Κυνηγετικές Ειδήσεις-Αρχείο

Status
Not open for further replies.
Για να μη φάει τη σειρά η για να μη βγάλει τρίτο πόδι από τις παρενέργειες θα το κάνει τελευταίος αφου το έχει κάνει ολος ο κόσμος πρώτα περάσουν κάνα δύο χρόνια και θα ναι και ιππότης γιατί ρίσκαρε τη ζωή του και έμεινε ανεμβολιαστος δε γαμιουνται όλοι μαζί
 
Έχει καταλάβει κάποιος τι γίνεται ακριβώς αν σε πιάσουν για κυνήγι;
300ευρω πρόστιμο και τέλος η έχει αφαίρεση αδείας κατάσχεση όπλο και τα σχετικά;
Πιστευω οτι εξαρταται σε τι ντουβαρι θα πεσεις
 
Έχει καταλάβει κάποιος τι γίνεται ακριβώς αν σε πιάσουν για κυνήγι;
300ευρω πρόστιμο και τέλος η έχει αφαίρεση αδείας κατάσχεση όπλο και τα σχετικά;
Βάσει νόμου δεν μπορεί να σου κάνει τίποτα. Ούτε το 300αρι, αν βέβαια έχεις στείλει sms 6. Το 6 σημαίνει άθληση, το κυνήγι είναι αθλητική δραστηριότητα με νόμο, οπότε αν σε γράψει παρανομεί.
Όλα αυτά με βάση τη λογική έτσι; Και επειδή μην ψάχνεις για λογική με αυτά τα ζώα, αν δεν είσαι βέβαιος ότι δεν θα πιαστείς, μην πας.
 
Βάσει νόμου δεν μπορεί να σου κάνει τίποτα. Ούτε το 300αρι, αν βέβαια έχεις στείλει sms 6. Το 6 σημαίνει άθληση, το κυνήγι είναι αθλητική δραστηριότητα με νόμο, οπότε αν σε γράψει παρανομεί.
Όλα αυτά με βάση τη λογική έτσι; Και επειδή μην ψάχνεις για λογική με αυτά τα ζώα, αν δεν είσαι βέβαιος ότι δεν θα πιαστείς, μην πας.
Πληροφοριακά ρωτάω
 
Έχει καταλάβει κάποιος τι γίνεται ακριβώς αν σε πιάσουν για κυνήγι;
300ευρω πρόστιμο και τέλος η έχει αφαίρεση αδείας κατάσχεση όπλο και τα σχετικά;
Σου περνουν το αμαξη ...αν εχεις γαιδαρο και αυτον μετα πανε στης κοτες στης περνουν και αυτες μαζη με τα αυγα ..μετα τα κουνελια αν εχεις.....και στο τελος σου λενε να κανης το εμβολιο για να στα δοσουν πισο
 
Σου περνουν το αμαξη ...αν εχεις γαιδαρο και αυτον μετα πανε στης κοτες στης περνουν και αυτες μαζη με τα αυγα ..μετα τα κουνελια αν εχεις.....και στο τελος σου λενε να κανης το εμβολιο για να στα δοσουν πισο
Έχω και κάτι άλλο να πάρουν εάν θέλουν θα τους το δώσω με όλη μου την καρδιά
 
Αδίκως έχει απαγορευτεί η μετακίνηση για ψάρεμα και κυνήγι! Επομένως οποιαδήποτε παροτρυνση για το αντίθετο, δεν είναι επιτρεπτή από αυτόν εδώ τον χώρο! Ευχαριστώ και συνεχίζουμε παιδια!
Ειμαι αναρχικό στοιχείο μου βγαινει αυθορμητα!.terror.
 
Τον λόγο που αν και CEO της Pfizer δεν έχει κάνει ακόμη το εμβόλιο εξήγησε ο Άλμπερτ Μπουρλά.

Συγκεκριμένα ο επικεφαλής της Pfizer Αλμπερτ Μπουρλά δήλωσε σήμερα ότι δεν έχει κάνει το εμβόλιο της εταιρίας του, προσθέτοντας ότι τόσο ο ίδιος όσο και άλλα στελέχη της Pfizer δεν πρόκειται να κλέψουν τη σειρά κανενός.

Ο ίδιος ξεκαθάρισε στο CNBC πως αφενός δεν είναι ο ίδιος υγειονομικός πρώτης γραμμής, αφετέρου είναι 59 ετών και με σχετικά καλή υγεία, οπότε θα ήταν εντελώς απρεπές να λάβει το εμβόλιο προτού αυτό χορηγηθεί σε άλλους ανθρώπους που το έχουν περισσότερο ανάγκη.
Όλο αυτό μου θυμίζει τον Μάγειρα στο στρατό γύρω στα 130 κιλά θρεφταρι
που για πάρτυ του και την παρέα του τηγανιζε κρυφα ομελέτες και λουκάνικα για βραδινό
αλλά για όλους τους άλλους
σερβιρε αρακά μπλουμ που χρειαζόταν απόχη για να τον εντοπίσεις
πρόσεχε την διατροφή μας όπως έλεγε .micle. hippo
 
Το θέμα είναι να σβήνουμε ή να φιλτραρουμε λίγο τα γραφόμενα μας?
Τι να φιλτραρω ρε συ Ηλια..ανοιγουν τα νυχαδικα και δε συζηταμε για ψαρεμα κυνηγι...τι να πω δηλαδη να ξεκινησουμε το πλεξιμο? Παρολα αυτα δεν εχεις αδικο γιατι εγω εχω πει πολλες φορες οτι το φορουμ δεν ειναι prive...
Καλως το εσβησες, πάμε παρακάτω..
 
ώπα ρε συ @elias930i , κάτσε για να καταλάβω.

τι ακριβώς θες να πεις , ότι δεν μπορούμε να εκφράζουμε την αγανάκτησή μας και το ότι η απαγόρευση του κυνηγιού είναι παράνομη ?

εξήγησέ το μου λίγο ρε φίλε γιατί με έχασες ???
Όχι δεν εννοεί αυτό ο Ηλίας. Τη γνώμη σου την αναφέρεις ελεύθερα. Απλά μην παροτρύνουμε κάποιον να πάμε για κυνήγι ή να γράφουμε ότι πήγαμε. Το έχουμε γράψει δέκα φορές τουλάχιστον και συνεχίζουμε να διαγράφουμε και να μεταφέρουμε τέτοια μηνύματα.
 
ώπα ρε συ @elias930i , κάτσε για να καταλάβω.

τι ακριβώς θες να πεις , ότι δεν μπορούμε να εκφράζουμε την αγανάκτησή μας και το ότι η απαγόρευση του κυνηγιού είναι παράνομη ?

εξήγησέ το μου λίγο ρε φίλε γιατί με έχασες ???
Έγραψα ότι θεωρώ την απαγόρευση της μετακίνησης για κυνήγι και για ψάρεμα λαθος αλλα από δω μέσα η παροτρυνση για παρανομια δεν είναι αποδεκτή!
 
άρα δεχόμαστε ότι η κουβέντα ενός Χαρδαλιά , χωρίς να υπάρχει κάτι γραπτό είναι νόμος.

ενώ αντιθέτως η εφαρμογή κατά γράμμα των νόμων και των ΚΥΑ και των ΦΕΚ του ίδιου του κράτους είναι παράνομη.

μάλιστα.

Οκ. μαλλον εγώ είμαι λάθος και σε λάθος χώρο.

Συγγνώμη δεν θα σας απασχολήσω περαιτέρω.
 
άρα δεχόμαστε ότι η κουβέντα ενός Χαρδαλιά , χωρίς να υπάρχει κάτι γραπτό είναι νόμος.

ενώ αντιθέτως η εφαρμογή κατά γράμμα των νόμων και των ΚΥΑ και των ΦΕΚ του ίδιου του κράτους είναι παράνομη.

μάλιστα.

Οκ. μαλλον εγώ είμαι λάθος και σε λάθος χώρο.

Συγγνώμη δεν θα σας απασχολήσω περαιτέρω.
Θα ήθελες να γίνει νόμος η απαγόρευση του κυνηγιού ;
Θα κουραστούν νομίζεις να το κάνουν;

Δεν έχω καμία διάθεση αντιπαράθεσης, αλλά εγώ όχι ... δεν θα ήθελα να γίνει νόμος του κράτους.

Είναι άδικο ... Ναι είναι αλλά από σε σχέση με άλλες αδικίες που χορτάσαμε τα τελευταία χρόνια είναι πιο ήπια.

Δεν θέλω να επεκταθώ άλλο ...
 
Θα ήθελες να γίνει νόμος η απαγόρευση του κυνηγιού ;
Θα κουραστούν νομίζεις να το κάνουν;

Δεν έχω καμία διάθεση αντιπαράθεσης, αλλά εγώ όχι ... δεν θα ήθελα να γίνει νόμος του κράτους.

Είναι άδικο ... Ναι είναι αλλά από σε σχέση με άλλες αδικίες που χορτάσαμε τα τελευταία χρόνια είναι πιο ήπια.

Δεν θέλω να επεκταθώ άλλο ...
Ούτε αυτό που λες είναι σωστό Βασίλη. Άλλο νόμος του κράτους για το κυνήγι και άλλο ΦΕΚ για την ρυθμιστική. Το πρώτο υπάρχει παρα πολλά χρόνια. Το δεύτερο βγαίνει κάθε χρόνο. Πάντως συμφωνώ μαζί σου ότι καλύτερα όπως είναι τωρα παρα να ζητάμε ΦΕΚ κατάργησης της ρυθμιστικής.
 
Last edited:
Status
Not open for further replies.
Back
Top