Κυνηγετικές Ειδήσεις-Αρχείο

Status
Not open for further replies.
Oταν υπαρχει πολιτικη γραμμη δεν πανα εισαι οτι θες...Η καρεκλα ειναι το παν!!
Ο κυνηγός και ο ψαράς δύσκολα θα προδώσει το κυνήγι και το ψάρεμα...ακόμα και για καρέκλα (μόλις την πάρει πάλι για το κυνήγι και το ψάρεμα θα κανονίσει... :) )
Σε κάθε περίπτωση καλύτερα για το κυνήγι και το ψάρεμα πολιτικός κυνηγός ή ψαράς παρά ... οτιδήποτε άλλο!
 
Ο κυνηγός και ο ψαράς δύσκολα θα προδώσει το κυνήγι και το ψάρεμα...ακόμα και για καρέκλα (μόλις την πάρει πάλι για το κυνήγι και το ψάρεμα θα κανονίσει... :) )
Σε κάθε περίπτωση καλύτερα για το κυνήγι και το ψάρεμα πολιτικός κυνηγός ή ψαράς παρά ... οτιδήποτε άλλο!
Μην γραφεις τετοια γιατι βλεπω στην επομενη προεκλογικη καμπανια να βγαινουν
τα κομματοσκυλα με παραλαγες και οπλισμενοι στα καναλια μετα απο αυτο που
εχει γινει να τσιμπησουν πελατες.Ο καρεκλοκενταυρος πρωτα αγαπει την καρεκλα
του και μετα τα αντερα του,αυτο εχω δει εγω.
 
Μην γραφεις τετοια γιατι βλεπω στην επομενη προεκλογικη καμπανια να βγαινουν
τα κομματοσκυλα με παραλαγες και οπλισμενοι στα καναλια μετα απο αυτο που
εχει γινει να τσιμπησουν πελατες.Ο καρεκλοκενταυρος πρωτα αγαπει την καρεκλα
του και μετα τα αντερα του,αυτο εχω δει εγω.
Τους ψευτοκυνηγούς και ψευτοψαράδες τους βλέπουμε από χιλιόμετρα... :) ... παπάρια θα πιάσουν!
η διασταύρωση στοιχείων επίσης είναι εύκολη (που βγάζει άδεια , πόσα χρόνια κ.λ.π.)
Ο καρεκλοκένταυρος δεν γίνεται κυνηγός....
 
Ας αφήσουμε τα παχιά λόγια μάγκες, προσωπικά κουράστηκα να διαβάζω για το πόσο πρέπει να τους δείξουμε να καταλάβουν στην κάλπη.
Το είδα το 1974 που ήρθε σα μεσσίας ο Καραμανλής, το 1981 έβριζαν τη ΝΔ και ψήφισαν ΠΑΣΟΚ. Το 1989 έβριζαν το ΠΑΣΟΚ και ψήφισαν ΝΔ. Το 1993 έβριζαν τη ΝΔ και ψήφισαν ΠΑΣΟΚ. Το 2004 έβριζαν το ΠΑΣΟΚ και ψήφισαν ΝΔ. Το 2009 έβριζαν τη ΝΔ και ψήφισαν ΠΑΣΟΚ. Το 2012 έβριζαν το ΠΑΣΟΚ ψήφισαν ΝΔ. Το 2015 έβριζαν τη ΝΔ ψήφισαν ΠΑΣΟΚ (ΣΥΡΙΖΑ). Το 2019 έβριζαν το ΠΑΣΟΚ (ΣΥΡΙΖΑ) ψήφισαν ΝΔ.
Κόβω το παργαλατσο μου, το ΠΑΣΟΚ (ΣΥΡΙΖΑ) θα βγει στις επόμενες εκλογές.

Κανέναν δεν τιμωρούμε. Γιατί έτσι μας αρέσει. Αυτό γουστάρουμε. Να τους βρίζουμε, αλλά να επιμένουμε να τους ψηφίζουμε. Δεν ανέχομαι να ακούω εν έτει 2020 με εξαπάτησε ο Τσίπρας ή ο Μητσοτάκης και τον ψήφισα. Τι είστε ρε μάγκες; 18 χρόνων; Ή μήπως εμφανίστηκαν εχθές όλοι αυτοί στην πολιτική και δεν τους ξέρετε;
Προσωπικά δεν έχω ψηφίσει ποτέ σε εθνικές εκλογές και ούτε πρόκειται. Και σε ευρωεκλογές που έχω πάει δύο φορές μπορώ να πω ότι το έχω μετανιώσει. Καλά μας κάνουνε, αυτοί μας αξίζουν.
 

Σύψας: Γιορτές χωρίς συγγενείς και φίλους - Θα ζοριστούμε τον Ιανουάριο​


"αναμένουμε τον Ιανουάριο να ζοριστούμε. Αν επιστρέψουμε σε υψηλούς αριθμούς κρουσμάτων θα ξαναγίνει lockdown" είπε

https://www.news247.gr/epixeiriseis...oter&utm_campaign=24MediaWidget&utm_term=Pos1

Ούτε στις 7 θα βγούμε όπως καταλαβαίνετε ή θα βγούμε ελάχιστα για να μας μαντρώσουν για τα καλά
 
Ας αφήσουμε τα παχιά λόγια μάγκες, προσωπικά κουράστηκα να διαβάζω για το πόσο πρέπει να τους δείξουμε να καταλάβουν στην κάλπη.
Το είδα το 1974 που ήρθε σα μεσσίας ο Καραμανλής, το 1981 έβριζαν τη ΝΔ και ψήφισαν ΠΑΣΟΚ. Το 1989 έβριζαν το ΠΑΣΟΚ και ψήφισαν ΝΔ. Το 1993 έβριζαν τη ΝΔ και ψήφισαν ΠΑΣΟΚ. Το 2004 έβριζαν το ΠΑΣΟΚ και ψήφισαν ΝΔ. Το 2009 έβριζαν τη ΝΔ και ψήφισαν ΠΑΣΟΚ. Το 2012 έβριζαν το ΠΑΣΟΚ ψήφισαν ΝΔ. Το 2015 έβριζαν τη ΝΔ ψήφισαν ΠΑΣΟΚ (ΣΥΡΙΖΑ). Το 2019 έβριζαν το ΠΑΣΟΚ (ΣΥΡΙΖΑ) ψήφισαν ΝΔ.
Κόβω το παργαλατσο μου, το ΠΑΣΟΚ (ΣΥΡΙΖΑ) θα βγει στις επόμενες εκλογές.

Κανέναν δεν τιμωρούμε. Γιατί έτσι μας αρέσει. Αυτό γουστάρουμε. Να τους βρίζουμε, αλλά να επιμένουμε να τους ψηφίζουμε. Δεν ανέχομαι να ακούω εν έτει 2020 με εξαπάτησε ο Τσίπρας ή ο Μητσοτάκης και τον ψήφισα. Τι είστε ρε μάγκες; 18 χρόνων; Ή μήπως εμφανίστηκαν εχθές όλοι αυτοί στην πολιτική και δεν τους ξέρετε;
Προσωπικά δεν έχω ψηφίσει ποτέ σε εθνικές εκλογές και ούτε πρόκειται. Και σε ευρωεκλογές που έχω πάει δύο φορές μπορώ να πω ότι το έχω μετανιώσει. Καλά μας κάνουνε, αυτοί μας αξίζουν.
Μαλλον δεν εχεις καταλαβει τιποτα Βασιλη...
 
Και μόλις έρθει το εμβόλιο θα βρεθεί καινούριο παραμύθι για τη συνέχιση των παράλογων περιορισμών. Μην ελπίζετε πλέον τίποτα.
Μα και να έρθει το εμβόλιο σου λέει θέλεις 2-3 μήνες να αποκτήσεις "ανοσία" .....οπότε παπάρια!!! Όπως είπε και ο @Dr V ....θα έρθουν οι εκλογές, θα πάνε σαν τα κουτάβια (οι ψηφοφόροι) να γλυψουνε για να βολευτούνε για ένα "ξεροκόματο"....ξεπουλώντας κάθε αξιοπρέπεια....και τι θα έχουμε???? Μια απ' τα ίδια ....ΠΑΣΟΚ-ΣΥΡΙΖΑ ή ΝΔ!!!
 
Βαγγέλη συμφωνώ να γνωρίζουμε τους πολιτικούς που είναι κυνηγοί ή ψαράδες και να τους στηρίζουμε.
Όταν κάποιος μεροληπτεί νομίζω ότι δεν είναι μορφωμένος.
Επίσης ειδικός που δεν αισθάνεται ότι είναι μέρος της φύσης και τη βλέπει "ξένη", είναι μάλλον επικίνδυνος για τη φύση... :)
Κάρολος Παπούλιας φανατικός κυνηγός με καταγωγή από Ιωάννινα.
 

Σύψας: Γιορτές χωρίς συγγενείς και φίλους - Θα ζοριστούμε τον Ιανουάριο​


"αναμένουμε τον Ιανουάριο να ζοριστούμε. Αν επιστρέψουμε σε υψηλούς αριθμούς κρουσμάτων θα ξαναγίνει lockdown" είπε

https://www.news247.gr/epixeiriseis...oter&utm_campaign=24MediaWidget&utm_term=Pos1

Ούτε στις 7 θα βγούμε όπως καταλαβαίνετε ή θα βγούμε ελάχιστα για να μας μαντρώσουν για τα καλά
Ακριβώς. Οι σκατόψυχοι "επιστήμονες" των τηλεοπτικών παραθύρων και ο διαταραγμένος πρωθυπουργός έχουν αποφασίσει τον επ'αόριστον εγκλεισμό του πληθυσμού και την επιβολή οριζόντων μέτρων στην επικράτεια ανεξαρτήτως επιδημιολογικού φορτίου της κάθε περιοχής. Δεν μπορούμε να περιμένουμε άρση των sms και από τη στιγμή που η ΚΣΕ βρίσκεται σε χειμερία νάρκη, το θέμα δυστυχώς τελείωσε. Ούτε ένα μήνα τσίχλα δεν θα κυνηγήσουμε φέτος. Για του χρόνου βλέπουμε.
 
Δεν ξέρω αν μας συμφέρει κάτι τέτοιο. Πιο επικίνδυνο μου κάνει να ζητάμε απαγόρευση κυνηγίου με ΦΕΚ από αυτό που γίνεται τώρα.
Εχεις ΑΠΟΛΥΤΟ δίκιο!!

Δυστηχώς έχουν γίνει όλοι ειδικοί...και έμαθαν να διαβάζουν ΦΕΚ και ΚΥΑ (sic)

Έχω αρχίσει να εξοργίζομαι...γιατί στο τέλος θα βγάλουμε τα μάτια μας μόνοι μας!

Στα άλλα νέα της ημέρας....πρωί πρωί ήρθα γραφείο...ανοίγω να διαβάσω κανένα νέο.....και να σου η Παγώνη με τον Σύψα....και τον Δερμιτζάκη παντού.....να λένε ότι Χριστούγεννα θα κάνουμε μόνοι μας....ότι κακώς άνοιξε το click away....και ότι τα σχολεία δεν είναι και σίγουρο ότι θα άνοίξουν στις 7/1

Sorry.....αλλά....δεν γαμιώμαστε πρωι πρωί λέω εγώ??

Καλημέρα...και Sorry και πάλι!
 
Last edited:

Σύψας: Γιορτές χωρίς συγγενείς και φίλους - Θα ζοριστούμε τον Ιανουάριο​


"αναμένουμε τον Ιανουάριο να ζοριστούμε. Αν επιστρέψουμε σε υψηλούς αριθμούς κρουσμάτων θα ξαναγίνει lockdown" είπε

https://www.news247.gr/epixeiriseis...oter&utm_campaign=24MediaWidget&utm_term=Pos1

Ούτε στις 7 θα βγούμε όπως καταλαβαίνετε ή θα βγούμε ελάχιστα για να μας μαντρώσουν για τα καλά
Τίποτα παιδιά,14 Γενάρη θα βγούμε και άμα κυνηγήσουμε μέχρι τέλος που χλωμό το κόβω και αυτό.οι άνθρωποι είναι άσχετοι.
 
Δυστηχώς έχουν γίνει όλοι ειδικοί...και έμαθαν να διαβάζουν ΦΕΚ και ΚΥΑ (sic)
Πρεπει καποιος να εχει τελειωσει ΦΕΚολογια για να κανει αναγνωση και να εχει γνωμη?
δεν γαμιώμαστε πρωι πρωί λέω εγώ??
Τωρα μιλας ωραια και κατανοητα...
 
Επιχειρήματα για γέλια και για κλάματα.

https://www.ihunt.gr/n-παπαθανάσης-για-την-απαγόρευση-μετακ/
Γελοια επιχειρηματολογια για αλλη μια φορα.Απαγορευση μετακινησης για κυνηγους και ψαραδες για περιορισμο της πανδημιας,ελευθερη(μεσω sms)μετακινηση για ποδηλατες,μοτοκροσαδες και λοιπους περιπατητες.Αλλα ξεχασα οι κυνηγοι και οι ψαραδες μεταδιδουν τον ιο.Καραγκιοζηδες......
 
Ας αφήσουμε τα παχιά λόγια μάγκες, προσωπικά κουράστηκα να διαβάζω για το πόσο πρέπει να τους δείξουμε να καταλάβουν στην κάλπη.
Το είδα το 1974 που ήρθε σα μεσσίας ο Καραμανλής, το 1981 έβριζαν τη ΝΔ και ψήφισαν ΠΑΣΟΚ. Το 1989 έβριζαν το ΠΑΣΟΚ και ψήφισαν ΝΔ. Το 1993 έβριζαν τη ΝΔ και ψήφισαν ΠΑΣΟΚ. Το 2004 έβριζαν το ΠΑΣΟΚ και ψήφισαν ΝΔ. Το 2009 έβριζαν τη ΝΔ και ψήφισαν ΠΑΣΟΚ. Το 2012 έβριζαν το ΠΑΣΟΚ ψήφισαν ΝΔ. Το 2015 έβριζαν τη ΝΔ ψήφισαν ΠΑΣΟΚ (ΣΥΡΙΖΑ). Το 2019 έβριζαν το ΠΑΣΟΚ (ΣΥΡΙΖΑ) ψήφισαν ΝΔ.
Κόβω το παργαλατσο μου, το ΠΑΣΟΚ (ΣΥΡΙΖΑ) θα βγει στις επόμενες εκλογές.

Κανέναν δεν τιμωρούμε. Γιατί έτσι μας αρέσει. Αυτό γουστάρουμε. Να τους βρίζουμε, αλλά να επιμένουμε να τους ψηφίζουμε. Δεν ανέχομαι να ακούω εν έτει 2020 με εξαπάτησε ο Τσίπρας ή ο Μητσοτάκης και τον ψήφισα. Τι είστε ρε μάγκες; 18 χρόνων; Ή μήπως εμφανίστηκαν εχθές όλοι αυτοί στην πολιτική και δεν τους ξέρετε;
Προσωπικά δεν έχω ψηφίσει ποτέ σε εθνικές εκλογές και ούτε πρόκειται. Και σε ευρωεκλογές που έχω πάει δύο φορές μπορώ να πω ότι το έχω μετανιώσει. Καλά μας κάνουνε, αυτοί μας αξίζουν.
Συνδρομο Στοκχολμης λεγεται με απλα λογια.
 
Τους ψευτοκυνηγούς και ψευτοψαράδες τους βλέπουμε από χιλιόμετρα... :) ... παπάρια θα πιάσουν!
η διασταύρωση στοιχείων επίσης είναι εύκολη (που βγάζει άδεια , πόσα χρόνια κ.λ.π.)
Ο καρεκλοκένταυρος δεν γίνεται κυνηγός....
Στις κοπές πίτας θέλουν να τούς πλακώσεις με τα κομμάτια της βασιλόπιτας.
 
Πρεπει καποιος να εχει τελειωσει ΦΕΚολογια για να κανει αναγνωση και να εχει γνωμη?
Νομίζω πως ναι....αλλίως όλοι έχουν από μια γνώμη....όπως και από μια Κ@λοτρυπίδα!

Νομική γνωμοδότηση λέγεται...και καλό είναι να την κάνουν άτομα που γνωρίζουν τις προεκτάσεις.

Το να επιζητάς την έκδοση ενός ΦΕΚ είναι ηλιθιότητα....δίοτι αν βγεί....μετά θα έχεις ελεύθερες μετακινήσεις....και θα παρακαλάς να αρθεί και το ΦΕΚ για το κυνήγι.

Στην τελική....πληρώσαμε άδεια μέχρι τις 28/2....μέχρι τότε χωρίς να ξέρω τι θα γίνει με τις μετακινήσεις....το κυνήγι θα πρέπει να είναι ανοιχτό....έτσι ώστε όταν αθρούν οι περιορισμοί στις μετακινήσεις να μπορώ να βγώ.

Αυτά τα ολίγα για σήμερα!!
 
Last edited:
Status
Not open for further replies.
Back
Top