Κυνηγετικές Ειδήσεις-Αρχείο

Status
Not open for further replies.
Πού πας και τα βρίσκεις ρε...έχω μείνει μαλάκας :oops:
Εδω τα πραγματα αρχιζουν και σοβαρευουν
Δεν εχουμε να κανουμε με μια απλη στοχοποιησει της κυνηγετικης οικογενειας το εχουμε ζησει και στο παρελθον
εδω μιλαμε για οδηγια εξοντωσης που εχει εναν και μονο σκοπο
Την καταργηση του ελευθερου παροδοσιακου κυνηγιου που διδαχθηκαμε
σε καθοδηγουμενη ρεζερβοποιηση
Το ποσοι θα αντεξουν και ποσοι θα ακολουθησουν το καλουπωμα κανεις δεν ξερει
Ισως και η σταση της ηγεσιας μας τις τελευταιες εβδομαδες αρχιζει να ξεδιπλωνει το κουβαρι
του ξεπουληματος
 
λοιπόν μόλις ξαναδιάβασα την παράγραφο που μας αφορά , λέει ότι θα μας κόψουν πρόστιμο για μετακίνηση.
προφανώς γιατί δεν υπάρχει βάση για κάτι άλλο και απλά αναφέρει τον έλεγχο για τα όπλα.
ίσως πρώτη φορά που βλέπω ξεκάθαρα σε επίσημο έγραφο ότι θα φάω πρόστιμο για μετακίνηση και όχι τις βλακείες που ακούγονται για αυτόφορα κατασχέσεις όπλων και διάφορα άλλα.
 
Τα πράγματα είναι απλά
Από αριστερά δεν μας συμπαθούν από δεξιά δεν μάς υπολογίζουν τι μας έμεινε να κάτσουμε στον κεντρικό άξονα
Απόκληροι της κοινωνίας μέχρι να έρθουν οι εκλογές
Στον κεντρικό καθόμαστε ήδη. (.Ι.)
 
Τα πράγματα είναι απλά
Από αριστερά δεν μας συμπαθούν από δεξιά δεν μάς υπολογίζουν τι μας έμεινε να κάτσουμε στον κεντρικό άξονα
Απόκληροι της κοινωνίας μέχρι να έρθουν οι εκλογές
Να μη σου πω και μετά...
 
Στο φατσοβιβλίο κυκλοφορεί ενα έγγραφο της Ελληνικής αστυνομίας με θέμα : "Εκτακτα μετρα για προστασία της δημοσιας υγείας απο περαιτέρω κίνδυνο διασποράς του ιού." Ποιος ειναι ο κίνδυνος θα το καταλάβετε παρακάτω.
Το έγγραφο αυτό λοιπόν αναφέρεται αποκλειστικά στους κυνηγούς και στο ποια μέτρα πρεπε να πάρουν οι κατΆ τόπους αστ.διευθύνσεις καθώς επίσης που να στήσουν καραούλια για να σταματήσουν τους κακούς κυνηγούς οι οποίοι είναι διανομείς του ιού.!
Ντροπή και αίχος !
Θα ήθελα πολύ να πω πως έχετε χάσει τη μπάλα και μακάρι να μπορούσα να το πιστέψω. Όμως όχι. Σας δόθηκε η ευκαιρία να βγάλετε το αντικυνηγετικό μένος σας και το κάνετε όσο καλύτερα μπορείτε.
 

Attachments

  • 1606162801730.png
    1606162801730.png
    866,3 KB · Προβολές: 30
Last edited:
Στο φατσοβιβλίο κυκλοφορεί ενα έγγραφο της Ελληνικής αστυνομίας με θέμα : "Εκτακτα μετρα για προστασία της δημοσιας υγείας απο περαιτέρω κίνδυνο διασποράς του ιού." Ποιος ειναι ο κίνδυνος θα το καταλάβετε παρακάτω.
Το έγγραφο αυτό λοιπόν αναφέρεται αποκλειστικά στους κυνηγούς και στο ποια μέτρα πρεπε να πάρουν οι κατ τόπους αστ.διευθύνσεις καθώς επίσης που να στήσουν καραούλια για να σταματήσουν τους κακούς κυνηγούς οι οποίοι είναι διανομείς του ιού.!
Ντροπή και αίχος !
Θα ήθελα πολύ να πω πως έχετε χάσει τη μπάλα και να το πιστέψω. Όμως σας δόθηκε η ευκαιρία να βγάλετε το αντικυνηγετικό μένος σας και το κάνετε όσο καλύτερα μπορείτε.
Το ρεζουμε του εγγράφου
είναι στην 4 Παρ. δλδ θα εποπτεύει ο ίδιος ο Α.Δ για την σωστή εφαρμογή των εντολών του.
 
Στο φατσοβιβλίο κυκλοφορεί ενα έγγραφο της Ελληνικής αστυνομίας με θέμα : "Εκτακτα μετρα για προστασία της δημοσιας υγείας απο περαιτέρω κίνδυνο διασποράς του ιού." Ποιος ειναι ο κίνδυνος θα το καταλάβετε παρακάτω.
Το έγγραφο αυτό λοιπόν αναφέρεται αποκλειστικά στους κυνηγούς και στο ποια μέτρα πρεπε να πάρουν οι κατ τόπους αστ.διευθύνσεις καθώς επίσης που να στήσουν καραούλια για να σταματήσουν τους κακούς κυνηγούς οι οποίοι είναι διανομείς του ιού.!
Ντροπή και αίχος !
Θα ήθελα πολύ να πω πως έχετε χάσει τη μπάλα και να το πιστέψω. Όμως σας δόθηκε η ευκαιρία να βγάλετε το αντικυνηγετικό μένος σας και το κάνετε όσο καλύτερα μπορείτε.
Περίμενε σιγά σιγά έρχονται οι ωλιες.μη δεις και κάνα σφράγισμα όπλων αλά 1967
 
Στο φατσοβιβλίο κυκλοφορεί ενα έγγραφο της Ελληνικής αστυνομίας με θέμα : "Εκτακτα μετρα για προστασία της δημοσιας υγείας απο περαιτέρω κίνδυνο διασποράς του ιού." Ποιος ειναι ο κίνδυνος θα το καταλάβετε παρακάτω.
Το έγγραφο αυτό λοιπόν αναφέρεται αποκλειστικά στους κυνηγούς και στο ποια μέτρα πρεπε να πάρουν οι κατΆ τόπους αστ.διευθύνσεις καθώς επίσης που να στήσουν καραούλια για να σταματήσουν τους κακούς κυνηγούς οι οποίοι είναι διανομείς του ιού.!
Ντροπή και αίχος !
Θα ήθελα πολύ να πω πως έχετε χάσει τη μπάλα και μακάρι να μπορούσα να το πιστέψω. Όμως όχι. Σας δόθηκε η ευκαιρία να βγάλετε το αντικυνηγετικό μένος σας και το κάνετε όσο καλύτερα μπορείτε.
Έχουν γνώση οι φύλακες
 
Απο το μπραβο του ελληνικού λαου απο αυτα που έβλεπε στον ΕΒΡΟ και το χειροκρότημα θα τον κανουν να αλλάξη κερκιδα.
Ο λαός δεν έπρεπε να πάει καν σ αυτή την κερκίδα.....και να έχει αλλάξει πριν τον Έβρο....που δεν έκανε και κανά κατορθωμα....λίγες μέρες πριν έσπαγε τον κόσμο στο ξύλο στην Λέσβο....αλλά ο Έβρος τους ξέπλυνε ε???? Μπρος γκρεμός και πίσω ρέμα είμαστε......ή πηδάς στην φωτιά και χορευεις.....ή σκύβεις το κεφάλι και κάνεις αυτό που σου λένε!!!
 
Τίποτα από όσα λέτε δεν πρόκειται να γίνει.
Απλά η κατάσταση είναι ζόρικη και πρέπει όλοι να κάτσουμε ήσυχοι.
Δε βλέπετε τι γίνεται στη Θεσσαλονίκη;
Αν μειωθούν τα κρούσματα, οι θάνατοι και οι διασωληνωμένοι θα ανοίξει η αγορά σιγά σιγά και θα ανοίξει και το κυνήγι.
Θα έρθουν και τα εμβόλια και θα ομαλοποιηθεί η κατάσταση.
 
Στην αρχη της καραντίνας υπήρχε αστυνομια στην ανατολικη εισοδο τις θεσσαλονικης και στα δυο ρευματα,Εδω και 2 με 3 εβδομαδεσ εξαφανιστήκαν. Τωρα εξηγητή που ειναι ψαχνουν τον κοροκυνηγο και ις ανώτερα . Καλο ειναι τις κατάλληλες ωρες και στα κομβικα σημεια να βρουν κανενα κλεμμένο αυτοκίνητο .(εγραψα για το κλεμενο αυτονινητο απο χωριο κοντα στη θεσσαλική και ολοι ειχαν απορία τη κωδικο εβαλαν 69)
 
-Κανενας ανθρωπος ποτε στην ιστορια της ανθρωποτητας δεν ειχε ποτε 100% δικιο
- Ο αλγοριθμος της επιστημονικης επιτροπης για τον ιο ειναι τοσο πολυπλοκο πραγμα που και οι ιδιοι ψηφιζουν για το τι θα κανουν με βαση οσα τους βγαζει. Δυσκολο να κατανοηθει απο μη ειδικο
- Αυτος εδειξε εφαρμογη των μετρων στην πρωτη καραντινα 70%. Τα καλοκαιρινα φθινοπωρινα μετρα σχεδιαστηκαν αριστα αλλα εφαρμογη 70% ειχαν μονο στη μιση Ελλαδα.
- Αφου σε ενα μερος λοιπον ειχες πχ 30% εφαρμογη, στην τωρα καραντινα βαζεις 200% μετρα σε σχεση με την πρωτη για να πετυχεις το 70%
-Τα επιπλεον μετρα φαινονται αδικα στους ενδιαφερομενους γιατι ... δεν κατανοουν τον αλγοριθμο.
Βασικη του παραμετρος ειναι οι μετακινησεις , ετσι αν και ΔΕΝ ΚΟΛΛΑΝΕ τα παιδια στα σχολεια , με το κλεισιμο ελαττωθηκαν 25% οι μετακινησεις (αυτο ηθελε ο αλγοριθμος). Μα η μανα θα παει μονη το παιδι στο σχολειο και μονη θα παει να το παρει ;
ΔΕΝ ΕΧΕΙ αυτο σημασια αλλα παραμετροι του αλγορυθμου που δεν τους ξερουμε , οπως πχ οτι αναγκαζεται ο ενας γονεας να μεινει σπιτι να φυλλαξει το παιδι κλπ αντι να παει για δουλεια, να πηδηξει, να παρει καφε στο χερι κλπ
- Μου κοψανε και μενα το κυνηγι, που θα πηγαινα να ριξω τις τουφεκιες μου με το φιλο μου (1 επαφη) στα Οινοφυτα, πηγαινοντας θα παιρναμε καφε τυροπιτες (+2 επαφες), θα τα ελεγα εκει με τον αλβανο τσοπανη που εχουμε γινει φιλοι (+2 επαφες) γυρνωντας θα περναμε ψωμι καφε απο το γνωστο φουρνο (+2επαφες), θα περναγαμε απο Καπανδριτι να δω τον αδερφο μου και την οικογενεια του (+2χ4=8 επαφες) κατι θα τσιμπαγαμε με τα τσιπουρακια μας κακουργα καραντινα και επιστροφη.
ΣΥΝΟΛΟ 15 επαφες αντι για 0 τωρα στον καναπε μου. Ετσι λειτουργει ο αλγοριθμος
Μα δεν κολλαει μεσα στα σχολεια και στο βουνο με τα σκυλια μου ;
Μαζι ειμαστε ολοι, και γω κοντευω να σκασω μακρυα απο το βουνο, αλλα εχω μαθει να περιοριζω τις αυταπατες μου.
Δεν εχουμε και την καλυτερη ηγεσια , αλλα δεν θα μπορουσε να κανει και πολλα . Μπορει ομως να το εκμεταλευτει και να κερδισει αλλα στην πορεια, εχουμε πολυ σοβαροτερα θεματα στο κυνηγι απο μερικες βδομαδες διακοπη, αλλα δεν θα το κανει γιατι δεν ειναι και η καλυτερη οπως ειπα.
Το ξερω οτι βρισκομαι σε κυνηγετικο site ειμαι 4-5 χρονια καθε μερα εδω μεσα και πιστευω αυτα επρεπε να ειπωθουν. Αν ειμασταν σε μπουρδελοσαιτ θα διαλεγαμε πουτανες , σοβαρη δουλεια δεν λεω αλλα εδω κανουμε σοβαροτερη
 
Διαβασα όλα όσα γράψατε παραπάνω και έχω να πω ότι μένω 15 λεπτά από τους κυνηγοτοπους των Καθενων , της Αμφιθεας , της Στενής και των Πολιτικών. Για να πάω σε αυτά τα μερη πρέπει να πάρω το αμαξι και να βγω σε κεντρικό δρομο. Η αστυνομία έχει συχνή παρουσία οπότε το 300αρι είναι πιθανο να το αρπάξω και καλύτερα να το φάω σε λουκάνικα και κοψίδια παρα να το δώσω σε αυτους. Μερικοί μπορεί να ρισκάρουν και να πανε. Μπορεί να έχουν 300αρια που τους περισσεύουν ισως. Εδώ τα όργανα-μπουμπούκια που έχουμε εχουν ξαμολυθει και γράφουν γριές για μάσκα έξω από τις αυλοπορτες. Όταν όμως μας γδυνουν οι γύφτοι (αγροτικό μέσα από την αυλή μου έκλεψαν πριν 5 χρονια) σηκώνουν τα χέρια ψηλά και δεν κάνουν τιποτα. Επίσης το δασαρχείο ΔΕΝ μπορεί να γράψει κάποιον παρα μονο για παράβαση του δασικού κώδικα.
Το σαββατο φιλος πηγε το παιδακι του βολτα,και λεει περασε η αστυνομια και μας εδιωχνε!!
Εκει σε ενα παγκακι λεει καθοταν μια γιαγια και ενας παππους και τους ειπαν απαγορευεται να καθεσται φυγετε!!!!
Και αναροτιεμαι τωρα αυτοι οι μαγκες την γιαγια και τον παππου,που οσο ναναι απο καποια ηλικια και μετα δεν συνεννοησε ευκολα,ποσο μαλλον απο τα 80 και μετα.και οταν τους πηρα τηλ οι γυφτοι μου πετανε πετρες οταν περναω με το αμαξι δεν τους ενοιαξε!!!κο κο κο κο!
Φοβουνται,δεν το παιζουν μαγκες!!
Στη γιαγια και τον παππου ομως,.
 
Τωρα να μιλησουμε και λιγο σοβαρα!!
Ο κυριακος αν το μαθατε εχει πει οτι ο ελληνας αποταμιευει λεφτα αυτη την περιοδο!!!
Θα συμφωνησω!!
Τωρα κανεις ευκολα πολλες μπιζνες, αφου το μονο που τους νοιαζει ειναι το χαρτι της μετακινησης!!
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top