Κυνηγετικές Ειδήσεις-Αρχείο

Status
Not open for further replies.
Διάβασα το φεκ που βγήκε για τις απαγορεύσεις που ισχύουν και τις επιπτώσεις σε παραβάτες.
Δεν αναφέρεται ρητά πουθενά η απαγόρευση ψαρέματος και κυνηγιού.
Είναι θέμα μετακινήσεις μόνο
Οι εντός νομού νομίζω λύνεται με τις επιλογές που μας δίνει ο χαρδαλιας.
Οι υπόλοιποι (μετακίνηση εκτός νομού) ειναι που δεν μπορούν να κυνηγήσουν.
Βρήκα και κάποια παράδοξα που λέει για άθληση σε ανοιχτό χώρο μέχρι τρία άτομα συμπεριλαμβανομενου και του προπονητή.
Για αθλητες μιλάει.
Οπότε μου φαινεται παράδοξο να μην μπορούμε να πάμε όταν και η άθληση μεχρι τρια άτομα επιτρέπεται.
Υπάρχει και η επιλογή του ταΐσματος αδέσποτων εντός του δημου όμως.
Με καλύπτει εμένα π.χ. διότι ο δήμος Λαγκαδά πιάνει από όρος βερτισκο μέχρι όρος Χορτιάτη. :cool:.my man.
Και ξέρω πολλά αδέσποτα σε αυτές τις περιοχές που θέλουν... Φροντίδα. .my man.
 
Προσλαμβάνουμε δικηγόρο.....κάνει μια αγωγή ζητώντας να επιστραφούν τα χρήματα σε 160.000 κυνηγούς.......εκεί να δεις τι έχει να γίνει!!!! Έχει γίνει ξανά κάτι αντίστοιχο με την Πατσ@βουρα την Πιπιλή οποίος θυμάται.
 
Ηλία προσωπικά αυτή τη φορά δεν μου φταίει η κσε.οταν τον Αύγουστο έπαιρναν διαβεβαιώσεις από 3 υπουργούς ότι σ ενδεχόμενο lockdown οι κυνηγοί θα εξαιρεθούν οποιοσδήποτε θα έλεγε βγάλτε αδειες.αυτοι λοιπόν που έταζαν πρέπει ν απολογηθούν.βρισκω άδικες τις κατηγορίες στην κσε
Ευριπιδη θα ηθελα να πω το εξης: εδω και ενα μηνα και βαλε υπηρχε μινι lockdown στην Κοζάνη...αρα εδω και ενα μηνα οι Κοζανίτες δεν μπορουν να ερθουν πχ Φθιωτιδα για κυνηγι....Κανεις δεν ασχοληθηκε..
Μετα ειχαμε την Θεσσαλονίκη, οπου οι κυνηγοί ειχαν (θεωρητικά τουλαχιστον) τα ιδια προβλήματα..παλι δεν ανοιξε ρουθουνι!
Και τωρα που την φαγαμε ολοι μαζι τρεχουμε και δε φτανουμε! Ενάμιση δυο μηνες τωρα που το εβλεπαν, που ηταν οι απαραίτητες παρεμβάσεις ..?
 
Φίλε μου και όλα τα δικιά να είχαν.... Για μένα με την χθεσινή ψευτομαγκιά τα έχασαν! Ήταν τουλάχιστον ανευθυνότητα αυτό που έκανε ο προεδρος της.... Τώρα για τον επώνυμο οπαδο έχουμε δει τη έπαρση έχει αποκτήσει.... Ίσως σήμερα φάει το πρωτο "χαστουκι"
Λιακο ακουσα οτι σημερα στην Αρτα η θηροφυλακη εκανε ελέγχους με αστυνομια μαζι? Ισχυει η ραδιοαρβυλα?
 
Τελικά τι κάνουμε πάμε αύριο η είμαστε στο περίμενε να
Κανε ότι έκανες και σημερα....οτι ισχυει σημερα ισχυει και αυριο....
Για να σε βοηθησω:αν η βολτα ειναι διπλα στο σπιτι σου, καλη διασκέδαση...
Αν θελει ταξιδακι με αυτοκινητο, εχε μαζι σου τρακοσαευρα...
 
Κανε ότι έκανες και σημερα....οτι ισχυει σημερα ισχυει και αυριο....
Για να σε βοηθησω:αν η βολτα ειναι διπλα στο σπιτι σου, καλη διασκέδαση...
Αν θελει ταξιδακι με αυτοκινητο, εχε μαζι σου τρακοσαευρα...
IMG_20201029_173924_3.jpg
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top