Κυνηγετικές Ειδήσεις-Αρχείο

Status
Not open for further replies.
Η επόμενη κίνηση που πρέπει να κάνει η ΚΣΕ είναι να απαιτήσει να μάθει ποιος παίρνει την απόφαση για την συνεχή αναστολή του κυνηγιού και να κινηθεί νομικά εναντίον του ζητώντας οικονομική αποζημίωση.
Ναι καλα, θα πάνε κόντρα στο κόμμα. ΉΔΗ ΕΠΡΕΠΕ να έχουν αντιδράσει. Είναι συνένοχοι και έχουν χεσμενη την φωλιά τους.
 
Εγώ απο την Εύβοια και οι άλλοι από τους άλλους νομούς πως θα έρθουμε? Θα μας περιμένουν για να εισπράξουν μαζικα!!!!
Όλοι με τα σεα και τά μεα, χωρίς όπλα στα δημαρχεία απ'έξω. Το πώς θα οργανωθεί όμως αυτό; Να είστε σίγουροι ότι θα γίνει ντόρος
 
Εγώ κατάλαβα ότι όλες τις πρωτοβουλίες αυτές τις περνει ο Χαρδαλιάς, τώρα πως θα αντιμετωπίστει δεν ξέρω, κανονικά από μέσα,μπας και το πάρει πίσω το σκ, και εμείς πρέπει να πιέσουμε παντού με τηλέφωνα καιemail παντού σε ΜΜΕ σε ότι μπορούμε , αυτό πιστεύω και φυσικά η επαρχία οι κυνηγετικοί σύλλογοι σε όλους τους κομματικά τής ΝΔ ,η τώρα η ποτέ.
 
Το θέμα είναι πολιτικό και όχι προσωπικό, δεν νομίζω να είναι απόφαση μόνο του Χαρδαλιά αλλά όλης της κυβέρνησης. Χρειάζεται οργάνωση και μελετημένες κινήσεις από μέρους όλων των κυνηγών. Το αύριο θα βγούμε κ.τ.λ. δεν θα πω ότι είναι λάθος αλλά δεν χρειάζεται να το ανακοινώνει κάποιος αφού δεν αποτελει μέσο πίεσης. Θα ήθελα πολύ να ξέρω το πραγματικό λόγο της απαγόρευσης. Αυτό που με ανησυχεί δεν είναι αν θα ανοίξει φέτος το κυνήγι είναι οι επόμενη χρονια και το μέλλον του κυνηγιού.
 
Η συνεχιζόμενη απαγόρευση κυνηγιού -ψαρέματος σε συνδυασμό με την εμπειρογνωμοσύνη 1 σχεδόν χρόνου για τον κορωνοιό ,πώς μεταδίδεται ,που μεταδίδεται κλπ δέν μου αφήνει πλέον καμιά αμφιβολία ότι η ''πανδημία '' του κορωνοιού ήταν το πρόσχημα για περιορισμό των ανθρωπίνων ελευθεριών κι'άλλων πολύ-πολύ κακών εξελίξεων που ακολουθούν .
Αυτοί που βλέπετε και παρουσιάζονται σαν προστάτες της υγείας σας στην πραγματικότητα είναι οι θύτες σας και οι νεκροθάφτες της ελπίδας για την νέα γενιά .Λυπάμαι αν στεναχωρήσω κάποια κομματόσκυλλα ή πρόβατα αν προτιμάτε μ'αυτά που έγραψα .
 
Το θέμα είναι πολιτικό και όχι προσωπικό, δεν νομίζω να είναι απόφαση μόνο του Χαρδαλιά αλλά όλης της κυβέρνησης. Χρειάζεται οργάνωση και μελετημένες κινήσεις από μέρους όλων των κυνηγών. Το αύριο θα βγούμε κ.τ.λ. δεν θα πω ότι είναι λάθος αλλά δεν χρειάζεται να το ανακοινώνει κάποιος αφού δεν αποτελει μέσο πίεσης. Θα ήθελα πολύ να ξέρω το πραγματικό λόγο της απαγόρευσης. Αυτό που με ανησυχεί δεν είναι αν θα ανοίξει φέτος το κυνήγι είναι οι επόμενη χρονια και το μέλλον του κυνηγιού.
Θοδωρή για το πρώτο θα διαφωνήσω είναι εμπάθεια τού ίδιου απέναντι σε 170.000 άτομα ο διορισμένος πάλι ότι και να γίνει θα βρει τρόπο να ανασχεση οποία αντίδραση υπάρξει καί όλα αυτά με της ευλογίες ξέρουμε ποιόν.
 
Μητσοτάκης και Χαρδαλιας. Αν δεν είχε θέμα ο Μητσοτάκης σιγά μην έκανε ότι ήθελε η ποντικομαμη. Ψηφίστε τους στις επόμενες εκλογές, όπως εγώ στις προηγούμενες, για να μας σώσουν. Έτσι , δώστε τους παλι την εξουσια. Από το κυνήγι ξεκινάνε και κόβουν κι αλλά κι αλλα. Πως το ειπαμε;;; the great reset;;;;
 
Το θέμα είναι πολιτικό και όχι προσωπικό, δεν νομίζω να είναι απόφαση μόνο του Χαρδαλιά αλλά όλης της κυβέρνησης. Χρειάζεται οργάνωση και μελετημένες κινήσεις από μέρους όλων των κυνηγών. Το αύριο θα βγούμε κ.τ.λ. δεν θα πω ότι είναι λάθος αλλά δεν χρειάζεται να το ανακοινώνει κάποιος αφού δεν αποτελει μέσο πίεσης. Θα ήθελα πολύ να ξέρω το πραγματικό λόγο της απαγόρευσης. Αυτό που με ανησυχεί δεν είναι αν θα ανοίξει φέτος το κυνήγι είναι οι επόμενη χρονια και το μέλλον του κυνηγιού.
Τι οργάνωση ,στο πόδι και με το έτσι θέλω έγινε η απαγόρευση .Πιο επικίνδυνοι είμαστε εμείς να μεταδώσουμε τον ιό παρά να πάνε οι γυναίκες τους να κάνουν αποτρίχωση στο μπικίνι.
 
Στις λαϊκές που θα είναι ανοιχτά και όλοι οι σοκερντε με τα ρούχα εκεί δεν κολλάει ο κορονοβαιρους.
Δεν είναι θέμα υγειονομικής προστασίας φιλε μου. Πλέον οι μάσκες τους επεσαν. Όχι ότι δεν το ξέραμε αλλά τώρα είναι και επισημο. Δεν θέλουν να το ανοίξουν και δεν φταίει ο covid για αυτο.
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top