Κυνηγετικές Ειδήσεις-Αρχείο

Status
Not open for further replies.
αυτο με τις δυο αδειες το χεις τσεκαρισμενο στανταρ γτ εγω ξερω οτι αναγραφετε σγη ιδια ακκο οτι φερει δευτερη κανη
https://www.kalkantzakos.com/Category2/1455/imiautomates-karampines-franchi
Η αγορά της παραπάνω προσφοράς προϋποθέτει την προσκόμιση δύο αδειών αγοράς κυνηγητικού όπλου.
 
Ευχαριστω δε το ηξερα
αμα ας πούμε στραβώσει η κάννη του όπλου που έχεις και πας και αγοράσεις άλλη κάννη, ως ανταλλακτικό, πάλι πρέπει να βγάλεις άδεια αγοράς για την άλλη κάννη γιατί έχει διαφορετικό αριθμό από την αρχική κάννη που είχες
 
αμα ας πούμε στραβώσει η κάννη του όπλου που έχεις και πας και αγοράσεις άλλη κάννη, ως ανταλλακτικό, πάλι πρέπει να βγάλεις άδεια αγοράς για την άλλη κάννη γιατί έχει διαφορετικό αριθμό από την αρχική κάννη που είχες
Αυτο το ξερω απλα δεν ηξερα οτι θελει δυο αδεις αγωρας για ενα οπλο με δυο κανες απβτη στηγμη που αναγραφιντε στην ιδια ακκο
 
Άκρα του τάφου σιωπή στον κάμπο βασιλεύει.
Λαλεί πουλί, παίρνει σπυρί και ο κυνηγός ζηλεύει.
Τα μάτια η κλεισούρα εμαύρισε στα μάτια η μάνα μνέει
στέκει ο καλός ο κυνηγός παράμερα και κλαίει.

“Έρμο τουφέκι σκοτεινό, τι σ’ έχω εγώ στο χέρι;
Οπού ‘σύ μου ‘γινες βαρύ κι ο Χαρδαλιάς το ξέρει”.
 
Ο χαρδαλιας εχει συσκεψη με την κ.σ.ε...να την ευχαρηστιση για την αμεριστη στηριξη της . στης δυσκολες αυτες ωρες του σκλυρουουουουουου ..open doors beer
Πότε έγινε αυτό;;;; Σήμερα; Πού το είδες; Ασχοληθηκε με το κυνήγι ο κος Χαρδαλιάς;
 
http://www.ksellas.gr/index.php?opt...akoh&catid=21:epikairothta&Itemid=151&lang=el
Ανακοίνωση να τη φωτοτυπίσουμε και να τυλίγουμε πιτόγυρα.
Βγείτε και πείτε ευθαρσώς, πρόκειται για κυβέρνηση οπερέτα, με αρμόδιους περί θήρας που άγονται και φέρονται από κύκλους οικολογουντων, ΜΚΟ και αντικυνηγετικών εμπαθειων και πως πίσω έχει η αχλάδα την ουρά, οι κυνηγοί δε θα ξεχάσουν και όταν έρθει η ώρα θα σας μαυρίσουν, πολιτικά πάντα.
Τι τακτικές μεροληψίας και τα ... μου κουνιούνται!!!!!
Βγείτε και πείτε, κυνηγοί τηρειστε όλα τα υγειονομικά πρωτόκολλα με θρησκευτική ευλάβεια και με νο6 βγείτε στη φύση και τα 300€ θα τα αναλάβει το νομικό επιτελείο μας, αν και εφόσον τύχει έλεγχος σε κάποιους.
Ούτε φανφάρες, ούτε κορώνες, επαναστατικά στην ουσία και με λογική.
Όχι εκκλήσεις σε μια κόλλα χαρτί για λογική σκέψη απ' την κυβέρνηση ακόμα και αυτή την "ύστατη στιγμή".....
Βγάλτε τη ρημαδοκομματικη ταυτότητα από πάνω σας ντεεε, σταθείτε λίγο σαν άντρες στα πόδια σας, λαό εκπροσωπείτε, έχουμε δύναμη, φωνή δεν έχουμε και ηγεσία.....
 
Ρατσιστική συμπεριφορά της κυβέρνησης Μητσοτάκη απεναντι μας, ανίκανη και ταγμενη δεξιά διοίκηση της Κ.Σ.Ε, μέτρα προστασιας ανύπαρκτα, η ενεργή και σωστά συγκροτημένη αντίδραση η μόνη λύση! Το μαυρισμα όταν έρθει η ώρα της κάλπης το μόνο σίγουρο!
 
http://www.ksellas.gr/index.php?opt...akoh&catid=21:epikairothta&Itemid=151&lang=el
Ανακοίνωση να τη φωτοτυπίσουμε και να τυλίγουμε πιτόγυρα.
Βγείτε και πείτε ευθαρσώς, πρόκειται για κυβέρνηση οπερέτα, με αρμόδιους περί θήρας που άγονται και φέρονται από κύκλους οικολογουντων, ΜΚΟ και αντικυνηγετικών εμπαθειων και πως πίσω έχει η αχλάδα την ουρά, οι κυνηγοί δε θα ξεχάσουν και όταν έρθει η ώρα θα σας μαυρίσουν, πολιτικά πάντα.
Τι τακτικές μεροληψίας και τα ... μου κουνιούνται!!!!!
Βγείτε και πείτε, κυνηγοί τηρειστε όλα τα υγειονομικά πρωτόκολλα με θρησκευτική ευλάβεια και με νο6 βγείτε στη φύση και τα 300€ θα τα αναλάβει το νομικό επιτελείο μας, αν και εφόσον τύχει έλεγχος σε κάποιους.
Ούτε φανφάρες, ούτε κορώνες, επαναστατικά στην ουσία και με λογική.
Όχι εκκλήσεις σε μια κόλλα χαρτί για λογική σκέψη απ' την κυβέρνηση ακόμα και αυτή την "ύστατη στιγμή".....
Βγάλτε τη ρημαδοκομματικη ταυτότητα από πάνω σας ντεεε, σταθείτε λίγο σαν άντρες στα πόδια σας, λαό εκπροσωπείτε, έχουμε δύναμη, φωνή δεν έχουμε και ηγεσία.....
Αυτά ακριβώς λέω εβδομάδες τώρα. Αυτά λέει και η κοινή λογική. Η προδοσία ήρθε από μέσα. Τώρα πια, να είχαμε να λέγαμε.
 
Ισως ηρθε η ωρα να τους γραψουμε κανονικα και να βγουμε για κυνηγι.Το ξερω δεν ειναι σωστο αλλα ρε παιδια ολοι ειναι εξω.Οι παραλιες γεματες,οι πεζοδρομοι γεματοι,οι δρομοι γεματοι,ολοι κυκλοφορουν πλεον οποτε γουσταρουν,οι ιερεις εκβιασαν και ανοιξαν τις εκκλησιες και λειτουργησαν.Μονο εμεις καθομαστε μεσα(φυσικα και οι καταστηματαρχες που ειναι κλειστα,ενω ολος ο κοσμος ειναι εξω)και κλαιγομαστε και περιμενουμε τον π----η τον Χαρδαλια
 
Λένε σήμερα από Δευτέρα ανοίγουν τα μαγαζιά παλι με click away. Αν δεν βγει άρση για την απαγόρευση του κυνηγιου , εγώ κυριοι θα βγαινω κανονικά. Ρίξτε μου Μπαν , ριξτε μου ανάθεμα ως κατσαπλια που παραβιάζει το νόμο. Δεν με ενδιαφέρει! Όπως κάθε χρόνο έχω πληρώσει την άδεια μου και δεν έχω δώσει ποτέ δικαιώματα σε κανένα σε θέματα θήρας 22 χρόνια που βγαινω στο βουνο και τους καμπους. Ως εδω!
 
Κάποιοι βρήκαν την ευκαιρία να δείξουν το μίσος τους για το κυνηγι..Η απαγορευση είναι γελοία και μειώνει το κύρος της κυβερνησης.Το κυνήγι περιορίζει την κοινωνική κινητικότητα στα αστικά κέντρα . Η απαγόρευση του την αυξάνει. Ιδιαίτερα o κυνηγός που κατέχει σκύλο αν του απαγορεύσεις να βγει στο βουνό, ε αναγκαστικά θα βγαλει το σκυλο του στην πλατεία .. Παρόλα αυτά δεν μπορώ να βγω παράνομα για κυνηγι. Δεν έχω καμία κάλυψη από κανέναν ( ούτε καν την ΚΣΕ) κ δεν γουστάρω να κυνηγω με τον φόβο.
 
Τα πράγματα εξελίσσονται πολύ περίεργα όλα τα κράτη ξεκινάνε λοκ νταουν σκληρότερα λόγω τρίτου κύματος και εμείς που τώρα μπαίνει και ο χειμώνας χαλαρωνουμε τα μέτρα και σιγά σιγά θα ανοίξουν όλα Αυτό με βαζει σε τρείς σκέψεις 'Πρώτη ειναι μαλακες και έκαναν λάθος διαχείρισή εξαρχής.Δεύτερον δεν υπάρχει μια και παμε κατα διαολου και σου λέει ότι σώσω έσωσα κάνω και εμβόλια και πριν εκραγεί ο τόπος και φύγω νύχτα ας τους αφήσω τώρα σιγά σιγά γιατι μπορει να κανω εκλογές και το μαι να εχουν ξεχάσει και να ξαναβγω.Τρίτον εκλογες και προσυμφωνια με τη τουρκια για διαμελισμο του αιγαιου παραφουσκωμα τοσο καιρο με το κορονοιο και μη δείτε αφου τα εχει συνενοηθει όλα μεχρι τοτε κατα τον Απρίλη μηπως δεν εχουμε ουτε κρουσμα ετσι θα λενε για να παρει νωπη εντολη για νεα συνθηκη με τους τουρκους και νεο μνημονιο τα καλα του τσιπρα και εμείς θα χαιρόμαστε που κυνηγαμε και ανοιξαν όλα δε μπορω να καταληξω σε καποια απο τα τρια παραπανω και μαλλον ολα παιζουν .
 
Τα πράγματα εξελίσσονται πολύ περίεργα όλα τα κράτη ξεκινάνε λοκ νταουν σκληρότερα λόγω τρίτου κύματος και εμείς που τώρα μπαίνει και ο χειμώνας χαλαρωνουμε τα μέτρα και σιγά σιγά θα ανοίξουν όλα Αυτό με βαζει σε τρείς σκέψεις 'Πρώτη ειναι μαλακες και έκαναν λάθος διαχείρισή εξαρχής.Δεύτερον δεν υπάρχει μια και παμε κατα διαολου και σου λέει ότι σώσω έσωσα κάνω και εμβόλια και πριν εκραγεί ο τόπος και φύγω νύχτα ας τους αφήσω τώρα σιγά σιγά γιατι μπορει να κανω εκλογές και το μαι να εχουν ξεχάσει και να ξαναβγω.Τρίτον εκλογες και προσυμφωνια με τη τουρκια για διαμελισμο του αιγαιου παραφουσκωμα τοσο καιρο με το κορονοιο και μη δείτε αφου τα εχει συνενοηθει όλα μεχρι τοτε κατα τον Απρίλη μηπως δεν εχουμε ουτε κρουσμα ετσι θα λενε για να παρει νωπη εντολη για νεα συνθηκη με τους τουρκους και νεο μνημονιο τα καλα του τσιπρα και εμείς θα χαιρόμαστε που κυνηγαμε και ανοιξαν όλα δε μπορω να καταληξω σε καποια απο τα τρια παραπανω και μαλλον ολα παιζουν .
Ιούνιο έχουμε εκλογές......Ιούλιο Αυγουστο εμείς κάνουμε διακοπάρες πανηγύρια ....Σεπτέμβρη ξεκινάει ο τρόμος και ο εγκλεισμός σιγά σιγά...και το πολύ Οκτώβρη Νοέμβριο η Τουρκία περνει το μερίδιο της Αιγαίο.
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top