Κυνηγετικές Ειδήσεις-Αρχείο

Status
Not open for further replies.
Μιλάς για εποχές που τα δύο μεγάλα κόμματα τότε μοίραζαν δανεικά ρουσφέτια και προσλήψεις
Σιγά μην ψήφιζαν ΚΕΚ άντε σε τίποτα ευρωεκλογές και πολύ ήταν ίσα ίσα που θα σου έλεγαν και για πιο λόγο το ψήφισες τότε ήταν ο καθένας το κόμμα του και τέλος
Αυτά μας έφαγαν...Τα ρουσφέτια και οι άσχετοι σε καίριες θέσεις...
 
Όταν δείτε το βίντεο που ο Γεωργιάδης αναφέρει ότι εξετάζεται η απόφαση για το κυνήγι, παρατηρήστε την έκφραση του δημοσιογράφου δεξια που διαβάζει τα μηνύματα κυνηγών. Αρχικά το παίρνει στην πλάκα κι όταν ο Γεωργιάδης λέει ότι εξετάζεται σοβαρευει και ρωτάει με απορία, α το εξετάζετε δηλαδή. Αυτή είναι μια αντίδραση δυστυχώς της πλειοψηφίας που δεν έχει σχέση με το κυνήγι.
Ποσοι το εχουμε πληρως συνειδητοποιησει ,οτι για την πλειοψηφια της συγχρονης κοινωνιας οι κυνηγοι ειμαστε απλα και μονο κατι γραφικοι τυποι ; Οταν το κατανοησουμε καλα , κοιτωντας στον μεγαλο καθρεφτη της κοινωνιας , οχι στο δικο μας , τοτε θα κοιταξουμε με μεγαλυτερη σοβαροτητα πως να βελτιωσουμε την οργανωση μας , πως να διεκδικουμε καλυτερα , πως να κανουμε συμμαχιες, ποτε να υποχωρουμε και ποτε να επιτιθεμεθα
 
Ε ναι ρε συ..αφου ειναι παντου κλειστα...
Αυτα ειναι βλακειες..
Ο αλλος αντι να κατσει σε ενα διαμερισμα και να βλεπει 4 τοιχους και στο μπαλκονι την χοντρη απεναντι..πηγε στο χωριο του να βλεπει ενα γαμ..νο δεντρο τουλαχιστον....
οσοι δεν μενουν αθηνα δεν μπορουν να καταλαβουν καποια πραγματα ..
Τώρα θυμήθηκε τό χωριό του που θά το βρει με GPS άσε και από τέτοια λόγια χορτάσαμε και άμα τον ρωτήσεις από που είναι θά σού πει εγώ Αθήνα κέντρο.
 
Πολύ γρήγορα.
Εμαιλ στην φόρα δεν βγάζω. Ήταν πολύ καυστικό αλλά κόσμιο. Χθές το έβγαλα γιατί δεν έφτασε εκεί που το έστειλα. Αν έχω απάντηση θα την δημοσιεύσω.

Πελατειακή σχέση γιατί θα στείλεις εμαιλ για να τους πείς ότι απέτυχαν στην αποστολή τους να μειώσουν τα κρούσματα και τώρα παίρνουν οριζόντιες αποφάσεις λόγω πανικού, συμπληρώνοντας ότι με τέτοιες αποφάσεις δεν βλέπω να βγαίνει η τετραετία της κυβέρνησης ;
Χμμμ ίσως ... Εγώ όμως θα το ονόμαζα τεχνική της μέγιστης πίεσης.

Και βέβαια στιρίζουμε τις οργανώσεις μας ακόμα και αν λένε αρλούμπες γιατί χωρίς αυτές δεν θα υπήρχε ελεύθερο κυνήγι.

Περί οικολογούντων και περισσότερων εμαιλ από τους κυνηγούς.
Ας στείλουν.
 
Ποσοι το εχουμε πληρως συνειδητοποιησει ,οτι για την πλειοψηφια της συγχρονης κοινωνιας οι κυνηγοι ειμαστε απλα και μονο κατι γραφικοι τυποι ; Οταν το κατανοησουμε καλα , κοιτωντας στον μεγαλο καθρεφτη της κοινωνιας , οχι στο δικο μας , τοτε θα κοιταξουμε με μεγαλυτερη σοβαροτητα πως να βελτιωσουμε την οργανωση μας , πως να διεκδικουμε καλυτερα , πως να κανουμε συμμαχιες, ποτε να υποχωρουμε και ποτε να επιτιθεμεθα
Ακριβώς αυτό. Γι αυτο κι έγραψα σε πιο παλιό μήνυμα ότι αποδυναμωθήκαμε...
 
Δώστε πόνο ... διεκδικήστε τα δικαιώματά σας χωρίς να θέτετε σε κίνδυνο τις ζωές των συνανθρώπων σας.
Κάντε κάτι που θα φτάσει στα αυτιά των υπευθύνων.
Ακόμα και αν δεν πετύχετε τίποτα τουλάχιστον θα έχετε προσπαθήσει.
 
Πάμε για ανατροπή παιδιά! Από την μια οι ψευτόμαγκες ενός παρωχημενου προεδρου, από την άλλη η αλαζονεία ενός επιφανούς οπαδους και νυν καρεκλοκεντραυρου οδήγησαν στην λεκτική απαγόρευση του κυνηγίου! Βγήκαν μπροστά οι φωνές της λογικής και έφτασε το θέμα στους αρμόδιους και εξετάζεται πλέον σοβαρά..... Οποίο και να είναι το αποτέλεσμα δείξαμε την δυναμη μας!
 
Πάμε για ανατροπή παιδιά! Από την μια οι ψευτόμαγκες ενός παρωχημενου προεδρου, από την άλλη η αλαζονεία ενός επιφανούς οπαδους και νυν καρεκλοκεντραυρου οδήγησαν στην λεκτική απαγόρευση του κυνηγίου! Βγήκαν μπροστά οι φωνές της λογικής και έφτασε το θέμα στους αρμόδιους και εξετάζεται πλέον σοβαρά..... Οποίο και να είναι το αποτέλεσμα δείξαμε την δυναμη μας!
Ηλία προσωπικά αυτή τη φορά δεν μου φταίει η κσε.οταν τον Αύγουστο έπαιρναν διαβεβαιώσεις από 3 υπουργούς ότι σ ενδεχόμενο lockdown οι κυνηγοί θα εξαιρεθούν οποιοσδήποτε θα έλεγε βγάλτε αδειες.αυτοι λοιπόν που έταζαν πρέπει ν απολογηθούν.βρισκω άδικες τις κατηγορίες στην κσε
 
Ηλία προσωπικά αυτή τη φορά δεν μου φταίει η κσε.οταν τον Αύγουστο έπαιρναν διαβεβαιώσεις από 3 υπουργούς ότι σ ενδεχόμενο lockdown οι κυνηγοί θα εξαιρεθούν οποιοσδήποτε θα έλεγε βγάλτε αδειες.αυτοι λοιπόν που έταζαν πρέπει ν απολογηθούν.βρισκω άδικες τις κατηγορίες στην κσε
Φίλε μου και όλα τα δικιά να είχαν.... Για μένα με την χθεσινή ψευτομαγκιά τα έχασαν! Ήταν τουλάχιστον ανευθυνότητα αυτό που έκανε ο προεδρος της.... Τώρα για τον επώνυμο οπαδο έχουμε δει τη έπαρση έχει αποκτήσει.... Ίσως σήμερα φάει το πρωτο "χαστουκι"
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top