Κυνηγετικές Ειδήσεις-Αρχείο

Status
Not open for further replies.
Λένε σήμερα από Δευτέρα ανοίγουν τα μαγαζιά παλι με click away. Αν δεν βγει άρση για την απαγόρευση του κυνηγιου , εγώ κυριοι θα βγαινω κανονικά. Ρίξτε μου Μπαν , ριξτε μου ανάθεμα ως κατσαπλια που παραβιάζει το νόμο. Δεν με ενδιαφέρει! Όπως κάθε χρόνο έχω πληρώσει την άδεια μου και δεν έχω δώσει ποτέ δικαιώματα σε κανένα σε θέματα θήρας 22 χρόνια που βγαινω στο βουνο και τους καμπους. Ως εδω!
Δημήτρη το θέμα είναι ότι δεν έχουμε ηγεσία να μας ενώσει. Το έχω ξαναπεί ότι ο κάθε κυνηγός μόνος του δεν έχει την απαραίτητη δύναμη. Όλοι μαζί θα έπρεπε να κινηθούμε. Γίνεται μια κίνηση μέσω facebook από ψαράδες και κυνηγούς. Σε 5 ημέρες έχουν μαζευτεί περίπου 25 χιλιάδες άνθρωποι αν θυμάμαι καλά. Από ΚΣΕ δεν περιμένω κάτι, ίσως γίνει κάτι μέσα από αυτό το κίνημα.
 
Ιούνιο έχουμε εκλογές......Ιούλιο Αυγουστο εμείς κάνουμε διακοπάρες πανηγύρια ....Σεπτέμβρη ξεκινάει ο τρόμος και ο εγκλεισμός σιγά σιγά...και το πολύ Οκτώβρη Νοέμβριο η Τουρκία περνει το μερίδιο της Αιγαίο.
Ολλα τα σεναρια ειναι ανηχτα....αν και πηστευω οτι δεν υπαρχει ελληνας πολυτικος που θα δωση το αιγαιο ξερει πως μετα θα καλοπεραση....αλλα θα πρωσπαθησει μαλλον
 
Δημήτρη το θέμα είναι ότι δεν έχουμε ηγεσία να μας ενώσει. Το έχω ξαναπεί ότι ο κάθε κυνηγός μόνος του δεν έχει την απαραίτητη δύναμη. Όλοι μαζί θα έπρεπε να κινηθούμε. Γίνεται μια κίνηση μέσω facebook από ψαράδες και κυνηγούς. Σε 5 ημέρες έχουν μαζευτεί περίπου 25 χιλιάδες άνθρωποι αν θυμάμαι καλά. Από ΚΣΕ δεν περιμένω κάτι, ίσως γίνει κάτι μέσα από αυτό το κίνημα.
Οσοι εχετε f.b. καντε εγραφη....εγω δεν το γουσταρο....θα το σκεφτο σοβαρα μονο για αυτο το θεμα
 
Ο χαρδαλιας εχει συσκεψη με την κ.σ.ε...να την ευχαρηστιση για την αμεριστη στηριξη της . στης δυσκολες αυτες ωρες του σκλυρουουουουουου ..open doors beer

Ο κόσμος όλος αγανακτησμενος και με αυτά που κάνουν τους φέρνουν στα όρια δεν έχουν καμία λογική ακόμα και η Παγώνη και λοιμωξιολογοι είναι υπέρ μας άρα το πρόβλημα είναι ο Χαρδαλιάς και η κυβέρνηση να φύγουν και να μην σώσουν και ξανά έρθουν......
 
Last edited by a moderator:
Μου ειπε φιλος οτι..γραφωντε κατι περιεργα στο f.b για μαζομα κ.οπλον στο τελος της κ.περιοδου....με καθε επηφηλαξη το γραφο...αν ξερει καποιος κατι
Μην ακούς τά πάντα ρε Ηλία ο καθένας ότι να ναι γραφή!
 
Μου ειπε φιλος οτι..γραφωντε κατι περιεργα στο f.b για μαζομα κ.οπλον στο τελος της κ.περιοδου....με καθε επηφηλαξη το γραφο...αν ξερει καποιος κατι
Σιγά μην στείλουν τους κυνηγούς και σε γκούλαγκ ρε Ηλια. Ο κάθε παπαρας γράφει την μαλάκια του στο κυνήγι των like στο facebook. Αμάν πια!
 
Μου ειπε φιλος οτι..γραφωντε κατι περιεργα στο f.b για μαζομα κ.οπλον στο τελος της κ.περιοδου....με καθε επηφηλαξη το γραφο...αν ξερει καποιος κατι
Δεν ειναι να δινεις βαση στο fb.Φιλος,μου ελεγε εχθες οτι διαβασαι σε καποια ομαδα οτι ανοιξαν το κυνηγι και απο νομο σε νομο κιολας!!Οτι να `ναι δηλαδη.Εγω δεν εχω και δεν ξερω τι γινεται
 
Δεν ειναι να δινεις βαση στο fb.Φιλος,μου ελεγε εχθες οτι διαβασαι σε καποια ομαδα οτι ανοιξαν το κυνηγι και απο νομο σε νομο κιολας!!Οτι να `ναι δηλαδη.Εγω δεν εχω και δεν ξερω τι γινεται
Ουτε εγω εχω fb...οτι μου μεταφερουν οι αλλοι λεω...και μαλλον κανο καλα που απουσιαζο απο αυτο το @@@@
 
Ρε παιδιά μην αναπαράγεται ότι μακακια λέει αυτό το απαράδεκτο για εμένα μέσο, εκεί μέσα βλέπεις και ακούς ότι θες από εξωγήινους έχουν δει μέχρι το γετι τον Ιμαλαΐων και έχουν ακούσει πώς το κάνει ο καβουρογαμοσαυρος.
 
Θα ελεγα να περιμενουμε να δουμε πως εξελισεται η κατασταση. Πολλα ακουμε, αυστηρα lockdown σε Βοιωτια και Λεσβο, στα προθυρα η Αττικη, οι μαγαζατορες εδω στο κεντρο ετοιμαζονται (το θεωρουν βεβαιο οτι θα ανοιξουν), δεν ξερω τι θα γινει.
Σιγουρα, ολοι ειμαστε στα καγκελα, ο καθενας απ τη σκοπια του.
Το σιγουρο ειναι οτι το συνολο βιωνει μια τραγελλαφικη κατασταση και η οικονομια ειναι στα ταρταρα, η ψυχολογια επισης, τα εξοδα τρεχουν, ο χειμωνας ειναι μπροστα, για τους περισσοτερους απο εμας τα πραγματα ζοριζουν ασχημα.
Ας περιμενουμε να δουμε πως θα πανε λοιπον....
 
Ολλα τα σεναρια ειναι ανηχτα....αν και πηστευω οτι δεν υπαρχει ελληνας πολυτικος που θα δωση το αιγαιο ξερει πως μετα θα καλοπεραση....αλλα θα πρωσπαθησει μαλλον
Υπάρχει......Μητσοτάκης λέγεται.....Μητσοτάκης λεγόταν και αυτός που επέμενε να δωθεί το όνομα Μακεδονία.....μην το ξεχνάμε.
 
Το έργο πάει σιγά σιγά έχει ξεκινήσει ήδη δεν μπορείς να αγοράσεις όπλο αν δδεν έχεις άδεια κυνηγιού δεν μπορείς να πας στο σκοπευτήριο αν δεν έχεις άδεια σκοπευτή σε λίγο θα θέλει μόνο χαρτί ψυχιάτρου έστειλα φίλο πριν ένα μήνα σε ειδικό παθολόγο που έδινε βεβαίωση και τον έστειλε σε ψυχίατρο για ανανέωση άδειας πρέπει να υπάρχει οσο το δυνατό ταυτοποίηση του όπλου διάβασα εδώ στο σάιτ οτι για αγορά όπλου με δύο κανες θέλει δύο άδειες εγώ ειχα 302 με δύο κάνες που αναγραφόταν στην ίδια άδεια και δεν ειχα προσκομίσει δύο άδειες αγοράς αλλά μια ο έλεγχος των όπλων έρχεται με το γάντι σειρά θα έχει η ιδιογομωση και πολλά άλλα η πολιτική ηγεσία δεν αλλάζει Ρότα και επειδή είμαστε σαν λαός τρομπέτες αλλά απρόβλεπτος πρέπει να ελαχιστοποιηθεί η πιθανότητα ισχυρής αντίστασης ούτε τρελή φαντασία έχω ούτε πλαθω σενάρια λέω ότι βλέπω εάν δεν υπάρξει αντίδραση άμεση στις εκλογές να φανεί έστω η δυσφορία έντονα σε καμια 15νταρια χρόνια θα λες κυνηγός και θα σε κοιτάνε σαν λεπρό όπως θα λες και ειμασταν κάποτε Έλληνες και ελεύθεροι βέβαια προσωπικά τους γράφω στα παπαρια μου και οσο αναπνεω και περπατώ θα κυνηγώ έστω και με σφεντόνα .Οπως και θα ψαρευω .
 
Δεν έλεγε μόνο Μακεδονία τώρα λέει θα συζητηθούν και θα οριστούν οι θαλάσσιες ζώνες ποιές ζώνες αφού αν επεκταθεις στα 12 μίλια στο Αιγαίο φτάνεις στα παραλια της Τουρκίας αρα βάση συνθήκης Λοζάνης δεν έχει η Τουρκία δικαίωμα παρα έξω δηλαδή θα συζητήσουμε με τον διεκδικητή για τις ζωνες του δικού μας οικοπέδου με βοήθεια της Αλβανίας μόνο που το λέει θα πρέπει να ντρέπεται αλλά ο γερμανός γιατί να ντραπει για την Ελλάδα εξάλλου ότι είχε πει ο πατέρας του πριν 20 και χρόνια ήρθε να εκπληρώσει και το θέμα το ανησυχητικό είναι ότι δε μιλάει κανένας πολιτικός κοιτάτε που καταντήσαμε γαμησετα χαίρονται κιόλας θα κουβεντιάσουμε και θα χάσουμε από το να πολεμήσουμε αν χρειαστεί ήθελα να ξερά αν σκεφτοντουσαν έτσι πριν 200 χρόνια θα μιλουσαμε Ελληνικά τώρα δε μιλάω επαναστατικά λογικά μιλάω νομίζω γιναμε ακριβως ότι ήθελε ο Χίτλερ τουριστικός προορισμός και αυτή τη φορά το πετυχανε χωρίς πόλεμο αυτά ειναι τα αποτελέσματα οταν βγάζεις πολιτικούς μεγαλωμένος από ξένες οικογένειες.
 
Βλέπω μετά λύπης μου ότι μπαίνετε εδώ και γράφετε αντί να παρακολουθείτε με αφοσίωση τον Κο ιορδανογλου στις πρωινές ιχνηλασιες (ναι, αυτόν που έλεγε "τι σας έκανε δηλαδή ο Χαρδαλιάς"). Εγώ πάντως κρεμομαι από τα χείλη του.
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top