Κυνηγετικές Ειδήσεις-Αρχείο

Status
Not open for further replies.
η ρυθμιστική κάθε χρόνο βόλευε και βολεύει αφάνταστα την ΚΣΕ που το πουλούσε στους κυνηγούς ότι το κυνήγι έχει εχθρούς και ότι απειλείται κτλ , κτλ και ότι αυτοί είναι οι σωτήρες μας που κατόπιν ενεργειών τους καταφέρνουμε και κυνηγάμε κάθε χρόνο
να το πω άλλη μια φορά. η ρυθμιστική είναι υποχρέωση της πολιτείας να τη βγάλει κάθε χρόνο
έτσι λέει ο νόμος για το κυνήγι
και χωρίς ΚΣΕ θα βγει ρυθμιστική
και η ρυθμιστική δεν είναι νόμος για να ψηφιστεί από τη Βουλή, απλά την υπογράφει κάθε χρόνο ο αρμόδιος υπουργός
Αυτές είναι οι μεγάλες αμαρτίες της ΚΣΕ να καταστήσει τον εαυτό της απαραίτητο ,τώρα τη ρυθμιστική θα υπογραφεί χωρίς μελέτες (είναι προϋπόθεση) για την επάρκεια των θυμάτων και ποιος θα τις αναθέσει - πληρώσει ;
 
Για μενα δεν ειναι μελι γαλα. Δεν φτανει που ως κυνηγοι περισσοτεροι και ως ψαραδες λιγοτερο εχουμε σχεδον το συνολο της κοινωνιας απεναντι μας λογω αγνοιας, εμμονων και συμφεροντων, εχουμε και την ιδια την πολιτεια που ναι μεν νομοδοτει, αλλα δεν τηρει τους νομους. Καθολου μελι γαλα δεν ειναι επισης και η καταστρατηγηση της κοινης λογικης, που στην περιπτωση του κυνηγιου και του ψαρεματος λεει οτι ειναι μια δραστηριοτητα μοναχικη αρα πιθανοτατα και οχι τοσο επιβαρρυντικη για τη διασπορα του ιου
Ακριβώς τα ίδια πιστεύω και εγω.
 
Είδατε τι έγινε με τα κορωνοπαρτυ σε Αθήνα, Βόλο και Ρόδο με την αστυνομία να είναι απουσα.......

300αρια ξέρουν να βάζουν σε όποιον φοράει μάσκα κ έχει βγει η μυτη του απέξω...

Για το κυνήγι και το ψάρεμα(που παραμενει με περιορισμους) δεν λεω τιποτα.....
 
Last edited:
Όπου τους παίρνει κυριοι. Αν είχε τα κακαλα ο Χαρδαλιας ας έστελνε να γράψουν τον κοσμο στα πάρτυ. Εκει δεν έχει mobility ρε καραγκιόζη ? Που γ@μη...κές μωρή ποντικομαμη όλο το χειμώνα με το mobility των κυνηγών και των ψαραδων.
 
Όπου τους παίρνει κυριοι. Αν είχε τα κακαλα ο Χαρδαλιας ας έστελνε να γράψουν τον κοσμο στα πάρτυ. Εκει δεν έχει mobility ρε καραγκιόζη ? Που γ@μη...κές μωρή ποντικομαμη όλο το χειμώνα με το mobility των κυνηγών και των ψαραδων.
Μας βρηκε Μ@@@@@ και τα εκανε ....ας βγεναμε ολλοι στο δρομο και σου ελεγα εγω με το κυνητο δεν κανης επανασταση
 
Όπου τους παίρνει κυριοι. Αν είχε τα κακαλα ο Χαρδαλιας ας έστελνε να γράψουν τον κοσμο στα πάρτυ. Εκει δεν έχει mobility ρε καραγκιόζη ? Που γ@μη...κές μωρή ποντικομαμη όλο το χειμώνα με το mobility των κυνηγών και των ψαραδων.
Χαχα είσαι ωραίος πατρίδα..
 
Χωρίς καραντίνα θα έρχονται στην Ελλάδα ταξιδιώτες από ΕΕ και ακόμα 5 χώρες -Οι προϋποθέσεις
Πηγή: iefimerida.gr - https://www.iefimerida.gr/ellada/ho...in-ellada-taxidiotes-apo-ee-kai-akoma-5-hores
Καί εμείς θα τούς βλέπουμε από τα μπαλκόνια με μάσκες και αντισηπτικό ρε άντε γεια..
 
Όποιος πιστεύει ότι το κυνήγι κόπηκε φέτος λόγο "πανδημίας"....λυπάμαι αλλά κοιμάται όρθιος!!!! Όποιος πιστεύει ότι η κάθε κυβέρνηση είναι υποχρεωμένη και θα το πράξει να υπογράψει την ρυθμιστική....λυπάμαι αλλά κοιμάται όρθιος γιατί πολύ απλά ποτέ καμία κυβέρνηση δεν σεβάστηκε τους νόμους!!!
 
Χωρίς καραντίνα θα έρχονται στην Ελλάδα ταξιδιώτες από ΕΕ και ακόμα 5 χώρες -Οι προϋποθέσεις
Πηγή: iefimerida.gr - https://www.iefimerida.gr/ellada/ho...in-ellada-taxidiotes-apo-ee-kai-akoma-5-hores
Καί εμείς θα τούς βλέπουμε από τα μπαλκόνια με μάσκες και αντισηπτικό ρε άντε γεια..
Αυτο παλι που το βάζεις, μεγαλύτερη γελοιότητα δεν υπάρχει. Μπορούν οι τουρίστες να έρχονται στην Ελλάδα από παντού με αρνητικό τεστ, κι εγώ δεν μπορώ να πάω στην Αργολίδα να δω τον πατέρα μου.
Καρι@λα Χαρδαλιά και λοιπά μ@@νοπανα μαμω τα σπίτια σας.
 
Αυτο παλι που το βάζεις, μεγαλύτερη γελοιότητα δεν υπάρχει. Μπορούν οι τουρίστες να έρχονται στην Ελλάδα από παντού με αρνητικό τεστ, κι εγώ δεν μπορώ να πάω στην Αργολίδα να δω τον πατέρα μου.
Καρι@λα Χαρδαλιά και λοιπά μ@@νοπανα μαμω τα σπίτια σας.
Εσει εισαι κυνηγος και θα διασπειρεις τον ιο
 
Αυτο παλι που το βάζεις, μεγαλύτερη γελοιότητα δεν υπάρχει. Μπορούν οι τουρίστες να έρχονται στην Ελλάδα από παντού με αρνητικό τεστ, κι εγώ δεν μπορώ να πάω στην Αργολίδα να δω τον πατέρα μου.
Καρι@λα Χαρδαλιά και λοιπά μ@@νοπανα μαμω τα σπίτια σας.
Ποιά Αργολίδα φιλε μου? Εγώ μένω 15 λεπτά δρομο από την θάλασσα. Αν φορτώσω το αμάξι καλάμια κτλ και την κάνω προς Πολιτικά και με σταματήσει το όργανο άμα θέλει μου το φοράει το 300αρι. Ο Γερμανός με άσπρη κάλτσα και σαγιονάρα πάει όπου θέλει ομως. Όσοι υποστηρίζετε ακόμα αυτούς τους πανιβλακες που κυβερνάνε χαρείτε τους. Τελικά η μόνη διαπίστωση που μπορεί με ασφάλεια να γίνει είναι ότι στα πολιτικά δρώμενα αυτής της χώρας ο ένας είναι πιο ανίκανος από τον αλλον. Εκεί που όλοι τα καταφέρνουν άψογα , δεξιοί και αριστεροί και όλοι γενικά , είναι στην λαμογιά και στην προώθηση των δικών τους ανθρώπων και συμφερόντων. Και βέβαια όλοι δουλεύουν για το καλό της χώρας και την σωτηρία μας. Υπομονή γιατί οι δύο επόμενες εβδομάδες είναι κρίσιμες.....
 
Ποιος θα δωση 80/90€./οταν μπορι να την βγαλη με 25/30€ λεω εγω τωρα
όποιος θέλει να υποστηρίξει το σύλλογο του και την ΚΣΕ και δε θέλει να πάει στο δασαρχείο
επίσης η γνώμη μου είναι ότι η έκπτωση δε θα ισχύσει αν κάποιος έβγαλε πέρυσι άδεια σε συνεργαζόμενο και φέτος θέλει ναπάει στο δασαρχείο
γιατί είναι διαφορετικά τα ποσά που χαρίζονται
για άδεια σε συνεργαζόμενο χαρίζονται 10 για τοπική, 30 για περιφερειακή και 60 για γενική
ενώ για άδεια από το δασαρχείο χαρίζονται 68,5 για τοπική, 88,5 για περιφερειακή και 118,5 για γενική
οπότε ίσως αυτό αποτελέσει κώλυμα για ''μεταγραφές''
το ξαναλέω αυτή είναι η γνώμη μου και πως ερμηνεύω εγώ το άδεια ίδιου τύπου που λέει η ΚΥΑ

Η Κυβέρνηση, ειδικά για το κυνηγετικό έτος 2021-2022, παρέχει τη δυνατότητα:
......................................................
στους κυνηγούς οι οποίοι εξέδωσαν άδεια θήρας για το κυνηγετικό έτος 2020-2021, να απαλλαγούν από την υποχρέωση καταβολής ποσών υπέρ του Δημοσίου, εφόσον εκδώσουν άδεια θήρας ίδιου τύπου με το προηγούμενο κυνηγετικό έτος.
 
Last edited:
Νομίζω πως δεν ισχύει αυτό που λες.
Εγώ καταλαβαίνω πως όταν λεειβιδιου τύπου εννοεί την ίδια άδεια με πέρυσι, δηλαδή αν έβγαλες γενική και φέτος πρέπει να βγάλεις γενική για να ισχύσει η μείωση στα τέλη.
Τώρα αν την βγάλεις στο σύλλογο ή αλλού δεν νομίζω να ενδιαφέρει τον νομοθέτη.
Θα το δούμε σε λίγους μήνες.
Αν ξεκινήσουμε ομαλά και στις ίδιες ημερομηνίες με πέρυσι.
Πολυ αμφιβάλω όμως με την κατάσταση που υπάρχει και με τους άχρηστους που μας διοικούν και συλλογικά αλλά και εθνικά.
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top