστος 30 χιλιάδες € που να τα βρει ο άνθρωπος
Αυτό ακριβώς θέλουν,να μην μπορεί να τα βρει κ να έχουν να τα διαθέσουν όσο το δυνατόν λιγότεροι....

Εμείς δόξα τον Θεό κάτι προλάβαμε...
Αλίμονο στα νέα παιδια που θέλουν να ασχοληθούν με το κυνήγι.....
Εγώ αυτό εχω να πω....
 
Αυτό ακριβώς θέλουν,να μην μπορεί να τα βρει κ να έχουν να τα διαθέσουν όσο το δυνατόν λιγότεροι....

Εμείς δόξα τον Θεό κάτι προλάβαμε...
Αλίμονο στα νέα παιδια που θέλουν να ασχοληθούν με το κυνήγι.....
Εγώ αυτό εχω να πω....
Ήθελα να ήξερα η ΠΕΒΕΚΕ τι κάνη για αυτό
 
Για να κάνουνε ιδιωτικό το κυνήγι μιλησανε αφού εκεί είναι και η κονόμα αλλά για το θέμα Άργος καμία ομιλία και περιμένουμε εμείς κάτι να γίνει...Αλλά το γλείψιμο πάει σύννεφο...Φίλε Γραμμο ξεκινά εσύ να βρίζεις και έρχομαι και εγώ μαζί σου να μπαναριστω και γω....Ελεοςςςςς.hair.
 
Αυτομπανάρομαι,γιατί θα βρίσω,πολύ άσχημα.
Αhttps://www.kynigesia.gr/epikairotita/kopi-pitas-kse-to-floyri-epese-stoys-kynigoys-vinteo/
Παραδόξως κανένας δεν αναφέρθηκε στα προβλήματα του κυνηγίου, όπως είναι ο νόμος «Άργος» καθώς και οι παράλογες απαγορεύσεις.

Και γιατί να αναφερθούν και να χαλάσουν την ωραία ατμόσφαιρα;
Έφαγαν, ήπιαν, έβγαλαν και τις καθιερωμένες φωτογραφίες, πλήρωσαν και οι κυνηγοί τον λογαριασμό
Όλα έγιναν όπως έπρεπε,άντε να είναι καλά και του χρόνου να το ξανακάνουν.....
 
Η ηγεσία της ΚΣΕ, κάνει την δουλειά της όπως πολύ καλά την ξέρει. Εκείνο όμως που είναι εξίσου λυπηρό, είναι ότι δεν υπήρξε κανείς από τους παρευρισκόμενους κυνηγούς να διαμαρτυρηθεί για την πραγματικότητα.
 
Η ηγεσία της ΚΣΕ, κάνει την δουλειά της όπως πολύ καλά την ξέρει. Εκείνο όμως που είναι εξίσου λυπηρό, είναι ότι δεν υπήρξε κανείς από τους παρευρισκόμενους κυνηγούς να διαμαρτυρηθεί για την πραγματικότητα.
Δωσέ καρέκλα στον Έλληνα τα ξεχνάει ολλα
 
Back
Top