Κυνηγετικές Ειδήσεις-Αρχείο

Status
Not open for further replies.
Καλημέρα φίλε μου!

Το κόστος αδείας...δεν πάει με το κομμάτι! Δηλαδή...5 τριγόνια λιγότερα...δεν σημαίνει 4 ευρώ πιο φθηνά οι άδειες. Καλό είναι να μην ζητάμε τον ευτελισμό των αδειών...αλλά ανταποδοτικότητα σε αυτά που πληρώνουμε.
Η ανταπδοτικότητα δεν πάει με το "κομμάτι"...αλλά με υποδομές...και διαφύλαξη της πανίδας μέσω της θηροφυλακής...και πάταξη της μάστιγας της λαθροθηρίας.
Παρεξήγησες το γραπτό μου. Είχε μπόλικη δόση ειρωνίας αυτό που έγραψα. :)
 
...με τα χρήματα αυτά, θα έχουμε ως ανταποδοτικό χαρακτήρα κάποιες ενέργειες για την αύξηση του τρυγονιού; think
.

Δεν το ξέρω...αλλά θέλω εντατικοποίηση και ανταποδοτικότητα...στην πάταξη της λαθροθηρίας ορτυκιού! Η ιστορία με τα "μηχανάκια" και τα κινητά...έχει αρχίσει να παίρνει μεγάλες διαστάσεις!!
 
Δεν το ξέρω...αλλά θέλω εντατικοποίηση και ανταποδοτικότητα...στην πάταξη της λαθροθηρίας ορτυκιού! Η ιστορία με τα "μηχανάκια" και τα κινητά...έχει αρχίσει να παίρνει μεγάλες διαστάσεις!!
Αμήν...
Μόνο αν επιτρέπεις να συμπληρώσω, εντατικοποίηση και ανταποδοτικότητα...στην πάταξη της λαθροθηρίας παντού και στα πάντα...
 
Αν η οφέλιμη εκπροσώπισή μας και όχι οι επικύψεις δεν είναι ανταποδοτικότητα, τι είναι τότε...;
Αν μου επιτρέπεις... χωρίς να ξέρω κανέναν από ΚΣΕ...ή από άλλο Σωματείο... με τον εθνικό διάλογο του Τσιρώνη... μια χαρά τα πήγανε!!
Δεν άνοιξε ρουθούνι!
 
Σήμερα, στις 20-07-2018, κατά τις πρωινές ώρες, οι Ομοσπονδιακοί Θηροφύλακες που δραστηριοποιούνται στην Π.Ε. Ρεθύμνου, εντόπισαν συρματοπαγίδες (τέλια), με παγιδευμένους λαγούς, στην περιοχή Ρουσσοσπίτι Ρεθύμνου. Έστησαν ενέδρα και στις 06:50 π.μ. συνέλαβαν ένα άτομο που πήγε να πάρει τους σκοτωμένους λαγούς. Κατασχέθηκαν 2 νεκροί λαγοί και 10 συρματοπαγίδες και στη συνέχεια έγινε μήνυση κατά του συλληφθέντος στη Δ/νση Δασών Ρεθύμνου και η υπόθεση έχει πάρει το δρόμο της δικαιοσύνης.

 
Status
Not open for further replies.
Back
Top