Κυνηγετικές Ειδήσεις-Αρχείο

Status
Not open for further replies.
Άντε ρε επιτέλους βγήκαν τα εμβόλια από εταιρίες με αρχιδια , θα ξαναπάμε επιτέλους για κυνήγι .
Ποιος σου είπε πως θα μας εμβολιάσουν από τους πρώτους...
Το βλέπω να δίνει εντολή ο hardαλιας να κάνουν τελευταίοι οι κυνηγοί και οι ψαράδες.
 
Δεν θα βγαλουμε ακρη πιστευω.Θα ηθελα μια απαντηση απο τους συναδελφους εμπεριστατωμενη.
Ναι π.χ για 1-2-3-4 πραγματα,να μαθαινουμε και οι υπολοιποι που βλεπουμε μονο το τραγικο αποτελεσμα.
Άμα βγάλεις άκρη πες το και σε εμένα εδώ σχεδόν δέκα πέντε μέρες και ακόμα ψαχνομαστε με τον αν ήταν άδικο που μας έκλεισαν η όχι.
 
Διαβαζω διαφορα απο συναδελφους και εχω μια απορια.
Υπαρχει κανεις που πιστευει οτι η ΚΣΕ εχει παρει σωστες
αποφασεις και εχει "τρεξει" σωστα τις καταστασεις?
Πιστεύω πως δεν έκανε καμιά σωστή ενέργεια.
Ή αν έκανε δεν φρόντισε να την κοινοποιήσει σε όλους εμάς.
Δόξα το θεό υπάρχουν πολύ τρόποι.
Πιστεύω δεν έκανε καμιά συνάντηση με κάποιον εκ των αρμόδιων υπουργών βλέποντας πως τα πράγματα δεν πάνε καλά και οδηγούμαστε σε lockdown.
Δεν ξέρω αν έγινε καμιά σύσκεψη με την παρουσία όλων εκπροσώπων των ομοσπονδιών πριν την επιβολή της απαγόρευσης ώστε να παρθούν αποφάσεις για την συντονισμενη αντίδραση όλων σε κάθε απόφαση που θα επαιρνε η κυβέρνηση.
Η εικόνα που μου έδειξαν είναι πως δεν έγινε κάτι τέτοιο.
Δεν χρειάζεται να αναφέρω την παρουσια του προέδρου στο μνμ που έστειλε σε όλους μας αλλά και σε τρίτους.
Όλοι αυτοί που βγαίνουν δεν νομίζω να είναι λιγότερο φταίχτες και παράνομοι αφού ακολουθούν την δημόσια προτροπή του προέδρου να στείλουν 6 και να βγάλουν τα σκυλιά τους για κυνήγι.
Λάθος τρόπος αλλά και χρόνος.
Γνώμη μου είναι πως θέλουμε νέο σύστημα διοίκηση με νέες διαδικασίες και ας βάλουμε και την τεχνολογία σε όλα αυτά.
 
Ακριβως αυτο!!!
Απο τη μια μερια ειναι τα γιλεκα και απο την αλλη που ειναι το βασικοτερο για μενα σε ολα τα κυνηγια, αν δεν δεις ρε πουστη μου τι ειναι δεν τουφεκας!!!!!!
Τα ιδια και τα ιδια συνεχεια, κουνηθηκε το πουρναρι δωσε ενα 10βολο...λες και ειμαστε σε πολεμο...
Φίλε δεν είναι μόνο το γιλέκο είναι κόσμος που φοβάται και ότι κουνηθεί μπαμ και ότι γίνει και δεύτερον όπως ανέφερες δεν κοιτάζουν ποτέ τι είναι αν δεν δεις δεν τουφεκας.... Ξέρω κόσμο που φοβοτανε ερχοτανε για κυνήγι και τους διωχναμε και πεισμωνανε καλύτερα πεισμωμενος πάρα να κλαίμε
 
Πιστεύω πως δεν έκανε καμιά σωστή ενέργεια.
Και να μπορούσε να γίνει κάτι (διότι από πάνω προς τα κάτω, το Όχι δεν γίνεται Ναι), αυτό θα έπρεπε να γίνει πριν την υπογραφή της ρυθμιστικής, τότε που ήμασταν η ασφαλέστερη χώρα του κόσμου και βρισκόμασταν σε γενικό hangover, στην οποία ρυθμιστική, θα έπρεπε να ζητηθεί να περάσουν και οι υποσχέσεις. Αφού το ζήτημα αφορούσε γενικό lock down, τι έρχονται μετά και λένε "δεν ξέραμε ότι θα είχαμε τόσα κρούσματα";

Τώρα…, περιμένετε να ανοίξει πάλι ο τουρισμός να ξαναγίνουμε η ασφαλέστερη χώρα του κόσμου – και βλέπουμε. Μην περιμένετε όμως και πολλά από τις υπάρχουσες δομές διοίκησης, οποιουδήποτε επιπέδου· μοναδικός σκοπός τους είναι να ενημερώνουν τους από κάτω τι αποφάσισαν οι από πάνω.

Όμως, ως φύσει απαισιόδοξος (και δη μηδενιστής σε βαθμό ρεαλισμού), σας συμβουλεύω να είστε έτοιμοι για το χειρότερο για να σας έρθει θετικό το όποιο αποτέλεσμα θα έρθει (όταν έρθει).;)
 
Όμως, ως φύσει απαισιόδοξος (και δη μηδενιστής σε βαθμό ρεαλισμού), σας συμβουλεύω να είστε έτοιμοι για το χειρότερο για να σας έρθει θετικό το όποιο αποτέλεσμα θα έρθει
Ακολουθείς την κινεζική σχολή ;
 
Τα ιδια και τα ιδια συνεχεια, κουνηθηκε το πουρναρι δωσε ενα 10βολο...λες και ειμαστε σε πολεμο...
Από μικρό παιδί τ' ακούω αυτά και θα συνεχίσουνε να γίνονται. Οι δραμιάρες πάνε μακρυά αλλά και το μυαλό σε τέτοιες περιπτώσεις. Είναι από τις λίγες περιπτώσεις ανθρωποκτονίας που πέφτεις στα τόσο μαλακά.

Εν προκειμένω, οι ασφάλειες καλύπτουν αυτή την περίοδο που "απαγορεύεται" το κυνήγι;
 
Φίλε δεν είναι μόνο το γιλέκο είναι κόσμος που φοβάται και ότι κουνηθεί μπαμ και ότι γίνει και δεύτερον όπως ανέφερες δεν κοιτάζουν ποτέ τι είναι αν δεν δεις δεν τουφεκας.... Ξέρω κόσμο που φοβοτανε ερχοτανε για κυνήγι και τους διωχναμε και πεισμωνανε καλύτερα πεισμωμενος πάρα να κλαίμε
Βάλε και ορισμένους αρχηγούς και κουμανταδορους σε εισαγωγικά που αντί να ηρεμούν τους πιο άπειρους τους κάνουν και αγχώνονται περισσότερο με τα βρισίδια και τις εντολές που δίνουν και έδεσε το γλυκό
Ακούει κρατς ο άλλος και δεν σκέφτεται ότι μπορεί να είναι άνθρωπος από τον φόβο που του έχουν βάλει αλλά μην είναι γουρούνι και μου πούνε ότι πέρασε και δεν το κατάλαβα
Θέλουμε και ραβδωτα τρομάρα μας για να σκοτωνόμαστε από ράχη σε ράχη
 
Πέτσας για άρση lockdown:






Την επόμενη εβδομάδα θα δούμε ποιος πρέπει να είναι ο σχεδιασμός για σταδιακή άρση των μέτρων, σε αυτή τη φάση πρέπει να δώσουμε όλοι τη μάχη για τον περιορισμό των κρουσμάτων, υπογράμμισε ο κυβερνητικός εκπρόσωπος Στέλιος Πέτσας μιλώντας στην εκπομπή της ΕΡΤ1 «Από τις έξι». Αναφορικά με την επίταξη των δύο κλινικών στη Θεσσαλονίκη, σημείωσε πως αυτό έγινε εξαιτίας της πίεσης στο σύστημα Υγείας.


Ο κ. Πέτσας είπε πως «ποτέ δεν μιλήσαμε για συγκεκριμένο χρονοδιάγραμμα, μιλούσαμε για φάσεις σταδιακής επανόδου σε μια μορφή κανονικότητας εντός του Δεκεμβρίου», και πως δεν είναι ρεαλιστική η λήξη του lockdown την 1η Δεκεμβρίου.

Πηγή: https://www.skai.gr/news/politics/petsas-gia-lockdown-i-1i-dekemvriou-den-einai-realistikos-stoxos
Follow us: @skaigr on Twitter | skaigr on Facebook | @skaigr on Instagram
 
Μετα απο τις τελευταιες δηλωσεις του Πετσα {η φατσα του μου θυμιζει Αρχιλοχια κεντρικης πυλης Επιλαρχιας }

ας ακολουθησουμε τα λογια του αημνειστου Πουλοπουλου
και του χρονου πρωτα ο θεος ξανα στα καρτερια

 
Να μην υπαρχει ρε π@υστη μου ενας πολιτικος να πει στον Χαρδαλια...
Μας λες ενα καρο δικαιολογιες.Αφηνεις το κολυμπι και απαγορευεις
το ψαροντουφεκο!Αφηνεις την πεζοπορια και κοβεις το κυνηγι!
Οι γουρουναδες ειναι το θεμα που κυνηγανε με καρτερια,καταφυγια
και παρτερια ρε ασχετε!!Ενω ολη η Ευρωπη που επικαλεισαι κυνηγαει!
Αν ειναι μονο το γουρουνι,βγαλε τα συνεργεια εξω να τα ξεπαστρεψεις.
Τοσο δυσκολο ειναι ρε???Να τον κολλησει στον τοιχο να του βγει η πρασινη
μασκα να ξεφτιλιστει στο Πανελληνιο!Πηγε ο αλλος και τα ειπε για να τα πει.
 
Από μικρό παιδί τ' ακούω αυτά και θα συνεχίσουνε να γίνονται. Οι δραμιάρες πάνε μακρυά αλλά και το μυαλό σε τέτοιες περιπτώσεις. Είναι από τις λίγες περιπτώσεις ανθρωποκτονίας που πέφτεις στα τόσο μαλακά.

Εν προκειμένω, οι ασφάλειες καλύπτουν αυτή την περίοδο που "απαγορεύεται" το κυνήγι;
Και πολυ φοβαμαι οτι δεν θα σταματησουμε ποτε να τα ακουμε, γιατι οπως ειπε και ο @Kinigos πιο πανω εκτος απ τους κρεαταδες που λεω εγω οτι βαρανε οπου βρουν ειναι και πολλοι που φοβουνται και με το παραμικρο ριχνουν.
 
Βάλε και ορισμένους αρχηγούς και κουμανταδορους σε εισαγωγικά που αντί να ηρεμούν τους πιο άπειρους τους κάνουν και αγχώνονται περισσότερο με τα βρισίδια και τις εντολές που δίνουν και έδεσε το γλυκό
Ακούει κρατς ο άλλος και δεν σκέφτεται ότι μπορεί να είναι άνθρωπος από τον φόβο που του έχουν βάλει αλλά μην είναι γουρούνι και μου πούνε ότι πέρασε και δεν το κατάλαβα
Θέλουμε και ραβδωτα τρομάρα μας για να σκοτωνόμαστε από ράχη σε ράχη
Τώρα ναι σε παραδέχομαι το έθεσες ποιο ΣΩΣΤΑ
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top