Κυνηγετικές Ειδήσεις-Αρχείο

Status
Not open for further replies.
την ηλεκτρονική άδεια δεν τη θέλουν οι κυνηγητικές οργανώσεις γιατί δεν τους επιτρέπει να κάνουν ό,τι γουστάρουν και όπως γουστάρουν
Τι θελουν δε τη θελουν εκει θα καταληξει οπως και οι θηροφυλακες δημ υπα αλλα θα πληρωνονται από τους κυνηγους και αυτοι θα χαρουν και εμεις θα χαρουμε γιατι θα φθηνηνει η αδεια αλλα δεν ξερω μετα πως θα μαστε απο διοικηση ποιος θα μπει προεδρος αφιλοκερδώς τότε γιατί αν συμβεί αυτο και δεν δημιουργησεις ισχυρη διοικηση την εκατσες .
 
μπορείς να μας πεις κι εμάς τι τους είπες?
τα νούμερα δηλαδή
γιατί οι πιο πολλοί δεν ξέρουν τι πληρώνουν
Δεν τους είπα νούμερα. Τους είπα ότι αν είναι να μην πληρώσουν κάτι αυτό θα είναι τέλη αδείας και γενικά ότι πάει για το κράτος , χαρτοσημα κτλ. Τους παρεπεμψα στο χαρτί που λαμβάνουν την μέρα που πληρώνουν την άδεια στον σύλλογο. Εκεί γράφει αναλυτικά το τι πληρώνεις και για ποιον.
 
ο θυμός δεν είναι βέβαια για τους διοικούντες.
Αυτοί από ότι εύκολα καταλαβαίνει κανείς , μιά χαρά την κάνουν την δουλίτσα τους προς ίδιον συμφέρον , βεβαίως - βεβαίως.

Εκεί που όμως εκνευρίζομαι και ταυτόχρονα απογοητεύομαι είναι
1. Πολλοί γνωστοί μου διάβασαν την είδηση κυρίως στο facebook όπου έγραφαν απλά χωρις καμία επεξήγηση οτι θα είναι δωρεάν οι άδειες για το 21-22
δλδ ...... πάρα πολλοί δυστυχώς , "διαβάζουν" και δεν κάνουν λίγο κόπο να "ψάξουν" μέσα στο μυαλουδάκι τους τι λέει ο κάθε παπαρίδης , και τρώνε αμάσητα την όποια βλακεία.

2. και με πήραν τηλέφωνο να πανηγυρίσουν!!!
δλδ.......... ρε άγνωστε συνάδελφε που έσπευσες να πανηγυρίσεις για τα 50-60 ή έστω 180 ευρώ ??
αυτό είναι το πρόβλημα ???
δλδ σου δίνουν πίσω τα λεφτά και άρα μπορούν να σου γ@μ@νε την ζωή σου με το έτσι θέλω ??

για ακόμη μιά φορά ενισχύεται η θέση του ότι δυστυχώς δεν έχουμε καμμία τύχη , ούτε σαν χώρα και ούτε σαν κοινωνία.

κρίμα.............
Δυστυχώς πολλοί δεν έχουν καταλάβει ακριβώς τι έχει παιχτεί φετος. Ακόμη βλέπουν τον covid ως αιτία όσον τραβήξαμε και όχι ως το προπέτασμα καπνού που χρησιμοποιήθηκε από τους κυβερνώντες για να περάσουν την αντικυνηγετικη τους ατζέντα. Το δεν πληρώνεις άδεια του χρόνου το εξελαβαν ως εξομάλυνση της καταστασης και επαναφορά στην προηγούμενη πραγματικότητα.
 
Δυστυχώς πολλοί δεν έχουν καταλάβει ακριβώς τι έχει παιχτεί φετος. Ακόμη βλέπουν τον covid ως αιτία όσον τραβήξαμε και όχι ως το προπέτασμα καπνού που χρησιμοποιήθηκε από τους κυβερνώντες για να περάσουν την αντικυνηγετικη τους ατζέντα. Το δεν πληρώνεις άδεια του χρόνου το εξελαβαν ως εξομάλυνση της καταστασης και επαναφορά στην προηγούμενη πραγματικότητα.
Οχι ακρηβως το αντηθετο θα μπορουν να σου πουν ποιο ανετα στοπ..
Λογο κορο....το φθινοπωρο....
 
Δεν τους είπα νούμερα. Τους είπα ότι αν είναι να μην πληρώσουν κάτι αυτό θα είναι τέλη αδείας και γενικά ότι πάει για το κράτος , χαρτοσημα κτλ. Τους παρεπεμψα στο χαρτί που λαμβάνουν την μέρα που πληρώνουν την άδεια στον σύλλογο. Εκεί γράφει αναλυτικά το τι πληρώνεις και για ποιον.
άμα ήξεραν να διαβάσουν το χαρτί δε θα σε ρωτούσαν(αφήνω κατά μέρος το ότι μπορεί να το έχουν πετάξει)
τα ποσά είναι συγκεκριμένα και τα έχω γράψει σε προηγούμενο post
 
Οχι ακρηβως το αντηθετο θα μπορουν να σου πουν ποιο ανετα στοπ..
Λογο κορο....το φθινοπωρο....
αν η πανδημία κάνει κι άλλο κύμα το φθινόπωρο ναι φυσικά και θα σταματήσει και το κυνήγι αν πάμε σε νέο λοκ ντάουν
 
Τι θελουν δε τη θελουν εκει θα καταληξει οπως και οι θηροφυλακες δημ υπα αλλα θα πληρωνονται από τους κυνηγους και αυτοι θα χαρουν και εμεις θα χαρουμε γιατι θα φθηνηνει η αδεια αλλα δεν ξερω μετα πως θα μαστε απο διοικηση ποιος θα μπει προεδρος αφιλοκερδώς τότε γιατί αν συμβεί αυτο και δεν δημιουργησεις ισχυρη διοικηση την εκατσες .
η ΚΣΕ δε θέλει την ηλεκτρονική άδεια
ούτε να χάσει τη θηροφυλακή γιατί θα σταματήσει να διαχειρίζεται τα κονδύλια για τη θηροφυλακή
το όνειρο των θηροφυλάκων είναι αν γίνουν Δ/Υ αλλά δεν πρόκειται να πραγματοποιηθεί
 
Δυστυχώς πολλοί δεν έχουν καταλάβει ακριβώς τι έχει παιχτεί φετος. Ακόμη βλέπουν τον covid ως αιτία όσον τραβήξαμε και όχι ως το προπέτασμα καπνού που χρησιμοποιήθηκε από τους κυβερνώντες για να περάσουν την αντικυνηγετικη τους ατζέντα. Το δεν πληρώνεις άδεια του χρόνου το εξελαβαν ως εξομάλυνση της καταστασης και επαναφορά στην προηγούμενη πραγματικότητα.
μη βλέπουμε εχθρούς εκεί που δεν υπάρχουν
το ξέρω ότι οι περισσότεροι πάσχουν από σύνδρομο καταδίωξης ελαφριάς μορφής
 
μη βλέπουμε εχθρούς εκεί που δεν υπάρχουν
το ξέρω ότι οι περισσότεροι πάσχουν από σύνδρομο καταδίωξης ελαφριάς μορφής
Συνάδελφε είσαι ψυχίατρος ή έχει πέσει στα χέρια σου κάποια μελέτη, που αποδεικνύει αυτό που λες για σύνδρομο καταδίωξης;
 
αν η πανδημία κάνει κι άλλο κύμα το φθινόπωρο ναι φυσικά και θα σταματήσει και το κυνήγι αν πάμε σε νέο λοκ ντάουν
Το βλέπουμε φυσικό να μας απαγορευσουν να πάμε στο βουνό και στη θάλασσα αλλά τα κορονοπαρτυ κάνεις δεν τολμά να τα σταματήσει .
 
Για μενα δεν ειναι μελι γαλα. Δεν φτανει που ως κυνηγοι περισσοτεροι και ως ψαραδες λιγοτερο εχουμε σχεδον το συνολο της κοινωνιας απεναντι μας λογω αγνοιας, εμμονων και συμφεροντων, εχουμε και την ιδια την πολιτεια που ναι μεν νομοδοτει, αλλα δεν τηρει τους νομους. Καθολου μελι γαλα δεν ειναι επισης και η καταστρατηγηση της κοινης λογικης, που στην περιπτωση του κυνηγιου και του ψαρεματος λεει οτι ειναι μια δραστηριοτητα μοναχικη αρα πιθανοτατα και οχι τοσο επιβαρρυντικη για τη διασπορα του ιου
 
Όλα μέλι γάλα δηλαδη?
Έλα ντε, αυτη η ξεφτίλα δεν υπάρχει σε καμία άλλη χώρα.Μονο εδώ κάθε χρόνο οι κυνηγοί είναι με το άγχος αν ψηφιστεί η ρυθμιστική αν θα κυνηγήσουμε , άντε να μη γράψω κανενα βαρυ βρισιδι.
 
Έλα ντε, αυτη η ξεφτίλα δεν υπάρχει σε καμία άλλη χώρα.Μονο εδώ κάθε χρόνο οι κυνηγοί είναι με το άγχος αν ψηφιστεί η ρυθμιστική αν θα κυνηγήσουμε , άντε να μη γράψω κανενα βαρυ βρισιδι.
η ρυθμιστική κάθε χρόνο βόλευε και βολεύει αφάνταστα την ΚΣΕ που το πουλούσε στους κυνηγούς ότι το κυνήγι έχει εχθρούς και ότι απειλείται κτλ , κτλ και ότι αυτοί είναι οι σωτήρες μας που κατόπιν ενεργειών τους καταφέρνουμε και κυνηγάμε κάθε χρόνο
να το πω άλλη μια φορά. η ρυθμιστική είναι υποχρέωση της πολιτείας να τη βγάλει κάθε χρόνο
έτσι λέει ο νόμος για το κυνήγι
και χωρίς ΚΣΕ θα βγει ρυθμιστική
και η ρυθμιστική δεν είναι νόμος για να ψηφιστεί από τη Βουλή, απλά την υπογράφει κάθε χρόνο ο αρμόδιος υπουργός
 
Συνάδελφε είσαι ψυχίατρος ή έχει πέσει στα χέρια σου κάποια μελέτη, που αποδεικνύει αυτό που λες για σύνδρομο καταδίωξης;
Εγώ πάσχω από τέτοιο σύνδρομο το παραδέχομαι
Ευτυχώς όμως δεν πάσχω και από το σύνδρομο Νέας Δημοκρατίας
 
Όλα μέλι γάλα δηλαδη?
μέλι γάλα δεν είναι όλα, ποτέ και πουθενά δεν ήταν
φέτος θα γίνει σφαγή με τις άδειες
ειδικά αν αυξηθούν οι έκτακτες εισφορές
αν πάμε καλά στον εμβολιασμό και μειωθούν τα κρούσματα μια χαρά θα κυνηγήσουμε
αν όχι θα έχουμε μια από τα ίδια
και πέρυσι το ίδιο έλεγα, απλά την ΚΣΕ τη βόλευε να λέει ότι έχει διαβεβαιώσεις ότι το κυνήγι δε θα κοπεί σε καμία περίπτωση
 
Εγώ πάσχω από τέτοιο σύνδρομο το παραδέχομαι
Ευτυχώς όμως δεν πάσχω και από το σύνδρομο Νέας Δημοκρατίας
εγώ δεν πάσχω ούτε από το ένα ούτε από το άλλο
απλά έχω μια κοινή κοινότατη λογική και ξέρω να αναλύω τα πράγματα και τις καταστάσεις
και παραμονές εκλογών του 2015, που η ΚΣΕ είχε βγάλει ανακοίνωση υπερ. της ΝΔ, βλέποντας το ΣΥΡΙΖΑ να έρχεται και λέγοντας ψηφίστε ΝΔ γιατί αν έρθει ο ΣΥΡΙΖΑ με τους οικολόγους θα μας κόψει το κυνήγι, έλεγα ότι αυτό δεν πρόκειται να γίνει
φέτος πολλοί το θυμήθηκαν
 
Last edited:
εγώ δεν πάσχω ούτε από το ένα ούτε από το άλλο
απλά έχω μια κοινή κοινότατη λογική και ξέρω να αναλύω τα πράγματα και τις καταστάσεις
και παραμονές εκλογών του 2015, που η ΚΣΕ είχε βγάλει ανακοίνωση υπερ. της ΝΔ, βλέποντας το ΣΥΡΙΖΑ να έρχεται και λέγοντας ψηφίστε ΝΔ γιατί αν έρθει ο ΣΥΡΙΖΑ με τους οικολόγους θα μας κόψει το κυνήγι, έλεγα ότι αυτό δεν πρόκειται να γίνει
φέτος πολλοί το θυμήθηκαν
Δεν κοιτάω κόμματα κοιτάω την συμπεριφορά τους απέναντι μας
Στην παρούσα φάση κυβέρνηση είναι η Νέα Δημοκρατία και η γνώμη μου είναι ότι η συγκεκριμένη κυβέρνηση φέρθηκε άδικα απέναντι και στους κυνηγούς και στους ψαράδες αν αυτό με κάνει να πάσχω από σύνδρομο καταδίωξης ξαναλέω ότι ναι πάσχω από σύνδρομο καταδίωξης
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top